Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Drogie dziadostwo  ;) W sumie lepiej samemu zrobic. O ile sie naturalnie ma skonczone 18 lat :D

Co do hukowych to swietne byly takie do startera ktore sie wystrzeliwalo w gore. Potrafily wlaczac alarmy w samochodach.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

W klatce schodowej to juz przegiecie. A lapy pewnie urywalo dlatego ze zamiast wyrzucic od razu grali w gre "kto pozniej wyrzuci". No i ktos w koncu wygrywal... Ja sie kiedys tak bawilem z malymi zaryskami. Tymi najmniejszymi z najmniejszych. Jakie zdziwienie bylo jak mi strzelila w palcach. Naturalnie zero obrazen z uwagi na rozmiar, ale strach byl.

Z przygod z fajerwerkami za dzieciaka mam jeszcze o maly wlos ocalone prawe oko gdy znalezlismy niewypal - rakiete, rozebralem ja i podpalilem po czym sam jej silnik wystartowal mi w rece i przelecial kolo glowy.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Uwielbiam profesjonalne pokazy fajerwerków i uważam, że zamiast badziewnych koncertów popowych gwiazdek, które organizowane są wszędzie za publiczną kasę, powinno się w Sylwestra takowe urządzać w każdej większej miejscowości.

 

Wszelkiej maści amatorskie produkty pirotechniczne to IMHO zło wcielone, które dość często powoduje ogromne nieszczęścia i takie rzeczy powinny być zakazane. Chyba każdy, kto ma zwierzaka i spędził choć raz ten wieczór w domu wie, jak to wygląda. Do tego dochodzą niewypały i sterty śmieci.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony nie zakazali wszelkich rakietek i innego drobnego badziewia odpalanego na ogol przez podpitych jegomosciow lub dzieciaki, a zakazano polprofesjonalnych kartonow pokazowych. Ojciec kieys takie kupowal. Karton wielkosci normalnego sporego kartonu, ze 20 - 30kg wagi, koszt 300 - 500zl w zwyz i pokaz na 2 minuty jak profesjonalny. Po odpaleniu tego wszystko dookola przestawalo sie liczyc. I to teraz jest zakazane, a przeciez takich rzeczy za taka kase dzieiaki nie odpala. Tego sie nawet nie dalo zle ustawic. Male rzeczy moga np sie przeworcic co sie czesto przytrafia, a to stalo stabilnie na czymkolwiek by sie tego nie polozylo.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie zgadzam się z Nowajem. Zamiast wywalać kasę na jakieś chińskie badziewie bez atestu, które poleci błyśnie (albo i nawet nie) i tle z tego, to wole sobie zapłacić raz i pójść na zorganizowany 2h pokaz gdzie w powietrze leci równowartość paru samochodów klasy premium, a człowiekowi żuchwa wypada z zawiasów od robienia ŁAAAAAAAAAŁ!!!!. Piękne, dobrze zgrane, bezpieczne i... nieosiągalne dla zwykłego człeka (mówię o zakupie takich rakiet).

 

Co do wypadków z "Achtuing'ami" i innymi tego typu "zabawkami" to mam tylko jedno podejście, niezmienne od lat- selekcja naturalna.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzieciaki nie, ale wesoła grupka pijanych miśków - już tak. W terenie miejskim spadające resztki mogą elegancko poniszczyć budynki i samochody, stanowią dodatkowo ogromne zagrożenie pożarowe. Rakieta wpada do pustego mieszkania (w Sylwestra zjawisko raczej częste) i tragedia murowana.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W terenie miejskim spadające resztki mogą elegancko poniszczyć budynki i samochody

 

Sam mam nawet do dziś bliznę z czasów szczeniacko-podstawówkowych. Na pokazie w Olsztynie (tym na Jurze) jedna rakieta poszła im za nisko i resztki spadły na publiczność. Odpalanie czegoś takiego w miejscach nieprzystosowanych to wielka nieodpowiedzialność. 

