Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Nie wierzę, że kiedykolwiek uda się stworzyć sztuczną inteligencję (swoją drogą imho nazywanie tego sztuczną inteligencją to jakiś absurd), która będzie w stanie myśleć. Sukcesem będzie stworzenie czegoś co samo wydedukuje jakieś rozwiązanie.

Rozwala mnie też podniecanie się tym, że jakiś robot zdał test Turinga... Niech jakiś robot zda test Lovelace, wtedy będą jaja :D

 

 

 

Patrząc na to jak szybko technologia się rozwija stawiam na max dwie dekady i sztuczna inteligencja będzie bardziej rozwinięta od Kowalskiego.

Pytanie jakimi kategoriami teraz patrzysz. Jeżeli chodzi o możliwości obliczeniowe, czy posiadanej wiedzy to stwierdziłbym, że komputery, na których właśnie piszemy są bardziej rozwinięte ode mnie czy od Ciebie. A jeśli chodzi o ogólny rozwój to moje zdanie jest powyżej - nie da się odwzorować ludzkiej myśli.

Z ciekawszych zagadnień robotyki i AI są sieci neuronowe, które podobno mają zdolność nauki i autodoskonalenia.

 

Ostatnio czytałem, że naukowcy do 2045 będą w stanie przenieść ludzką świadomość do maszyny. Szkoda tylko, że do dzisiaj nikt nie wie czym jest ta świadomość i ewentualnie gdzie jej szukać...

 

Edit.

Chodzi o projekt Avatar

http://2045.com/

 

Czyli chcą przenieść mózg do robota między 2020, a 2025.  :facepalm:

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SI od 40 lat drepcze w miejscu, i podczas każdego przełomu w IT wieszczy się takie scenariusze, ale jak dotąd owszem poczyniono sporo, ale nic z takim rozmachem

bo od nauczenia maszyny elementarnych rzeczy jak rozróżniania i poprawnego klasyfikowania kolorów o różnym odcieniu do bycia bardziej rozwiniętym od "Kowalskiego" długa droga, jak już wspomniałem pierwszym problemem jest fakt, że jak dotąd żadna maszyna nie kuma nawet elementarnych zasad języka naturalnego, a wy piszecie o myśleniu... gdzie Rzym, gdzie Krym

 

edit: o kolorach to właśnie o wspomniane wyżej sieci neuronowe chodziło, bawiłem się taką uproszczoną na studiach, te zaawansowane robiły wszystko szybciej i lepiej, ale dalej były tylko ograniczonym zbitkiem algorytmów... zobaczcie sobie np Alice, du*y nie urywa, a to jedne z bardziej zaawansowanych (i dostępnych publicznie, przynajmniej afaik, dawno nie śledziłem)

http://alice.pandorabots.com/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Moim zdaniem roboty humanoidalne są dziwne, nie powinniśmy robić takowych.
 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_niesamowitości

 

 

 

 

Bóg zlitował się nad nią

 

Ma takie prawo, nikogo nie krzywdzi i nie obraża. Czym różni się od gościa w koszulce z jakimś mondrym napisem?  Panowie, religię należy, hmmm . . . krytykować pozytywnie czy negatywnie. Ale nie wyśmiewać czyjąś wiarę o ile nie wykracza poza pewne ramy. (islam) Tak samo nie podoba mi się nagonka na światków czy innych zielonoświątkowców. Oddzielmy wiarę od religii. Bo mi też pewnie kwestie mi się nie podobają. Np. indoktrynacja dzieci. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od niewinnej nastolatki do zepsutej rasistki. Należący do Microsofta, chatbot (robot służący do prowadzenia konwersacji z człowiekiem) po zaledwie 24 godzinach działania - wprawił wszystkich w osłupienie.

 

Sztuczna inteligencja nazwana Tay odpowiadała na pytania używając ekstremalnie rasistowskich określeń, chwaliła Hitlera i Donalda Trumpa. Gigant technologiczny, wyraźnie zawstydzony, postanowił ją wyłączyć.

Tay uczyła się na Twitterze od piszących do niej osób - kilka najciekawszych fragmentów z licznych konwersacji:

iVof3D4.jpg

 

JS7I5e6.png

 

s2ppbfi.jpg

 

p4NtiY8.png

 

m9fpWEp.png

 

Większość tweetów Tay: http://imgur.com/gallery/GKEt8/new

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...