Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Tu nie z czym się zgadzać, bo to zwyczajnie fakt. 20% ludności świata to muzułmanie i jakoś dziwnym trafem ogromna większość nie zajmuje się na co dzień odcinaniem głów.

To absurd. Chyba że pod pojęciem radykał rozumieć tylko bojowników zajmujących się dekapitacją innowierców.

 

 

Islam jest o ponad pół millenium młodszy. Chrześcijaństwo w tym samym wieku zachowywało się bardzo podobnie. 

Karkołomna i powierzchowna teza, której nijak nie da się udowodnić. Chyba że posiadasz wehikuł czasu by wybrać się 500 lat w przyszłość. 10 przykazań to zupełnie co innego niż Szariat i tu dopatrywałbym się źródła problemu. Założenia islamu idą w sukurs głównemu celowi Mahometa czyli podbojowi i poszerzaniu granic. 

Złośliwości na temat PIS to zdaje się twoje hobby, więc nie komentuję.     

Edytowane przez Sodium
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

wybrać się 500 lat w przyszłość.

 

Nie bardzo rozumiem po co miałbym wybierać się w przyszłość, aby wiedzieć, jak wyglądała Europa kilkaset lat temu :/

 

 

 

To absurd.

 

Nie, to nie jest absurd. Jeśli ktoś chrzani bzdury nie staje się z tego faktu przestępcą (poza nielicznymi wyjątkami). Jeśli wychodzi na ulicę i zaczyna zabijać - owszem.

 

 

 

Złośliwości

 

Naprawdę nie rozumiem, jak można bronić nawet najbardziej idiotycznych decyzji obecnego rządu, ale jak widać można.

 

 

 

Trochę więcej obiektywizmu w ocenie działalności szeroko pojętego kościoła. To nie tylko to co pokazali w Imieniu Róży.
 

 

Daruj sobie patronizujący ton, bo z szeroko rozumianego religioznawstwa mam akurat dwie podyplomówki. Tak więc faktycznie trochę więcej obiektywizmu i spojrzenia szerszego niż drzwi pobliskiej zakrystii.


17358923_1430675820286960_77485639408931

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
10 przykazań to zupełnie co innego niż Szariat i tu dopatrywałbym się źródła problemu.

 

[Tutaj miał być kąśliwy tekst, ale fakty obronią się same]

 

vide1:

vide2: https://www.facebook.com/notes/nowy-ateizm/przera%C5%BCaj%C4%85ce-cytaty-biblijne-13/447798775297654/

 

Czekam tylko a argument w stylu: "To było dawno i nie można interpretować tego dosłownie".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie bardzo rozumiem

Stawiasz tezę nie podając żadnych przesłanek, więc udowodnić ją możesz jedynie empirycznie ergo przenosisz się w przyszłość i udowadniasz. 

 

 

Jeśli ktoś chrzani bzdury nie staje się z tego faktu przestępcą (poza nielicznymi wyjątkami)

Te wyjątki to zapewne propagowanie faszyzmu i nazizmu.

 

 

jak można bronić nawet najbardziej idiotycznych decyzji obecnego rządu

Nadinterpretujesz, chciałem ci jedynie delikatnie zwrócić uwagę że jesteś antypisowskim obsesjonatem. Poza tym jak najbardziej krytykuję socjalistyczne zmiany bardzo dobrej ustawy liberalizującej wycinkę drzew.

 

 

z szeroko rozumianego religioznawstwa mam akurat dwie podyplomówki

Nie najlepiej świadczy o jakości tych szkół fakt ze nie wiesz co to skryptorium, palimpsest, pewnie nie wiesz też co to introligatorstwo. Pomijasz wpływ na budowanie średniowiecznego świata Benedyktynów czy rolę Cystersów. Generalnie pomijasz wszystko co nie pasuje ci do obranej wcześniej tezy.

