Skocz do zawartości

LC w Phanteks Entho Pro.


Recommended Posts

Kwestia budżetu. Jeśli celujesz w wentylatory 60zł+ to o nie będzie zauważalnej różnicy między 120 a 140 jeśli chodzi głośność. Obie opcje będą ciche . Jeśli budżet jest powiedzmy w ok 30zł za sztukę to lepiej będą wypadać pod tym względem 140.  Trzeba też pamiętać, że 140 będzie miała większe ciśnienie statyczne które przełoży się na lepsze odbieranie ciepła z chłodnicy

Link to post
Share on other sites

a wracając do pompy Alphacool VPP655 - PWM - top Acetal IG1/4 jest w miare okej? 

 

czy szukac cos innego?

 

tak saamo myslalem zeby zmienic chlodnice z alphacool na ek, ladniejsze sa jakies, te alpha to wygladaja jak z radzieckiego czołgu...

 

na taka http://angela.pl/p11759,ek-water-blocks-ek-coolstream-ce-420-triple.html i taka sama 280 ;)  

 

co myslicie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

wkoncu wczoraj do mnie dotarla przesylka z obudowa + chlodzenie, wszystko pieknie poskladalem  

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/12239580_911927112209876_8633953435151552545_n.jpg?oh=6b36eaacafd2155352e5879ccd4462bd&oe=56F80B93układ taki  zdjecie zrobione podczas zalewania, i tuu buum, wszystko nowe fajnie, fajnie chodzi i nagle slysze cos glosno? pompka (vpp655 alphacool) na 2 biegu chodzi przy obrotoach 4313 rpm, zmieniam na 3 to samo na 4/5 to samo 1? to samo nic  nie zmieniaja sie obroty caly czas chodzi na maxa jak czołg... walnieta pompa?

Link to post
Share on other sites

no to u mnie pompa wyje jak ruski samolot i chodzi caly czas na 4313 RPM nic sie nie da zmienic tymi biegami :D calyc zas tak chodzi moze jakas kiepska sztuka sie trafila. zostanie wymieniona na nowa. jescze mam pytanie na jaki kolor podswietlic bude,i rez bitspowera ze slotem na diode ? bajerki na plycie czerwone, płyn czerwony, na zimny bialy czy na czerwono? ni emam pojecia

Link to post
Share on other sites

ilosc pasty? ma byc wiecj czy mniej ?:D, w piatek rozkrece jescze raz i zloze, jak nowa pompa przyjdzie. to napisze tu.

 

a jescze mam takie pytanie do wrozbity macieja, jak sciagne wentyle z gorej chlodnicy push i zostawie tylko pull, duza roznica bedzie w temp? bo nie chce zeby bylo widac wentylki :)

Link to post
Share on other sites

 

 

a jescze mam takie pytanie do wrozbity macieja, jak sciagne wentyle z gorej chlodnicy push i zostawie tylko pull, duza roznica bedzie w temp? bo nie chce zeby bylo widac wentylki

Widziałem test na yt i ponoć nie ma rożnicy jak ustawisz wentylatory. Mówię przykładowo o chłodnicy 240 z dwoma wentylatorami 120 i czy je ustawisz tak czy siak różnice są margnalne. :)

Link to post
Share on other sites

to dobrze to wywale wentyle zeby ich nie bylo widac ;_ i zostaiw pull :D i bedzie piknie 

 

btw: jak sie pozbyc tych kropel z reza jaki by zaparowany jakis ... :D

 

backplate na karte juz zamowiony ;)

 

myslalem jescze, moze łopatki wentyli pomalowac na czarny mat, albo czerwony?;> co myslicie?


12268874_913010318768222_360786591_o.jpg

Edytowane przez t0md3long3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jescze mam pytanie dot wentylatorow, dzisiaj obczailem calkiem fajne ale nie wiem czy sie nadaja do tego ;) 

 

http://www.morele.net/alpenfohn-140mm-wing-boost-2-plus-pwm-19-6-dba-czerwony-84000000108-643414/ 

 

chcialbym je dac na 

1 wyciagajacy na tył

3 na gorna chlodnice push / pull mam 3 noctuy ktorych nie widac, jak jest pokrywa zalozona.

2 na dolna pull, /push mam 2x phanteks 140 

 

co myslicie pasowaly by?  płyn mam Mayhems Red pastel, czekam na pompe bo byla uwalona.

 

12242272_913397212062866_444009345_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...