Skocz do zawartości

Kilka pytań na temat LC


Recommended Posts

1. Czy rez x3 150 utrzyma na złączce skręcanej pompkę.

2. Gdy zaleje reza, pompkę i chłodnicę destylką w celu przepłukania jak najlepiej później opróżnić układ i czy od razu później mogę zalewać go płynem?.

3. Jeśli zaleje układ i zostanie trochę pozostałości po starym płynie czy wpłynie to jakoś negatywnie na działanie?

4. Jak jest z odpowietrzaniem układu którego nie mogę ruszyć (przymocowany na ścianie) jakieś specjalne triki ?

Link to post
Share on other sites

Ad 1 : spokojnie utrzyma, miałem tak podwieszoną kiedyś pompkę ddc

Ad 2 : nie powinno być problemu jak układ będzie czysty, mi się zdarzało kranówką płukać układ czy nawet dolewać do gotowego płynu jej. 

Ad 3 : wszystko zależy od tego jakich płynów chcesz użyć, np w obrębie produktów mayhems-a spokojnie możesz mieszać płyny

Ad 4 : Polecam zalewanie układu przy pompie ustawionej na możliwie najniższe obroty  przy jakim jest w stanie pchać płyn przez układ. Takie ustawienie sprawi że płyn nie będzie się pienił i w późniejszym           etapie będzie o wiele łatwiej odpowietrzyć układ. Jak układ będziesz miał napełniony rozkręcasz pompę na max obroty i pilnujesz poziomu płynu w rezie 

Link to post
Share on other sites

Z tym kontrolerem o dużej mocy to bym też poczytał najpierw bo niby to mają 30w na kanał ale nawet jednego kostropatego radiatorka nie ma a nie wieże, że się nie grzeje napędzając pompkę. 

 

edita

tak się zastanawiam czy może głupoty nie napisałem ale nich tomasz zweryfikuje bo się zna na tym znacznie lepiej niż ja ;p

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

Można przerobić okablowanie pod molex albo wziąć ode mnie adapter na molex i 3 pin do mobo :D

Zaraz jak tylko zamówienie od chińczyka znajdzie się na stole adaptery będą dostępne :D

Co do ustawienia to nie polecam męczyć pompy na starcie niskimi obrotami(nie będę się zagłębia w fizykę silnika i układy LC uwierzcie) można nawet powiedzieć że dłużej pozycje pompa na wyższym napięciu jak ta trzymają na niskim Więc ja jeżeli chodzi o regulacje polecam całkiem odwrotnie na wyższym napięciu odpalić a dopiero jak już płyn popłynie obniżyć i tak dokładnie robi płyta główna

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Podepne sie pod temat zeby nowego nie zakladac.

Wczoraj rozkrecilem swoj uklad i na bloku gpu w miejscu nad procesorem karty gdzie sa te "zeberka" jest straszny syf, plyn ktorego uzywam to mayhems i przerobil ponad rok. Czy taki syf w tym iejscu to noramlka? czym go moge wyczyscic? Bloku procke jeszcze nie sprawdzalem ale podejrzewam ze moze byc podobnie :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy taki syf w tym iejscu to noramlka? czym go moge wyczyscic? Bloku procke jeszcze nie sprawdzalem ale podejrzewam ze moze byc podobnie :/

Raczej normalka.

Rozkręć blok, pod kran, szczoteczka do zębów, detergent, pucujesz, płuczesz demineralką na koniec i składasz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki silence, udało sie wyczyścić syf z bloku gpu :)

Mam jeszcze pytanie o terma pady (czy jakkolwiek sie one nazywają) na bloku GPU, zostawić stare czy założyć nowe? jak nowe to gdzie najlepiej kupić bo oryginalne które przyszły z blokiem miały dwie różne grubości, inna na pamieć inna na zasilanie. różnica co prawda minimalna jednak wole dopytać.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Wyczerpująca odpowiedz :)

Takie będą robić: 

http://www.morele.net/thermal-grizzly-minus-pad-8-120-20-1-0-mm-tg-mp8-120-20-10-1r-747390/

http://www.morele.net/thermal-grizzly-minus-pad-8-120-x-20-x-0-5-mm-2x-tg-mp8-120-20-05-2r-747391/

Pytam bo z lenistwa chciałbym wszystko w jedny sklepei kupic :) jak sa do bani to wezme te co poleciles w linkach.

Link to post
Share on other sites

nie widziałem żadnych testów a jedyne co znalazłem o nich to takie strzępki info

https://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=28567646&postcount=177

 

ale logicznie myśląc, skoro geli robi dobrą pastę i dobre pady to czemu grizzly ma robić dobrą pastę i shitowe pady ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...