Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Jak już jest dyskusja o internetach to się wtrącę.

 

U mnie 15 km od Włocławka, mam ten "komfort" że mam kilka możliwości. Albo tak jak wszędzie komórkowy, albo ADSL od Netii, albo radiowy.

 

Komórkowego nawet nie mam zamiaru testować bo limity transferu i inne lejki mnie nie interesują. Netię miałem do niedawna, ale w końcu miarka się przebrała. Miało być niby do 10 Mb/s, a że było w porywach do dwóch to już inna sprawa. Już nie wspomnę że ta "przyjemność" kosztowała o wiele za dużo. Na dodatek częste rozłączanie i awarie spowodowane albo burzami, albo tym że myszy przegryzły kable gdzieś w słupku xD

 

W końcu zdecydowaliśmy się na zmianę, no i została trzecia ostatnia opcja. Radio. I muszę przyznać że mimo iż do nadajnika mam prawie 3 km to jest szybciej niż powinno. Miało być 10/1 a jest jakoś 20/25 :D I to jest najtańsza opcja za chyba 40 zeta.

 

Ale i tak bardzo chętnie przytuliłbym światłowód.

Link to post
Share on other sites

eacd14e6c65769e74378ea1f574a77d1.png

 

Wreszcie dotarł pendrive o pojemości 2TB  kolor jak na zdjęciu tylko bez napisów. Koszt za dwa z przesyłką 122zł. Jak ktoś jest chętny to podam link. 

 

@up 

 

Od kiedy przesiadłem się z radiówki na kabel to już nie chcę słyszeć o tym pseudo internecie. Jak miałem transery w KB/s to mogłem otwierać szmapana , a częścto miałem transfery w mniejsze niż to. Plik 700 MB ściagał .... wieczność i jeszcze potrafił zerwać i od początku. Nie zamienię mojego UPC na nic innego. 

Edytowane przez karai
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A ja mam do nadajnika play 800m, mieszkam obok Warszawy i mam prędkość 2-6 mbps. Orange z ndajnikiem 1km od domu wykręca na spokojnie 40b najlepsze momenty 80.

 

Niby mają montować światłowód, ale PGE robi problemy z zamontowaniem ich na słupach energetycznych (coś gadają, ze mamy złą infrastrukturę w studzienkach).

 

Zeby nie bylo ot to kupiłem kurtkę, ale idzie do zwrotu, bo mam do niej zbyt krótkie nogi :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Coś długo ten szybki test działa

 

Tak ma być. Testuje pełen zapis. W przypadku 2TB zajmie to bardzo długo. Ale spokojnie, raczej skończy szybciej, bo 2TB to na 99% nie będzie. Allegro pełne jest kart microSD 128GB po 20 zł, które mają przy dobrych wiatrach 32GB.

 

 

 

Zarządzanie dyskami pokazuje mi to.

 

O tym, co znaczy pojemność podana przez Windę już napisałem. 

Link to post
Share on other sites

Proponuję wykonać test tego pena 2Tb ale w H2Testw

http://www.hotfix.pl/h2testw-diagnostyka-pendrive-karty-pamieci-dysku-usb-a263.htm

Uwaga

Wkonanie testu niszczy dane na penie, należy wykonać kopie plików na inny nośnik.

W systemach linuksowych alternatywny soft to F3 zawierający skrypt

- f3read

- f3write

- f3fix

- f brew

- f3probe

http://oss.digirati.com.br/f3/

https://www.rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=f3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...