Skocz do zawartości

Recommended Posts

#Zmiana tematu. Nie wiem czemu, ale Tapatalk nie chce zmienić tytułu.

 

Witam, planuje podpisac nową umowe z orange(niestety od wielu lat bylem ich kilentem). Chciałbym aby moj internet miał niskie opóźnienia, wiem ze orange moze mi zapewnić ok. 47ms do Holandii ale dają mi tyle przez kilka dni w roku, zazwyczaj jest od 78-130ms. Słyszałem o różnych rzeczach (tak to nazwę, bo nie wiem dokładkie czym one są) jak adsl+, adsl2, dsl (którego nie mogę mieć) i kilka innych. Mógłby mi ktoś powiedzieć o co mógłbym próbować się targować, o ile istnieje taka możliwosc)

 

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

To jakie masz pingi do zagranicznych serwerów nie zależy od orange a od operatora łączy międzynarodowych - czyli Open Transit albo Telia Sonera (dwaj najpopularniejsi). Routing po stronie Orange może być ok, ale w momencie w którym będziesz się wbijać poza kraj, to od operatora łącz zagranicznych będzie zależeć którą drogą polecą Twoje pakiety.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Netia czy Orange to pingi miałem max 50ms, momentami 19ms, średnio 25ms. W przypadku Netii mam złą opinię jeśli chodzi o stabilność - temat powyżej.

Jak związesz się umową okresową i to będzie działać od święta to zaczniesz klnąć i się cieszyć że wogóle działa:).

Link to post
Share on other sites

jutro jadę podpisywac nowa umowę. Czy orange mogloby podlaczyc mnie do centrali jakos ponad innymi użytkownikami? W mojej okolicy pingi są dziwnie zróżnicowane a chyba wszyscy jestesmy dołączeni do jednej centrali. Raz ja mam 70ms wtedy drugi typek ma 130 a jeszcze inny 50. Tak się to zmienia codziennie.

Znalazłem to słowo, chodziło mi o MODULACJĘ.

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

W centralkach nie ma połączeń schodkowych czy czegoś w tym rodzaju, jesteś podpięty do switcha jak każdy inny. Tyle co możesz zrobić to zareklamować pingi w kraju ale pod warunkiem, że wszędzie uzyskujesz takie wyniki, nie tylko w Krakowie na ten przykład. Możliwe, że port w który jesteś wpięty jest uszkodzony, albo ogólnie centrala do której jesteś wpięty - przeciążona. Możliwości może być sporo, ale zmiana na Netię może tylko niestety pogorszyć sprawę.

 

Z tymi pingami to najlepiej jakbyś zrobił trace route do serwera w kraju gdzie masz duży ping i wykleił tutaj, zobaczylibyśmy gdzie po kolei idą Twoje pakiety i na którym etapie zostaje wydłużony czas odpowiedzi.

 

Aha i jeszcze musisz wziąć pod uwagę jedną rzecz, Orange aktualnie rozbudowuje większość swojej sieci pod technologię RFoG i FTTH. Sporo ludzi może odczuwać to ze względu na to, że są przepinani w górze sieci ze względu na prace na infrastrukturze do której są podpięci - to może powodować podobnego typu problemy właśnie jak wysokie pingi ze względu na routing.

 

Trzeba dzwonić i męczyć ich na infolinii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...