 

 

 

ale fakty obronią się same
 

Nie rozróżniasz przykazań od Starego czy Nowego Testamentu, a fakty czerpiesz z jutuba i fejsbuka. Jestem zawiedziony liczyłem co najmniej na wikipedię.

 

Podsumowując:

Czerwone z czarnym walczy i walczyć będzie. Patrzeć na to trzeba z dystansem i ironią żeby nie zwariować.

A teraz czas iść zarobić na chleb.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Nie rozróżniasz przykazań od Starego czy Nowego Testamentu

 

Powiedz mi, jak mogę rozróżniać 10 przykazań od starego testamentu, skoro pierwszy raz mowa o nich właśnie tam (Księga Wyjścia rozdział 20 1). Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na okoliczności nadania Żydom takowych. Mojżesz najpierw dostaje listę wytycznych, w skład których wchodzi:

 

Wj20, 13 Nie będziesz zabijał. 1

 

Po czym przykładnie wycina w pień tych samych ludzi których obiecał wyprowadzić z Egiptu, tylko za to, że modlili się do jakiegoś posągu cielaka. (Wj32, 1-30)1

 

Nieważne czy to chrześcijaństwo, islam czy judaizm. Każdą z nich można przekuć w piękną ideologię do frywolnej eksterminacji sąsiada, wystarczy tylko sobie odpowiednio zinterpretować dane źródłowe. Pisanie że islam zabija, a chrześcijanie to tylko miłują i nadstawiają drugi policzek jest zwykłym niedouczeniem.

 

 

 

a fakty czerpiesz z jutuba i fejsbuka.

To są cytaty ze źródła,  równie dobrze mógłbym zrobić zdjęcie napisu w kiblu, jeśli tylko jest on zgodny z oryginałem to dalej wszystko będzie ok.

 

 

1 Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu ,Biblia Tysiąclecia; Wydawnictwo: Pallottinum 
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

Pisanie że islam zabija, a chrześcijanie to tylko miłują

Islam religią pokoju z pewnością nie jest, zresztą która takową jest...

To, że chrześcijanie wycinali w pień wszystko co się ruszało w drodze do ziemi świętej to inna bajka (dostało się muzułmanom, żydom, a nawet swoim) tak dla pewności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biblia dla osoby wierzącej to nie dowolność interpretacji. Każde wyznanie ma swoją interpretacje. A wzorcem naśladowania jest Jezus, nie Mojzesz. Poza tym obowiązuje abrogacja , wiele wersetów jest zastępowana przez inne, tak jak w Koranie.

 

Koran tez posiada "wzór" do interpretacji, dodatkowo są tam hadisy. Jest takija oraz ketman, imam w europejskiej TV potrafi powiedzieć co innego, w meczecie co innego, a w kraju gdzie obowiązuje szariat jeszcze co innego.

 

Co do wypraw krzyżowych : trzeba tez wziąć pod uwagę przyczyny. Jedna z przyczyn była agresja muzułmańska. Także chęć prowadzenia wojenki, łupienia i bogacenia się był jednym z czynników ale nie jedynym.

 

@GTr,

Oczywiście. Nie powiem nigdy ze chrześcijaństwo było krystaliczną wiarą. Dzisiaj tez nie jest.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Teoretyczny zamysł ustawy był niezły. Zrozumie to każdy kto chciał wyciąć swoje drzewo na swojej działce. To że została ona w rzeczywistości stworzona w pisowskim celu i stylu to już inna sprawa. Skutki szyszko-zmiany widać wszędzie...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Zrozumie to każdy kto chciał wyciąć swoje drzewo na swojej działce.

 

Oj ile ja się nadenerwowałem jak w zeszłych latach na wlanej działce chciałem zmienić wygląd i zaplanować zieleń od nowa. Drzewa, które własnoręcznie sadziłem około 30 lat temu (niektóre później, niektóre trochę wcześniej) i musiałem pytać jakiegoś urzędnika czy mogę! Krew mnie zalewała - ja rozumiem w okresie lęgowym, jak widzę, że ptaki, wiewiórki mają tam młode - ale to chyba normalne, ale zimą na własnej działce, przez siebie sadzone i pielęgnowane.

