Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

W dniu 8.11.2022 o 11:16, pendzel_3 napisał:

 

 

Coby offtopu całkowitego nie robić... Frytkownica beztłuszczowa siałomaj. 

 

 

:co: no i zgapiłem i też to kupiłem ,moje Panie często grzeją piekarnik żeby 2 udka upiec albo jakieś inne bezeceństwa ,więc może faktycznie to będzie bardziej ekonomiczne

Screenshot 2022-11-12 at 08-17-49 Allegro Moje Allegro.png

Edytowane przez berger6630
  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Lepsze są wersje z rurka do mleka, nie dość, że łatwiejsze w czyszczeniu, mniej awaryjne, to i mleko moga "zasysać" z czegokolwiek, nawet prosto z kartonu.emoji3.png

Ta rurka też potem taka brzydka się robi, ale fakt taki zbiornik może być upierdliwy w czyszczeniu. Mam nadzieję, że ta "wyjątkowa" pianka będzie tego warta ;x

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, berger6630 napisał:

:co: no i zgapiłem i też to kupiłem ,moje Panie często grzeją piekarnik żeby 2 udka upiec albo jakieś inne bezeceństwa ,więc może faktycznie to będzie bardziej ekonomiczne

Screenshot 2022-11-12 at 08-17-49 Allegro Moje Allegro.png

Pewnie, że zwróci, jeśli standardowy cykl w piekarniku zużyłby ok. 1 kWh w przygotowaniu posiłku, a ten sprzęt niech by zużył 0.5 kWh, to sprzęt zwróci się za około 1300 użyć. Przyjmując, że będziesz używał tego 4 razy w tygodniu, sprzęt zwróci się w niecałe 6.5 roku. 

  • Haha 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Cepheus119 napisał:

Pewnie, że zwróci, jeśli standardowy cykl w piekarniku zużyłby ok. 1 kWh w przygotowaniu posiłku, a ten sprzęt niech by zużył 0.5 kWh, to sprzęt zwróci się za około 1300 użyć. Przyjmując, że będziesz używał tego 4 razy w tygodniu, sprzęt zwróci się w niecałe 6.5 roku. 

ma to sens :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.11.2022 o 10:21, Andrew napisał:

Ta rurka też potem taka brzydka się robi, ale fakt taki zbiornik może być upierdliwy w czyszczeniu. Mam nadzieję, że ta "wyjątkowa" pianka będzie tego warta ;x

 

rok temu zmieniłem ekspres z takiego z pojemnikiem na taki z rurką i nie wyobrażam sobie powrotu do pojemnika. w brew pozorom rurkę szubciej i łatwiej się czyści 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Andrew napisał:

Kurde, w sumie niedługo będę wiedział. We wtorek powinien być u mnie już

Ja mam 3220 czyli wersja bez pojemnika , tylko dysza do spieniania mleka . Na razie działa ponad rok bez problemu . 

 

Tak mi się przypomniało , że kawa się kończy

 

 

IMG_20221114_010257.jpg

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.11.2022 o 11:11, Cepheus119 napisał:

Pewnie, że zwróci, jeśli standardowy cykl w piekarniku zużyłby ok. 1 kWh w przygotowaniu posiłku, a ten sprzęt niech by zużył 0.5 kWh, to sprzęt zwróci się za około 1300 użyć. Przyjmując, że będziesz używał tego 4 razy w tygodniu, sprzęt zwróci się w niecałe 6.5 roku. 

 

Mój piekarnik ma 3,6kWh mocy przyłączeniowej, nie pobiera ofc tyle cały czas, ale jedną kilowatogodziną to ja w nim nic nie zrobię,

prawdopodobnie go nawet nie nagrzeję do 180stopni, nie mówiąc już o temacie nagrzewania kamienia na pizzę, bo samo to to trwa ok. 30min.

 

No i poczekaj z tymi obliczeniami do 2024 jak wszystkie "tarcze" powygasają i będziemy płacić nie 60gr tylko ~2-3zł/Kwh. ^^

 

W dniu 12.11.2022 o 08:18, berger6630 napisał:

no i zgapiłem i też to kupiłem

Kobitetki Ci podziękują, bo testowaliśmy przez weekend to moja jest oczarowana, szybko, mało sprzątania, zero pryskającego oleju, mniej tłuszczu... same zalety.

Niech sobie do apki zajrzą, bo jest tam masa ciekawych i prostych przepisów.  Robiłem skrzydełka to byłem w szoku ile tłuszczu wylałem potem z dna misy, dla mnie bomba, no i jeszcze jeden "ficzer" możesz np. włożyć coś i potem włączyć program zdalnie przez apkę, nawet nie będąc w zasięgu swojego wifi.

Moja początkowo była anty bo jej się nazwa "frytkownica" źle kojarzyła, a to tak naprawdę mini piekarnik z dobrym termoobiegiem, zmieniła zdanie o 180 stopni. :D

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, wygraliście, według info które znalazłem, ogrzanie piekarnika do 180 C to jakieś 0.48 kWh, a jakiejś tego typu frytkownicy to poniżej 0.1 kWh. Zakładam, że podtrzymanie temperatury zużywa już mniej a na pewno mniej we frytkownicy. W czasie okresu gwarancyjnego i tak się nie zwróci, ale liczby wyglądają nieco lepiej. Jeśli tylko wygodne to miłego użytkowania :)

 

Ja uzupełniam nieco bibliotekę Steamową do ogrania na decku, tak jakby mi to faktycznie było potrzebne, grania mam już teraz pewnie na najbliższe 5 lat patrząc na moje tempo gdzieś 2 - 3 h w tygodniu. Ale zawsze biblioteczka wygląda ładniej:

 

image.png.3db16dfb27624624d8d66adc568af4db.png

image.png

image.png.f439a9bfa8d9dede18963e906286c448.png

Edytowane przez Cepheus119
  • Lubię to 6
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites



ale liczby wyglądają nieco lepiej.


Dałeś się zastraszyć frytkownicowemu lobby
Twoje pierwsze wyliczenia były realniejsze, bo powinieneś liczyć cały cykl pracy, a nie do nagrzania.
Frytkownica ma małą grzałeczkę i musi pracować non stop przez powiedzmy 15 minut. Więc dla 1500 W to będzie raczej koło 0.38 kWh.
A piekarnik z termoobiegiem około 0,9 kWh.
Więc różnica kolo połowy na korzyść frytkownicy, ale nie 5x mniej.

A teraz pozostaje pytanie, czy nie będzie tak, jak w przypadku 2 udek w piekarniku, że we frytkownicy będzie się smażyć jedna frytka?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...