Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

To prawdziwy kocioł, w którym mieszają się rozmaite interesy, ogromne pieniądze, przeciwstawne sobie kultury oraz wpływy... To była kwestia czasu, tym bardziej, że w ostatnich miesiącach Izrael coraz intensywniej zajmuje tereny na tzw. Zachodnim Brzegu. Można pokusić się o pytanie, dlaczego właśnie teraz... Czy to Rosja próbuje odwrócić uwagę USA i UE od wojny na Ukrainie? A może ten moment został wybrany z powodu wewnętrznych problemów Izraela?

Link to post
Share on other sites

Izrael to całe życie atakuje wszystkich dokoła żeby powiększyć kraj. Więc ktoś się nie daje zawzięcie. Żeby nie USA to już by z nimi dawno zrobiono porządek.

Ale fakt faktem że ktoś może chcieć zmusić USA do wybrania komu pomogą bo wszystkim nie dadzą rady.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

A mnie zastanawia jak to możliwe, że jeden z najlepszych wywiadów na świecie, wespół z CIA, nic nie wiedział o ataku. Przecież to nie jest pojedynczy bojownik, lub mała grupka, która przygotowuje akcję "w garażu". To jest duża operacja, dobrze skoordynowana, atak nastąpił z morza, powietrza i lądu, więc jak to możliwe że Izrael nie zauważył przygotowań praktycznie pod swoim nosem?
Można tylko gdybać, biorąc pod uwagę niedawne niepokoje społeczne i liczne demonstracje w Izraelu przeciwko Natanjahu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
56 minut temu, marik81 napisał:

A mnie zastanawia jak to możliwe, że jeden z najlepszych wywiadów na świecie, wespół z CIA, nic nie wiedział o ataku.

 

Nie wiedział... Jeżeli dobrze pamiętam, na 4-5 miesięcy przed agresją Rosji na terytorium Ukrainy, wysłannik USA odwiedzał kraje euuropejskie i podczas rozmów ostrzegał, że wojna jest pewna. Nie wiedzą jedynie kiedy dokładnie wybuchnie. Zatem jest to bardzo ciekawe pytanie. A jeżeli wywiad wiedział o planowanym ataku? Jak zmienia to interpretację obecnej sytuacji? Jestem daleki od snucia teorii spiskowych, ale takie spojrzenie nie jest zupełnie bezpodstawne. Wojna lub silne zagrożenie o podobnej skali, często pozwala lub usprawiedliwia wprowadzenie niepopularnych rozwiązań, praktycznie przy minimalnym oporze społeczeństwa. W przypadku Izraela, to również szansa na całkowite rozwiązanie innego "problemu". Odpowiadając na atak mogą dosłownie zaorać całe terytorium Palestyny i nadal będą mogli opowiadać, jak bardzo są poszkodowani, znienawidzeni i są jedynie ofiarami. A tak w ogóle, to wszystko, to jeden wielki antysemityzm, więc lepiej milczeć i nie narażać się szalejącej poprawności politycznej. Ale to tylko moje gdybanie...

Edytowane przez Skaza
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites





 
A jeżeli wywiad wiedział o planowanym ataku? Jak zmienia to interpretację obecnej sytuacji? Jestem daleki od snucia teorii spiskowych, ale takie spojrzenie nie jest zupełnie bezpodstawne (...) W przypadku Izraela, to również szansa na całkowite rozwiązanie innego "problemu". Odpowiadając na atak mogą dosłownie zaorać całe terytorium Palestyny i nadal będą mogli opowiadać, jak bardzo są poszkodowani, znienawidzeni i są jedynie ofiarami.

Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Teraz to Izrael jest pokrzywdzony i teoretycznie zaatakowanemu "można więcej". Jeśli "przejadą" teraz przez strefę Gazy, zachód nie będzie ich potępiać, w końcu zostali zaatakowani, giną cywile, gorzej z całą społecznością arabską i muzułmańską.
Już słychać głosy z Afganistanu, że talibowie chcą włączyć się do walki, oni akurat mają czym walczyć, bo "najlepsza armia świata", uciekając, pozostawiła im sporo sprzętu.
Pytanie co zrobi Iran? Czy poza słowami akceptacji dla ataku, włączy się do konfliktu. Izrael osaczony może zdecydować się na użycie każdego dostępnego środka, a przypominam, mają broń atomową. Ciężko o pomoc USA, mocno wspierają Ukrainę a i muszą uważać na Chiny, które coraz mocniej aspirują do dominacji na Morzu Południowochińskim i ewentualnej inwazji na Tajwan. Iran należy do BRICS, tak jak Chiny, Rosja, Indie i parę innych państw. Może inne kraje zachowają się neutralnie, może nie.
Nie mniej, robi się bardzo nieciekawie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...