Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Fajnie rower by wygladal ale musze rower sobie za rok wymienic bo mam kross hexagon v6 z 2010r a wymienie na cube, meride albo wheeler na cos pozadniejszego jak bym nie mial nauki to bym tez moze 8 tys jezdzil. Przez rok rama zrobila sie mala ale chce wymienic na hydrauliczne hamulce z tarczami 203 mm mniejsze mnie nie interesuja bo te co mam 160mm to sie grzeja a przedni jest taki uparty ze nie chce sie dotrzec ze zatrzymac sie najednym kole musze wbic amortyzator i srodek siezkosci do przodu bo inaczej sie nie podniesie.

Edytowane przez artursw
Link to post
Share on other sites
artursw Sam sobie jakiś czas temu wymieniłem Avida BB5 przód mechaniczny (już ostro zmarnowany, klamka krzywa) na Formula Oro K18 hydraulik. Polecam tani i dobry, oczywiście zależy do czego i dla kogo.
Link to post
Share on other sites

artursw Sam sobie jakiś czas temu wymieniłem Avida BB5 przód mechaniczny (już ostro zmarnowany, klamka krzywa) na Formula Oro K18 hydraulik. Polecam tani i dobry, oczywiście zależy do czego i dla kogo.

 

Zwroce na niego uwage u mnie przedni to jak wcisne to jak by pomasle jechal a 3/4 klockow zjechalem a jak w lesie zjezdzalem z pozadnej gorki narpierw trzebabylo wjechac to mialy z 50 stopni nie dalo sie ich dotchnac i musialem odczekac az odstygnal bo mialem po wodzie jezdzic a nie chcialem zeby tarczom sie nic nie stalo.
Link to post
Share on other sites

To że zacisk się nagrzewa to wiadomo, mam z tyłu Magura Gustav (legenda ;) ) poprzedni właściciel (mój kuzyn) sparzył sobie nieźle łydkę po zjeździe jak się go dotknął. Ale moc ma konkretną mimo że chyba 2003 rocznik.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Na serwisie robi się to tak, demontujesz klocki i ścierasz na papierze ściernym +/- 80'tka po czym odkładasz okładzinami do góry i pryskasz odtłuszczaczem to tarcz (benzyna ekstrakcyjna) i podpalasz. Zabieg z grillem powtarzasz 2 ~3 razy i zakładasz z powrotem. Jak jest zatłuszczona tarcza dodatkowo to ścierasz drobnoziarnistym, pryskasz w/w i nie podpalasz tylko wycierasz ręcznikami papierowymi. Jak bardzo zasyfione to powtarzasz do skutku, po operacji jest dobrze rozgrzać klocki jadąc z górki i hamowanie pulsacyjne żeby tarcz nie przypalić.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...