Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Porównywanie lekarza który zrekrutował, przebadał za darmo 26000 osób które żyją i mają się dobrze do zbrodniarza wojennego... Pogratulować.

 

W ramach Twins UK wszyscy ochotnicy oddali próbki krwii i DNA, ostatnio również (o zgrozo) próbki kału na badanie jelitowych mikrobiomów. Na każdą z osób w grupie badawczej wydano już ponad 20 tysięcy funtów i dzięki nim znamy genetyczne przyczyny setek chorób...

 

Szkoda robić OT.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Szkoda robić OT.

 

Jasne, ale dopiszę jeszcze, że mocno interesuję się historią (okresem XX wieku i WWII), więc również dużo czytam, jak i oglądam wszelkich dostępnych dokumentów na powyższy temat - stąd moje pierwsze skojarzenie.

 

 

 

również (o zgrozo) próbki kału na badanie jelitowych mikrobiomów.

 

Badanie, jak badanie - dodatkowe informacje, być może bardzo znaczące.

 

Biafra /Na pewno ciekawe- jeśli Cię to interesuje, jeden z wykładów- Gość to oczywiście czaruś i populista ale z tłumu wyróżnia go kompetencja ;)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Polecam.

 

Ja zadam bardziej przyziemne pytanie - czy jako laik w dziedzinie diety i żywienia powinienem przeczytać jaką książkę dla własnej wiedzy i korzyści, oraz co chyba ważniejsze - czy coś z tego zrozumiem? Nawet jeśli z biologią i chemią nie zawsze było po drodze :)

 

@down - dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Edytowane przez NewSky
Link to post
Share on other sites

Spector to populista i lekki kolorant. Ale jego wyolbrzymienia i niecodzienne porównania służą głównie temu aby książkę łatwiej było zrozumieć. Jest skierowana do laików i wygładza dane z wielu solidnych badań ale pozostawia lekki margines osobistej interpretacji Spectora. Więc zamiast suchych liczb (mamy ~22 tysiące genów, banan ma ich 36 tysięcy- ale to przez powszechne u roślin duplikacje) dowiesz się że przeciętny człowiek jest tak genetycznie skomplikowany jak troszkę ponad połowa banana ;) 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie, dlaczego? 1080 mało wnosi szczególnie przy tak zaporowej cenie, gdzie dobre refy sięgną ceny 4k (sic!). Pozostaje tylko czekać twardo na prawdziwego Pascala 

 

zawsze lepiej zmieniać jak już to na wersję Ti ;)  

Link to post
Share on other sites

@Etemity chodzi o teflon

 

niby:

 

 

Jeżeli zdecydujemy się na patelnię teflonową musimy pamiętać, że teflon łatwo się rysuje, dlatego też do mieszania, przewracania potraw trzeba stosować drewniane przyrządy, a nie metalowe, jak np. widelce, łyżki. Zdarty, spalony teflon jest niestety niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Edytowane przez huckinCharlie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@huckinCharlie,Wszystko to kwestia jak się tego używa. Ja korzystam tylko z silikonowych i drewnianych przyrządów do mieszania. Zadrapać tym tę powłokę to już trzeba się napracować. Co do samych powłok to w tych co zamówiłem jest jakaś inna powłoka, którą nawet metalowym ciężko zadrapać, ale ja tam próbować nie będę. :D

Edytowane przez Etemity
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Podobnie jak powietrze które wdychasz, żarcie które wciągasz, a być może nawet srające krowy na polach.

 

Aktywny tryb życia + mniej fast-foodów i będzie dobrze ;)  Najgorsze jest siedzenie bez ruchu,niż oddychanie powietrzem.

Powietrza nie zmienimy,ale tryb życia już tak. W Polsce nie mamy najgorszej jakości powietrze.

 

 

 

Jakiej info masz na ten temat, czy tak tylko mówisz?  

 

Było o tym głośno. Patelnia Tefal posiada  jakiś składnik, przy wysokiej temperaturze się ulatnia i działa niekorzystnie na organizm. Ale ja nie mówię nie kupuj. Od siebie polecam patelnie ceramiczne.

 

"Naczynia z powłokami ceramicznymi nie zawierają niebezpiecznych związków chemicznych takich jak PTFE i PTFO, które w wysokich temperaturach uwalniane są do atmosfery, zatruwając środowisko naturalne w którym żyjemy."

 

 

 

 Podobno mnisi tybetańscy potrafią wytrzymać w temperaturze +17°C  nieskończoną ilość dni, a Ty?

 

 Widziałem takich.

Edytowane przez droid
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...