Skocz do zawartości

GTX 970 vs R9 390X pod OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lesio114,

Recommended Posts

Żadna nie będzie, dlatego są ludzie, którzy mają rozum i zamiast kupować gotowca pytają się np na tym forum :)

Ja napisałem tylko, żeby wziął co chce, wszystko będzie dobrym wyborem.

Ja bym wziął 970 ze względu na physx i lepsze możliwości podkręcania.

 

r9 380 za 10 lat będzie w muzeum :D

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Widzę Funkie, że ostatnimi czasy bardzo pro zielony się zrobiłeś  :P

Jaki jest sens porównywania topowej karty jaką jest r9 390 do geforce'a gt630 który nigdy taką kartą nie był?

Sam jeszcze jakieś 2-3 lata temu miałem geforca 8800GT i grałem na niej we wszystkie obecne na tamte czasy gry i w detalach z pewnością wyższych jak oferuje geforce gt630.

GTX 970 jest tak osławioną kartą, że z całą pewnością bym jej nie polecił.

Moim zdaniem lepiej wybrać r9 390/390x, ponieważ w tej chwili obie karty pozwolą na grę w bardzo wysokich detalach, a w przyszłości 3,5GB vram to będzie zdecydowanie za mało.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej wybrać r9 390/390x, ponieważ w tej chwili obie karty pozwolą na grę w bardzo wysokich detalach

Na to samo pozwala 970/980.

 

a w przyszłości 3,5GB vram to będzie zdecydowanie za mało.

...a w przyszłości wydajność gpu 390/390X będzie za słaba i 8gb w dalszym ciągu będzie się marnować.

Ile razy będzie się przewijał ten argument o za małej pamięci?

 

Wbijcie sobie do głów, że wydajność GPU 970/980/390/390X jest odpowiednia do gry w FullHD gdzie 4gb vram wystarcza w zupełności. Powyżej tej rozdzielczości trzeba ciąć detale żeby zachować odpowiednią wydajność więc w dalszym ciągu 4gbvram jest wystarczające.

Im wyższa rozdzielczość tym większy vram się przydaje pod warunkiem, że mamy mocne GPU! :>

 

Wydajność 970 i 390X w FullHD jest podobna z lekkim wskazaniem dla 390X. Autor niech bierze to co jest tańsze.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się z tym że jestem mega pro zielony.

Może bardziej obiektywny.

 

Jeżeli hawaii kosztuje 1200zl a Grenada 1600zl to dla mnie zlodziejstwo w biały dzień.

 

Gdyby r9 390 kosztowal 1300 zł to uwierz że byłby to lepszy wybór niż GTX 970.

Link to post
Share on other sites

Czyli tak źle i tak niedobrze. :/ Z kolei niedawno był w którymś z większych sklepów XFX Radeon R9 390 za 1299zł. A jest  http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=68050&osCsid=7d77773565df6b2a5ffe67c11769e191 . Strona XFX http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-r9-300-series/amd-radeon-r9-390-double-dissipation-r9-390p-8df6 . Zdecydowanie imho fajniejszy wybór niż GTX 970.

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cena nie jest wybitna, bo wciąż można kupić GTX-a 970 ITX (1360zł). Aspekt cenowy więc bym pominął i skupił się na samych układach.

Oczywiście, im więcej RAM-u, tym lepiej, pytanie tylko, czy będziemy wstanie przetworzyć tak dużą ilość danych. Stan na dzień dzisiejszy, po uwzględnieniu wszystkich, znanych czynników mówi, że do Full HD lepszy jest GTX 970. Kiedy podkręcimy oba układy różnica uwypukla się jeszcze bardziej. Co ciekawe, pomimo mniejszej ilości VRAM-u, GTX 970 po OC, nawet w QHD przewyższa R9 390.

Co będzie po premierze DX 12? Pożyjemy zobaczymy.

 

Stając przed podobnym wyborem, kupiłem GTX-a. Nie kierowałem się marką, gdyż moje poprzednie układy, to AMD. Wybrałem propozycję, którą uznałem za lepszą w danym momencie. Karta jest oszczędniejsza, a ilość generowanego ciepła jest (relatywnie) niewielka. W momencie, gdy będę przesiadał się na coś większego od FHD, zarówno GTX 970, jak i R9 390/X i tak będą za słabe. Nie kupuje karty na rok, ale mam świadomość, że o ile nie zapłacę 3000zł, to za jakiś czas będę musiał zrezygnować z niektórych efektów (np. MSAA, który niewiele zmienia, a dużo kosztuje, czy "osławione" HairWorks).

