Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Pewnie, że tak nie jest, ale to nie wina ludzi tylko systemu i nie ma co bronić systemu tylko trzeba rozumieć ludzi. Jak ci z okazji takiego czy innego "systemu" cudownego systemu zbudowanego dla dobra społeczeństwa (he he) zaraz wymyślą, że trzeba wszystkich zachipować, bo inaczej nic nie kupisz jak nadgarstkiem nie migniesz na kasie i nie ma w ogóle gotówki, to też będzie to cudowny system? A skąd pewność, że pewnego dnia, nie trafi się jakiś patus przy władzy i nie narzuci takiego czy innego prawa? Jak zdobędzie waszą anonimowość i do tego niezależność gospodarowania majątkiem, to co będzie was dzielić od niewolnictwa? 

 

Nie każdy system i nie każde prawo są dobre. Orwell się kłania. Zawsze kiedy mowa o systemach i przepisach przytaczam postać takiego pana z wąsem i symbolem szczęścia na ramieniu. On też miał swój cudowny system stworzony dla dobra narodu. Prawo było takie, że jak żyda nie podkablowałeś, to razem z nim cię pakowali do pociągu jak się wydało. Też nie brakowało owieczek, które kablowały na potęgę i miały czyste sumienie, bo przecież "takie mamy prawo i system", ciekawe czy w ogóle zastanawiali się co się później z tymi ludźmi dzieje. 

Link to post
Share on other sites

U mnie w normalnych sklepach jest prawie wszystko w mięsnym lodówy się uginają, pytam co się stało to sprzedawczyni mówi że chyba już się obkupili bo ruch niewielki, za to do bankomatów widziałem kolejki. Na dwóch Orlenach byłem to płynu brak ale dzisiaj lub jutro będą dostawy. Ja tam jakoś lubię mieć gotówkę w domu, wiadomo plastik w dzisiejszych czasach musi być ale papier to papier tak jak złoto :)

Link to post
Share on other sites

Co to za system który uniemożliwia wypłacenie własnych pieniędzy wpłaconych na zwykłe konto, a nie jakąś lokatę terminową. Mają swoje pieniądze to mogą robić z nimi co chcą, chociażby trzymać w słoiku w domu. Ograniczanie możliwości zarządzania ich własnym majątkiem jest moim zdaniem łamaniem ich podstawowego prawa. 

 

Pierwsze, że oddziały raczej nie były na taką ewentualność gotowe (gotówki zapewne po prostu brakowało), bo to paniczne wypłacanie oszczędności jest... absurdalne. Jaki jest tego cel? Płatności bezgotówkowe nie będą zawieszone (ba, są właśnie tymi zalecanymi), a pieniędzmi na koncie będzie można obracać tak jak zawsze.

 

Drugie, że zbieranie się w duże skupiska na małej przestrzeni w obawie przed eskalacją epidemii i kryzysem z nią związanym jest, delikatnie mówiąc... nierozsądne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi tu nie chodzi o to by udowadniać, że to całe wypłacanie gotówki jest jakieś dobre, czy uzasadnione, bo dla mnie to zwykłe panikowanie i głupota. Doskonale rozumiem też, że w oddziałach nikt nie trzyma milionów w gotówce i nie czeka aż pół powiatowego miasteczka postanowi z bliżej nieokreślonych pobudek wypłacić oszczędności z kilku ostatnich lat. 

 

Uważam jednak, że świętym prawem każdego klienta banku jest możliwość wycofania środków z rachunku, bo to jego środki i jego własność. Uważam też, że jeżeli chce to zrobić w gotówce w granicach rozsądnych przepisów i reguł które były mu przedstawione w momencie zakładania rachunku to jest to jego święte prawo i nie można mu go odbierać tylko dlatego, że któregoś dnia postanowiło to zrobić więcej osób. A reguły są. Prawie żadne banki nie wypłacają większych kwot bez wcześniejszego (nawet kilka dni) awizowania. Kwoty różnią się zależnie od banku, czy nawet w ramach pewnej grupy od placówki czy rodzaju konta i wahają się od 10k do 50k zł.

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj pojechałem po troche żarcia i w sklepach puste półki. U nas (BE) już 1200 przypadków i groźba lockdownu jak we Francji więc chyba ludzie rzucili się na drugą falę... A my próbujemy home office z dzieckiem. Fun times.

Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś nie trybił sytuacji we Włoszech. 

 

Chyba nie byłeś w Wólce Kosowskiej....w Polsce jest oficjalnie kilka tysięcy Chińczyków, wystarczy pojechać do Wólki. Wtedy się okazuje, że wszyscy mieszkają tam, z całymi rodzinami, które ich odwiedzają. 

 

Pamiętaj, w Polsce i reszcie europy jakimś cudem Chińczycy nie umierają. 

Link to post
Share on other sites

U mnie pierwszy pozytywny test na coronovirusa w rodzinie.

Zrobilem dzis sobie test i czekam na wyniki.

Na te chwile osoba po 50tce miala ostry kaszel i goraczke. Kwarantanna 2 tygodnie dla wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...