Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

@up
Trochę wyrwane z kontekstu bo nie wiadomo co zostało odesłane, jakie uszkodzenie, po jakim czasie zgłoszona rękojmia...


Ale ostatnio coś xkom leci w kulki, bo dwa razy kupowałem u nich rzeczy na orzecenien/promocji z darmową wysyłka a w koszyku przy płaceniu dostawa płatna i cena regularna za produkt xD.

P. S. Wynik ekspertyzy w niezależnym serwisie chyba już znasz czy.... Lub powinieneś się domyślać


Jeśli to twoja pierwsza reklamacja tego produktu to sprzedawca nie musi co zwracać pieniędzy , a może wymienić produkt na w pełni sprawny lub go naprawić.

Jednak przy drugiej reklamacji korzystając z rękojmi sprzedawca musi zwrócić ci pieniądze na Twoje zadanie.

Teraz może być tak że jeśli to twoja pierwsza reklamcja i od razu skorzystałeś z rękojmi ż zadaniem zwrotu u pieniędzy. To xkom . Zrobi sobie jakąś tam ekspertyzę, która wykarze usterkę z winy użytkownika ( jeśli będą złośliwi) za tą ekspertyzę pewnie będą żądali zapłaty , po czym wymienia ci sprzęt na sprawny / naprawia jeśli będzie taka możliwość.

Link to post
Share on other sites

Generalnie trafił mi się wadliwy CPU, jest to pierwsza rękojmia tego produktu

Podasz jakieś umocowanie prawne, Twojej opinii?

Wcześniej pisali że sprzęt został wysłany do serwisu producenta, teraz piszą że terminy ich nie obowiązują...
Moje żądania w reklamacji w procedurze rękojmi nie ma żadnego wpływu na ich obowiązek ustosunkowania się w ciągu 14 dni do "zarzutów", przynajmniej ja takiej zasady nie znam, po krótkim poszukiwaniu internet też nie , ale mogę się mylić

Link to post
Share on other sites

Bez znaczenia czego żądasz, muszą odpowiedzieć czy akceptują czy nie w ciągu 14 dni.
Art. 561 mówi o tym co i w jakim czasie ma zrobić sprzedawca już PO zaakceptowaniu żądań klienta.
Ja miałem taki taki przypadek, że żeby zachować termin, sprzedawca odrzucił reklamację w ciągu 14 dni, bo producent się do tego czasu nie wypowiedział. Później, kiedy producent zaakceptował reklamacje, sprzedawca zmienił status na uznaną.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Generalnie trafił mi się wadliwy CPU, jest to pierwsza rękojmia tego produktu

Podasz jakieś umocowanie prawne, Twojej opinii?

Wcześniej pisali że sprzęt został wysłany do serwisu producenta, teraz piszą że terminy ich nie obowiązują...
Moje żądania w reklamacji w procedurze rękojmi nie ma żadnego wpływu na ich obowiązek ustosunkowania się w ciągu 14 dni do "zarzutów", przynajmniej ja takiej zasady nie znam, po krótkim poszukiwaniu internet też nie , ale mogę się mylić
https://www.reklamacje.online/czy-z-tytulu-gwarancji-mozna-zadac-zwrotu-gotowki/

Ale wpisz w goglach rękojmia a zwrot gotówki będziesz mial info.

Nie napisałeś od razu że chodzi o wadliwe cpu a to trochę zmienia postać rzeczy bo chodzi o usterkę która uniemożliwia prawidłowe działanie produktu i korzystanie w takiej sytuacji. Także tu można ubiegać się o zwrot gotów od razu.

14dni to xkom ma na decyzję czy akceptują czy nie, jak nie będzie info po 14dniach to znaczy roszczenie/reklamacja uznane z automatu za pozytywne.

Ale jak masz wątpliwości to zadzwoń do rzecznika praw konsumenta i odpowiedź dostaniesz od ręki
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, drVanSteiner napisał:

Bez znaczenia czego żądasz, muszą odpowiedzieć czy akceptują czy nie w ciągu 14 dni.

Dokładnie, tak też mi się wydawało.

 

2 godziny temu, raiders napisał:

Ale wpisz w goglach rękojmia a zwrot gotówki będziesz mial info.

No właśnie wpisywałem i nic nowego nie wyczytałem :)

Link to post
Share on other sites

No przepraszam bardzo. Gwara to nie menelski bełkot, wypraszamy sobie takie porównania.
Jestem ze Śląska, godom, a na kopalni nie pracuję.
Poza tym na grubach jest cała masa napływu z całego kraju co nie ma pojęcia o godce, nie używa jej i nie rozumie, a są tak samo roszczeniowi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...