Skocz do zawartości

Telefon z Chin lub innych, Aliexpress


Recommended Posts

Pytałem się Was o poradę a propo telefonu, teraz mam pytanie . Chciałbym zamówić meizu m2 note/xiaomi redmi 2. Czy będą dodatkowe opłaty jak telefon max 130-140 dolarów z przesyłką ? Mówie o opłacie celnej lub czymś innym?

Dzięki i pozdrawiam

1 na 3 celnicy zatrzymają i każą zapłacić 23% VAT plus odprawa dla operatora składu (bodajże 8 poczta i 80 firma kurierska)

Cło na elektronikę z Chin nie obowiązuje niezależnie od kwoty.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

https://www.valuebasket.pl

Tu kupowałem asusa zenfona 2. 2 tygodnie czekania i nerwów :)

Następnie gdy już przyszedł sam telefon szok (Świetnie zapakowane) I bonusy Etui + Szkło na ekran Nilkina których nie zamawiałem, brelok do zdjęć i słuchawki mrice 300. Myślałem że się pomylili. Ale adres i wszystko się zgadzało ( przyszło z Hong kongu czy jak się to tam pisze... )

Link to post
Share on other sites
A zamawiał ktoś na tym aliexpress ? a może lepsza strona ? mam około 500~ zł ot będzie jakieś 110-120 dolarów dajcie propozycje telefonu i może lepszej strony i pewnej że dojdzie

Tam bodajże wszystkie telefony są odnawiane czyli po reklamacjach itp. zamówiłem jeden telefon i bardzo kiepsko się prezentował, a po trzech tygodniach przestał pracować.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
Tam bodajże wszystkie telefony są odnawiane czyli po reklamacjach itp. zamówiłem jeden telefon i bardzo kiepsko się prezentował, a po trzech tygodniach przestał pracować.

To jak nasze allegro - jest tam wszystko, od refabów do poważnych sklepów.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo trzeba wiedzieć co się kupuje. Jeśli bierze się samsunga refurba, to nie może działać dobrze. Na ali jeśli chodzi o telefony i tablety bierze się TYLKO chińskie marki. Sam tak brałem lenovo i jestem zadowolony.

Akurat to była Nokia, która już jest niedostępna w sprzedaży (model z klawiaturą z serii 'E') i szczerze mówiąc liczyłem, że to będzie lepsza jakość i dłużej będzie działać- telefon nie był dla mnie jak już pisałem, a sam dla siebie też bym nie brał. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

aliexpress jak ktoś już wspomniał to nie jest żaden sklep tylko platforma sprzedażowa dla wielu sklepów i wcale nie jest drogi, drogie są co najwyżej pojedyncze oferty sprzedażowe. Są na nim i kupony zniżkowe i akcje promocyjne, tutaj choćby najnowszy Xiaomi Redmi Note 3. Telefony tej marki są rewelacyjne jeśli weźmie się pod uwagę relację cena/możliwości. W twoim przedziale cenowym w tym sklepie który podałem szukałbym Xiaomi Redmi Note 2. Sklep Hong Kong Goldway jest w 100% sprawdzony i bardzo popularny wśród naszych rodaków, bardzo dużo osób z PL tam zamawia. Inne marki teleonów jakie możesz zamawiąc będą spokojny o ich jakość to np. Letv, Meizu, ZTE. Nie zamawia się samsungów, iphonów, htc i tego typu popularnych marek bo faktycznie w większości są to telefony odnowione, często naprawiane z wykorzystaniem nieoryginalnych cześć. Co do samego procesu zamówienia to nie ma się czego obawiać, zamawiasz jak na allegro, płacisz przez przelewy24 albo zwykłą kartą i masz taką ochronę, że sprzedawca dostanie Twoje pieniądze dopiero wtedy jak potwierdzisz że produkt dostałeś i jesteś zadowolony (w lekkim uproszczeniu).

Link to post
Share on other sites

Nie zamawiam sprzętu w takich miejscach. Po pierwsze nie jest tak tanio zważając na cenę dolara. Po drugie musisz sobie doliczyć podatki, cło.... I czekasz na telefon nawet miesiąc.

 

Jeśli chcesz sobie kupić telefon Meizu to przecież w rtv Euro agd jest sporo modeli tej firmy i to taniej niż jakbyś zamawiał z Chin:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,_meizu.bhtml- zobacz sobie.

 

Sam ostatnio zamawiałem go dla żony . Wprawdzie nie nastawiałem się na dobrą jakość ale żona jest zadowolona. Telefon pomimo niskiej ceny jest o dziwo bardzo dobrze wykonany. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zamawiam sprzętu w takich miejscach. Po pierwsze nie jest tak tanio zważając na cenę dolara. Po drugie musisz sobie doliczyć podatki, cło.... I czekasz na telefon nawet miesiąc.

Kupowałem już tyle różnych rzeczy z Aliexpress i jeszcze ani razu nie zapłaciłem :D 

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

na Aliexpress HK Goldway jest jednym z najbardziej polecanych sklepów, ma nawet przedstawiciela na Polske, możesz zapytać po polsku o co chcesz http://telchina.pl/hong-kong-goldway-wspolpraca-promocje-pomoc-t12201.html

 

Ale poza aliexpress można kupić chińskie telefony taniej, znacznie taniej. Sa sklepy które oferują duże promocje i kupony zniżkowe

Edytowane przez gramacz
Link to post
Share on other sites

Mój telefon kosztował 170 dolców, szedł 14 dni i żadnych opłat nie dowalili. Tylko,że brałem z innego sklepu nie z ali. Tylko nie wybieraj kuriera, bo dużo większa szansa na opłaty jest. Na zwykłą dostawę szansa mała, a nawet z Vatem taniej Ci wyjdzie porządny smartfon niż w markecie w Polsce.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...