 

Z drugiej strony takie pozwolenie na wycinkę owocowało zwykle zobowiązaniem się do posadzenia nowej zieleni - generalnie całość była ok.

 

To co się dzieje jednak teraz - ja już wolałbym się jednak wybrać po to pozwolenie i zaprosić urzędnika niech sporządzi dokument, niż patrzeć teraz na masową wręcz wycinkę gdzie kto chce i jak chce (bo chyba teraz to tak działa?)

 

Teoretyczny zamysł ustawy był niezły.

 

U nas tak jest, że właściwie każdy zapis jest "teoretycznie" klarowny i prosty (z milionem dodatkowych furtek :/ )

 

pozdro

Edytowane przez jureba
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Sam mam działkę, a w perspektywie kilkadziesiąt hektarów lasu nad jeziorem w spadku, ale obecnie ma miejsce rzeź. W kraju, w którym mamy takie, a nie inne powietrze, za przeforsowanie tej ustawy powinno być więzienie.

Link to post
Share on other sites
Dobranoc. Nie mamy kompletnie o czym rozmawiać.

Zgadzam się. Kilkanaście lat temu zasadziłem łącznie kilkaset sadzonek sosny i brzozy, do tego kilkanaście dębów. Teraz to już las który trzeba co roku przecinać. O drzewach owocowych czy krzewach nawet nie wspomnę. Mam dużo większą wiedzę na ten temat niż urzędnik-ignorant czy inny socjalista, który w bloku ma na parapecie kaktusa i storczyka z marketu. Za wycinkę w miastach w znacznej mierze odpowiadają samorządy - co potwierdza moją tezę o kompletnej ignorancji urzędasów. Co do własności prywatnej to jest ona święta i właściciel ma prawo zrobić z drzewami co uważa za stosowne(mowa oczywiście o terenach budowlanych). Państwo posiada setki hektarów nieużytków które można zalesić, ale wiadomo lepiej tworzyć w urzędach etaty dla oceniaczy drzew niż faktycznie je sadzić.

 

 

już wolałbym się jednak wybrać po to pozwolenie i zaprosić urzędnika niech sporządzi dokument

 

Twoje prawo, dzwoń i zapraszaj.

 

 

patrzeć teraz na masową wręcz wycinkę gdzie kto chce i jak chce (bo chyba teraz to tak działa?

Nie to tak nie działa. Po 20 latach ludzie mogą bez problemów przeciąć to co trzeba. Po tym sezonie by się wszystko uspokoiło. 

 

 

U nas tak jest, że właściwie każdy zapis jest "teoretycznie" klarowny i prosty (z milionem dodatkowych furtek )

W przypadku tej ustawy jest to autentyczna liberalizacja, a nie jakieś quasiproekologiczne bredzenie. 

 

 

To że została ona w rzeczywistości stworzona w pisowskim celu i stylu

Jaaane. Jest to pierwsza od dziesięcioleci klarowna, krótka i zrozumiała ustawa. Ewenement jeśli chodzi o polskie prawodawstwo.

 

@Ruler

Ta rzeź drzew występuje głownie na onet, wp, interia, GW i tym podobnych.

 

Poza tym jak Sobiesiak wyciął w 2010r cały stok bez żadnych pozwoleń to nawet włos mu z głowy nie spadł pomimo obowiązywania poprzedniego prawa. Tylko dlatego ze był ziomalem działaczy paltformianych. To się nazywa równość wobec prawa.

Edytowane przez Sodium
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tobą w 100%. Sam wyciąłem klona na działce na której mieszkam, korzenie podnosiły mi kostkę, gałezie zawadzały o altankę. Zasadziłem trzy dęby w odpowiednim miejscu i widzę ze ludzie robią podobnie.

 

 

Rzeż Rzeż he, co to ludzie głowach mają :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...