Skocz do zawartości

Komputer się zawiesza..;/


Recommended Posts

Witam! Jak w temacie mam problem z moim Kompem! Komputer się zawiesza nie da się nic zrobic zupełnie jak byś zrobil screena i muszę dawac reseta , zacina sie np. przy ladowaniu sie windowsa , graniu w fife , cod2 , przegladaniu na necie , kopiowaniu plikow.Rowniez komputer nie wlonczy sie za pierwszym razem tylko pojawia się czarny obraz i nic sie nie dzieje dopiero po kilku resetach się wlonczy! Patrzylem w Biosie i znalazlem kilka bledów :

 

1.Warning : CPU may be damaged or reduce CPU life-cycle when CPU is over-voltage

2.Warning : CPU and memory modules may be damaged or reduce life-cycle when overvoltage

3.Warning ; Chipsets may be damaged or reduce life-cycle when overvoltage

4.Warning : VGA Graphics card is not guaranteed to operate normaly

niewiem co to za bledy prosze o POMOC!

Moj sprzęt wymieniany 2 mc temu :

Procesor amd 64 4800+ athlon

Ram : 2 x 1gb kingston

karta graficzna : radeon saphire hd 3850 512mb

dysk: samsung 80gb

plyta glowna : Gigabyte GA-M56S-S3

zasilacz : modecom 400w (niestety feel III- zal )

Proszę o Pomoc! Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Zacznij od sprawdzenia napięć ( ew. pożycz od kogoś zasilacz i na nim sprawdź ) - wygląda bowiem, że to od tej strony zaczynać trzeba.

Możesz ew. sprawdzić czy w eventvwr.msc - sekcja system - nie ma jakichś błędow oznaczonych "disk" ( choć ta przyczyna jest mniej prawdopodobna ).

Link to post
Share on other sites

Odłączałeś wcześniej dyski? Jeżeli tak to sprawdź czy jest dobrzę podłączony. Dociśnij kable, sprawdz czy taśma jest ok. Też mialem kiedys podobny problem to po czasie doszedłem do tego, że przy odłączaniu dysku ciągnąłem nie za wtyczkę tylko za taśmę i sie poluzowała, nie dociskała do dysku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

jakims testem sprawdz sobie moduly ram, czesto wadliwe pamieci powoduja takie objawy, plyta zglasza bledy "overvoltage" poniewaz nie moze po zaswieszeniu uruchomic kompa pewnie na prawidlowych szynach i se mysli ze podkrecales ja, mozesz uzyc sisoftsandra i puscic kilka razy pod rzad test wydajnosci pamieci, jak sie wysypie to bedziesz mial prawie pewniaka :ugeek:

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

siema ja mam taka płyta jak ty powiec masz internet zacznij od jego odłączenia na poczatek no wiesz nie bede sie rozpisywał.A potem bym zajżał pod maske są takie testery do zasilaczy kosztują 100 zł zobacz tesz odkusz kompa ,może pamięc ci restartuje kompa przepnij albo zamień na prube, wiesz jak masz go otwartego to wyjmnij baterie połącz bieguny na płycie tam z kad wyjełeś tą baterie i spowrotem tam ja załaduj.powiedz jak odpala ci się kopm to płyta pokazuje i le 200 a może 230 takim jasnym napisem to procek jak żle podkrecony to problem a napięcia same w tej płycie sie przestawiaja ciedie tylko interesuje żeby ustawic optymalne parametry.ja bym zobaczył jakie taktowanie ma pamieć może ustaw auto oczywiście wszystkie zabiegi na wyłączonym napieciu te z pamięcią i baterią no i twardy może on być przyczyną tesz programy antywirus i operacyjny muszą mieć licensje wtedy będzie ci lepiej ale w to jóż nie ingeruje to indywiduum każdego i oto nie pytam jeszcze jedno ta płyta ma raid włącz sie f10 robiłeś nim kiedyś cler jak nie to sprubój tylko wiesz że dysk wyczyści jednym przyciskiem niewiem czy instalowałeś coś on nowa bo nie opisujesz opisz wiecej spostrzeżeń ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...