Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

I to kosmiczne pieniądze. Rok w rok. Nie wspominając już o nieruchomościach. Krk jest drugim, po Skarbie Państwa, posiadaczem ziemi w Polsce. 

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nie-bedzie-dodatkowych-pieniedzy-dla-sluzb-specjalnych,513938.html

 

Nie ma kasy na spec-służby, ale na przerośniętą wyciskarkę do cytrusów idzie co roku kilkadziesiąt baniek z Ministerstwa Kultury.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To weź: ślub, p. komunię, bierzmowanie, chrzest, pogrzeb . . . Poza tym z budżetu państwa idą pieniądze na kk.

Nie wylapales ironii? Zreszta akurat nie widze nic zlego w tym, ze wierni utrzymuja swoj kosciol. Zle jest za to to ze podatnicy utrzymuja kosciol. Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Poki co to z 200 traktorow ma dojechac 60, bo policja zrobila kontrole trzezwosci...

http://fakty.interia.pl/polska/news-nietrzezwi-rolnicy-jechali-do-warszawy,nId,1670215

Swoja droga to nie wiem co sie tym rolnikom nie podoba. PSL rzadzi od 8 lat, poparcie wg najnowszego sondazu ma chyba z 9% to widac ze sa zadowoleni.

 

To zwykła propaganda :]

Link to post
Share on other sites

Up. cho no mały mama nie widzi xD

 

A co do kościoła to jestem wierzącym ale nie praktykuję tego czegoś że tak to wręcz nazwę. Ostatni raz na siłę można powiedzieć byłem w spowiedzi zaraz po swojej komunii. Do kościoła chodzę okazyjnie, czyli śluby, chrzciny i to co najmniej przyjemne, pogrzeby. Owszem w kościele czuję jakiś taki sakralny klimat ale tylko i wyłącznie wtedy jak jestem sam albo tylko z najbliższymi, a często byłem w takim składzie. W 99,9% moje podejście do kościoła odzwierciedla film Stygmaty. Z resztą wystarczy obejrzeć kilka filmów dokumentalnych na temat biblii i jej zmian przez papieży i nie tylko. Moim zdaniem Biblia jest tak zmieniona na korzyść ludzi którzy się nią posługują że szkoda naszej wiary w te pionki z czapeczkami w odświętnych szatach. Wiara jest w nas i wokół nas. Nikt i nic tego nie zmieni. Nie muszę zapieprzać do jakiegoś kościoła, czytać jakiś ksiąg żebym się czuł lepiej i bezpieczniej z nadzieją że będę żył błogo i dostatnie. Życie każdego z nas tak samo je**e, jednych od tyłu a drugich od przodu i tylko tym to się różni. Ale ja wierzę że coś nad nami istnieje. I na pewno nie ludzie tacy jak księża itp są tego odnośnikiem. Przynajmniej nie dla mnie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Odważny koleś :D

To na jego cześć wyrecytujmy:

"Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi!"

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...