Link to post
Share on other sites
Dzieciaki nie, ale wesoła grupka pijanych miśków - już tak. W terenie miejskim spadające resztki mogą elegancko poniszczyć budynki i samochody, stanowią dodatkowo ogromne zagrożenie pożarowe. Rakieta wpada do pustego mieszkania (w Sylwestra zjawisko raczej częste) i tragedia murowana.

Do mieszkania to predzej wpadnie rakieta odpalana z butelki niz stojacy stabilnie prostopadle do ziemi karton. Zagrozenie pewnie i tak istnieje gdyby to zle przehowywac czy cos takiego, tyle tylko ze jak ktos wywala tyle kasy na jedna rzez to bedzie o to raczej dbal. Czego nie mozna powiedziec o ludziach kupujacych zwykle rakietki za kilkanascie zl odpalane pod katem 45 stopni z balkonu prosto w blok naprzeciwko.

Wszystkiego mozna uzyc nieodpowiednio. Rownie dobrze mozna zakazac sprzedazy BMW bo pijane miski w Kamieniach Pomorskich robia sobie Paryz - Dakar po chodniku.

 

 

Sam mam nawet do dziś bliznę z czasów szczeniacko-podstawówkowych. Na pokazie w Olsztynie (tym na Jurze) jedna rakieta poszła im za nisko i resztki spadły na publiczność. Odpalanie czegoś takiego w miejscach nieprzystosowanych to wielka nieodpowiedzialność. 

Jak widac wszedzie moze sie przytrafic cos zlego. Bezpiecznie jest tylko w wiezieniu w izolatce.

 

 

Przepraszam, nie chciałem przywołać złych wspomnień czyjejś głupoty, ja tylko na trzepaku bawiłem się w czołg.

To sa fajne wspomnienia :)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Rownie dobrze można zakazać sprzedaży BMW bo pijane miski w Kamieniach Pomorskich robia sobie Paryz - Dakar po chodniku.

 

Ida w druga stronę, niech każdy ma w domu bazooke, bo przecież można jej używać rozsądnie. 

 

Pirotechnika nie jest nikomu do życia niezbędna, baaa nawet jest zakazana- trzeba mieć pozwolenia na odpalanie sobie rakiet w ciągu roku. W Sylwestra i 1go stycznia jest wyjątek. 

 

Ja nie mówię, że taki box jest porównywalny z chińczykiem za 20 zeta, ale są to materiały wybuchowe. Dodatkowo należy dodać, że odpalone w niewłaściwym miejscu i przez niewłaściwych ludzi, takie profesjonalne boxy są nawet bardziej niebezpieczne, chociażby ze względu na moc rakiet.

 

Zresztą sama nazwa mówi, że jest to sprzęt do profesjonalnych pokazów a nie do zabawy w domu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No gdyby to odpalic w mieszkaniu albo na stacji benzynowej to faktycznie by bylo niebezpiecznie. Ale jak ktos chce spalic mieszkanie lub stacje benzynowa to taniej wychodzi rozlac 15 litrow benzyny. Rakietki z tego boxa leca o wiele wyzej niz zwykle chinskie za 10zl wiec nie zagroza nawet wysokim blokom. Nie dorabiajmy ideologii bezpieczenstwa tam gdzie to nie jest konieczne. Sprawa sie sprowadza do tego ze tak jak kiedys sie placilo 500zl za boxa i sie mialo fajerwerki tak teraz trzeba zaplacic za boxa plus za ciecia ktory jest niby specem od pokazow a jego rola ogranicza sie do obslugi zapalniczki.

Link to post
Share on other sites

proszę was, materiały wybuchowe sporej mocy można sobie zrobić z przedmiotów codziennego użytku, co więcej posiadanie czarnego prochu jest legalne pod warunkiem posiadania repliki broni prochowej (której notabene też można używać bez zezwolenia, a niektóre to prawdziwe armaty)... bardziej mniej niebezpieczne - bzdura - w rękach debila i łyżka jest niebezpieczną bronią i moim zdaniem taki debil powinien mieć możliwość samookaleczenia się różnymi niebezpiecznymi przedmiotami oraz substancjami w myśl zasady - http://bash.org/?4753

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...