Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

 

 

Równie dobrze można zapytać po cholerę komuś pies, skoro trzyma go w domu. Osobiście jestem przeciwny uczłowieczaniu zwierzęcia, trzymanie go w domu, obcinanie pazurów czy chodzenie do fryzjera. To zabija jego naturalne instynkty.

 

 

RACJA! Łańcuch, buda i resztki z obiadu!

 

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o rożnych rasach, to wiedział byś, że niektóre gatunki MUSZĄ być ścinane regularnie bo tak je człowiek wyhodował.

 

 

Co tu dyskutowac, pies to zwierze, tyle.

 
Co tu dyskutować, idioci to idioci, tyle.
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Chwali się trzymanie psa w kojcu a nie na łańcuchu (o ile masz zamiar go wypuszczać).

Prosty przykład - masz podwórko, psa który hasa po nim na co dzień. Czasem jednak ktoś do ciebie przychodzi i trzeba tego psa gdzieś umieścić żeby krzywdy nie zrobił gościom. Do tego czasem trzeba zostawić otwartą bramę i taki zwierzak mógłby po prostu uciec.

Może bardziej radykalne scenariusz, ale też stosowany - ludzie trzymają psy aby w nocy pilnowały posesji. Nocą taki pies biega "wolno".

 

Tak na marginesie - przyszły chmurki: :D:D

 

 

http://i.imgur.com/XBzjSGs.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o rożnych rasach, to wiedział byś, że niektóre gatunki MUSZĄ być ścinane regularnie bo tak je człowiek wyhodował.

 

No to akurat jest zrozumiałe, że są takie gatunki, które dość szybko zarastają i długa sierść utrudnia im życie. Wyszedłem z założenia, że nie mówimy tutaj o jakichś specyficznych psach, które wymagają takich praktyk.

 

Prosty przykład - masz podwórko, psa który hasa po nim na co dzień. Czasem jednak ktoś do ciebie przychodzi i trzeba tego psa gdzieś umieścić żeby krzywdy nie zrobił gościom. Do tego czasem trzeba zostawić otwartą bramę i taki zwierzak mógłby po prostu uciec. Może bardziej radykalne scenariusz, ale też stosowany - ludzie trzymają psy aby w nocy pilnowały posesji. Nocą taki pies biega "wolno".

 

Jeśli to uwiązanie psa na łańcuchu ma trwać max kilka godzin, sporadycznie to spoko, da się zrozumieć. Niektórzy ludzie trzymają tak psy przez prawie całe ich życie i o to głównie mi chodziło.

Swego czasu miałem owczarka niemieckiego, który przez większość czasu biegał wolno po całej posesji a kiedy było trzeba, był zamykany w kojcu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...