Link to post
Share on other sites

Przez przypadek dziś trafiłem na testy inno 970, i po testach się zdziwiłem, bo czasem nawet 980 dostaje od 390 więc nie byłbym taki pewien, że tak 970 taka super jest. Ale jak wspominałem do autora należy wybór :)

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_inno3d_ichill_geforce_gtx_970_herculez_x4_air_boss_dhs?page=0,14

 

chyba, że to propaganda purepc, ale podali wszystko jak robili testy  :menda:

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Przez przypadek dziś trafiłem na testy inno 970, i po testach się zdziwiłem, bo czasem nawet 980 dostaje od 390 więc nie byłbym taki pewien,

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_inno3d_ichill_geforce_gtx_970_herculez_x4_air_boss_dhs?page=0,14

 

chyba, że to propaganda purepc, ale podali wszystko jak robili testy  :menda:

Ten sam test, ustawienia a wyniki kosmicznie różne.

http://i59.tinypic.com/2dka22s.jpg

 

 

 

Teraz wybierz sobie opcję, która bardziej Ci pasuje.  :roll:

 

Wyniki R9 390 Nitro na przestrzeni 2 miesięcy sa takie same a karty nv zanotowały ~40% spadek. hahahah Dobre.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

@djxbeat

 

Dlatego napisałem, że może to propaganda :)

Niestety nie znalazłem bardzo świeżych testów prócz na purepc. Nie znam się aż tak bardzo jak Ty, ale dzięki za screena :)

Ja gpu biorę za 2 tygodnie i też przeglądam wszelakie testy itp.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Faktycznie platforma ta sama, tylko sterowniki inne i wersja gry prawie na pewno była inna (ze trzy patche były przez te 3 miesiące). Pytanie tylko, czy test przebiegał tak samo, nie ma nagrania to ciężko powiedzieć, wystarczy, że dłużej siedzieli w tym bardziej obciążającym miejscu, fps min bardzo podobny na wielu kartach +-1fps, tylko średni znacznie się różni.

Chociaż coś w tym może być.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

@Up

Zwróć uwagę na wyniki R9 390 Nitro, które są identyczne zarówno w pierwszym jak i drugim teście. Te wyniki na 100% zostały skopiowane ;).

Fury / FuryX / 390X notuje zupełnie inne wyniki a 390 identyczne - nie dziwi to Was? 8-)

Jeżeli zastosowano inne sterowniki i w dodatku gra jest na nowym patchu to wyniki zmienią się na każdej karcie ;)

Na GTX980 w obecnej wersji gry notuje niemal identyczne wyniki jak na wersji z przed 2 patchy więc nie wiem czemu na Purepc spadły tak drastycznie wyniki w dodatku tylko na nv

Link to post
Share on other sites

Dlatego od dawno nie zwracam uwagi na testy PUREPC. Dla mnie to jest żenada. Przykład, Pokzują GTX 780 w Watch_Dogs na full 52 fps. Na premiere maxwella WD test i .... GTX 980 na Full 55 a 780 już 42 WTF ?!!!!!!! Zawsze specjalnie kolorują nowe karty i pokazują jakie to stare są bee. Testy 1/10

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wziąłem 970 ze względu na możliwości OC i promocje Cashback. Za miesiąc dostanę 160zł za to, ze kupiłem płytę i kartę graficzną od MSI. Kupiłem najnowszy procesor, dobra obudowę w miarę ok płytę główną więc w razie co jak wyjdą nowe GTX-y to może sobie wymienię wtedy kartę na nowszą ;)

 

Względem tego zestawu co prezentowałem wcześniej zmieniłem obudowę na Fractal Design Arc Midi R2 FD-CA-ARC-R2-BL. Więc myślę, że jest spoko.

 

Wszystkim dziękuje za pomoc i doinformowanie w pewnych kwestiach o których nie maiłem pojęcia ;)

Edytowane przez lesio114
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...