Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Słuchawki to coś co można dość łatwo zrecenzować.

Nie sądzę. O słuchawkach napisałem przez parę miesięcy kilkadziesiąt recenzji, krótkich testów, opinii, przesłuchałem naprawdę pokaźne ilości sprzętu i nadal, pomagając komuś na forum, pisząc jakie te słuchawki są, nie mam pojęcia czy się spodobają. Mogę powiedzieć, jak gra większość popularnych modeli z różnych przedziałów cenowych, ale i tak pisząc, iż słuchawki x są lepsze od srakenów, bo mają większą scenę, głębie, są bardziej szczegółowe, mają bardziej kontrolowany bas i uwypuklony wokal, nie mam żadnej pewności czy dana osoba to doceni i nie wybierze srakenów.

 

Kiedyś miałem taki przypadek, iż do pewnego sklepu, w którym kupowałem słuchawki, przyszedł kompletny laik i szukał nauszników do x kwoty i pytał czy będą lepsze od "tamtych bitsów w sklepie Apple". No to my ze sprzedawcą wymieniamy mu pojdeyncze modele i ich cechy: Grado mają świetny wokal, AKG K550 są bardzo szczegółowe i naturalne itd. i dajemy mu je wszystkie posłuchać, a on przy każdej zmianie modelu jedynie kiwa głową, że te super, fajne itd. Kiedy skończyliśmy prezentować mu wszystkie warte uwagi słuchafony, podziękował za pomoc i powiedział, że jeszcze wróci do tamtego sklepu i się zdecyduje. Wrócił szczęśliwy po godzinie i mówi, że jednak mu bitsy się bardziej spodobały, bo mają takie fajne basy. Czułem się trochę zdegustowany, no ale widać, że niektórzy po prostu wolą taka kupę słuchać.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

nie mam żadnej pewności czy dana osoba to doceni i nie wybierze srakenów

Otóż to! Nie doceni słowem klucz. I jest to argument na pewien problem z daną osobą, a nie argument na wspaniałość srakenów.
Jak ktoś nie ma punktu odniesienia, porównania, to i srakeny mogą być zadowalające, ale nie zmienia to faktu, że w zestawieniu z innymi modelami przegrywają, czy ich posiadacz jest tego świadomy czy nie. /thread
 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie oszukujmy się. Krakeny to tanie słuchawki za 300 zł... tylko fajnie wyglądają :)

 

Co do odniesienia. Ja już dobre parę lat temu miałem ostrą zajawkę na kino domowe. Chodziłem dużo na odsłuchy z bratem. Dane mi było posłuchać zestawik Paradigma (dla bogatego klienta). Jakie to były kolumny i klocki już nie pamiętam. Jedynie subwoofer kojarzę (Paradigm Servo 15). Niecałe 10 klocków wtedy kosztował. To co zaprezentował ten zestaw zniszczyło mnie kompletnie. I nie była to jakaś hala 100 metrów tylko pokój tak ze 30. Kontrola basu, moc, przestrzeń. Nigdy nie zapomnę tej chwili. Najlepsze było to, że po odsłuchu ja mało się nie posikałem, a sprzedawcy mi mówią: średnio to poszło, jak by pan słyszał... itd :))) Czasami obserwuję sprzęty grające u znajomych i słucham ich peony na ich temat - patrzę na nich z politowaniem i przypominam sobie tamtą chwilę :)

 

Czasem lepiej żyć w nieświadomości i siedzieć z Krakenami :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobnie u znajomego. Jego ojciec to jakiś fan staroświeckiego audio, firm kompletnie mi nieznanych, jeszcze na lampach z tego co pamiętam... mój niedościgniony wzorzec tego, jak powinno brzmieć stereo. 
Zresztą, jak dał mi do odsłuchu jakieś słuchawki Bose (modelu nie pamiętam, mówił że skubnął okazyjnie za 700 dolców), to też mało mi głowa z wrażenia nie odpadła i 3/4 tamtych odwiedzin spędziłem odkrywając muzykę na nowo.

Link to post
Share on other sites

Podobno "ukrzyżowany" antymansturbator miał wadę fabryczną - zajmował zbyt wiele miejsca w podróży 

firma wychodzi na przeciw i wypuszcza nową wersję "slim" w kilku rodzajach dla różnych grup wiekowych !!!

 

1560715_10204287547293256_34090680275504

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...