Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

 

 

w mojej opinii tylko "słaby człowiek" podnosi rękę na słabszego od siebie
Zgadzam sie (choc to nie dotyczy samoobrony). Dlatego gdybym sie znalal w opisywanej na poczatku sytuacji, to mimo iz uderzenie mogloby pomoc (takie zalozenie) to bym tego nie zrobil. Zreszta przeciez Iwaszkiewicz tez przemocy nie stosowal.

@Sid w sumie racja. ciekawe ilu z nas by zareagowalo. Ja mysle ze tak. Choc z drugiej strony jakby sasiedzi za sciana sie wydzierali to bym nie reagowal.

Link to post
Share on other sites
Choc z drugiej strony jakby sasiedzi za sciana sie wydzierali to bym nie reagowal.

 

I rest my case.

 

Tym się różnimy - ty wypisujesz w necie o sobie i swoich bohaterskich kolegach, jacy to nie jesteście prawi, a jak przychodzi co do czego, to tak to się kończy.

 

Ja natomiast mam do końca życia blachę w lewej ręce, ponieważ udaremniłem napaść na moją koleżankę i kradzież jej torebki.

 

10922556_10205435547908772_7500581325992

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jestem tu nikim albo jak wy,jednym z wielu.Wszyscy macie rację tylko jednej ze stron zabrakło rozsądnych ,przekonujących argumentów co nie oznacza,że  nie ma racji. Był (jest) taki film "Misja" gdzie efektem różnych postaw wobec tej samej sytuacji jest i tak śmierć wszystkich.Ale ja nie o religii. Chodzi o brak próby zrozumienia drugiej strony i niepotrzebną agresję w wypowiedziach.To co napisał Sid powinno zamknąć dyskusję bo wszystkie strony ją poparły...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

I zarowno ja jak i moi znajomi takiego przyzwolenia nie daja.
 

 

 

 

Choc z drugiej strony jakby sasiedzi za sciana sie wydzierali to bym nie reagowal.

 

I na tym zakończę swój udział w tej rozmowie.

Link to post
Share on other sites
I rest my case.   Tym się różnimy - ty wypisujesz w necie o sobie i swoich bohaterskich kolegach, jacy to nie jesteście prawi, a jak przychodzi co do czego, to tak to się kończy.   Ja natomiast mam do końca życia blachę w lewej ręce, ponieważ udaremniłem napaść na moją koleżankę i kradzież jej torebki.

No coz, mojej kolezance nie chcieli ukrasc torebki, ani na nia napasc wiec jestem gorszy przez to jak widac. Albo przez to ze nie jestem chory psychicznie i nie dzwonie na policje dlatego ze ktos sie za sciana wydziera. To nie powod do interwencji. Zreszta moze nie wiem czy wiesz, ale w przypadku przemocy domowej ofiara sama musi chciec cos zmienic. Bo nawet jak zobacze sasiadke z podbitym okiem, spytam sie czy potrzebuje pomocy, ona powie ze nie to co ja mam zrobic? Wezwac policje? Ok. Ona powie ze spadla ze schodow. Jak osoba ktora doswiadcza przemocy nie bedzie zeznawac to nic nie zdzialasz.

 

Zapomniałem, że w obecnych czasach symbol walki to emotka i capslok...

Ta, symbol walki to dzwonienie na policje z powodu krzykow. Czy wy sami siebie czytacie? Nigdy nie klociliscie sie z druga osoba podnoszac glos? Chcielibyscie zeby wam wtedy policja wjechala bo uprzejmy sasiad zadzwonil?

 

 

Tak sobie pomyslalem ze wy znowu nie zrozumieliscie i jak napisalem o wrzaskach to pewnie przeszlo wam przez mysl jakies wolanie o pomoc, halas rozwalanych przedmiotow itd. Mialem na mysli zwykla klotnie.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
co ja mam zrobic? Wezwac policje?

 

TAK!

 

 

 

to nic nie zdzialasz.

 

Wystarczą zeznania sąsiadów, aby zamknąć oprawcę na 3 miesiące. Przez ten czas ofiara dojdzie do siebie i zmieni zdanie.

 

Ale po co, lepiej udawać, że nic się nie dzieje.

 

 

 

Nigdy nie klociliscie sie z druga osoba podnoszac glos?

 

Nie. Jeśli uważasz, że podnoszenie głosu i wrzaski mogą wygrać kłótnię z kobietą to ewidentnie nigdy nie miałeś żywej partnerki. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie. Jeśli uważasz, że podnoszenie głosu i wrzaski mogą wygrać kłótnię z kobietą to ewidentnie nigdy nie miałeś żywej partnerki. 
A ty ewidentnie nie rozumiesz ze ludzie sa rozni i jak trafia na siebie dwaj cholerycy to beda drzec ryje tak ze obudza wszystkich sasiadow w klatce schodowej.

 

 

 

Wystarczą zeznania sąsiadów, aby zamknąć oprawcę na 3 miesiące. Przez ten czas ofiara dojdzie do siebie i zmieni zdanie.   Ale po co, lepiej udawać, że nic się nie dzieje.
Jakie zeznania? Ze slyszalem krzyki? W jakim swiecie ty zyjesz?
Link to post
Share on other sites

 

 

W jakim swiecie ty zyjesz?

 

 W takim, w którym reaguje się na to, co dzieje się za ścianą, a nie mówi po fakcie "no, faktycznie coś tam było słychać".

 

 

 

Ze slyszalem krzyki?

 

Jak kogoś będą mordować to usłyszysz właśnie krzyki, czego się spodziewasz ? Strzałów z ckmu ? 

Link to post
Share on other sites
W takim, w którym reaguje się na to, co dzieje się za ścianą, a nie mówi po fakcie "no, faktycznie coś tam było słychać".

Zalezy co slychac. Doczytales to?

 

 

 

Jak kogoś będą mordować to usłyszysz właśnie krzyki, czego się spodziewasz ? Strzałów z ckmu ? 

Zalezy jakie krzyki. Rozumiesz?

 

 

Myślę, że właśnie tak, bo jeśli jest limo i były krzyki, to raczej schody się nie wydzierały na kobietę za to że śmiała się na nich potknąć. 

Wtedy tak.

 

 

Czy wy widzicie swiat czarno bialy? Nie chodzi mi o krzyki "pomocy" albo "ratunku" albo inne blagajace o litosc tylko o krzyki typowej klotni dwojga ludzi. Chyba potraficie uslyszec roznice? 

Az zaluje ze nie jestescie moimi sasiadami. Mialbym z wami zabawe i policje codziennie po tym jakbym przestal ogladac xxx na sluchawkach, a zaczal puszczac z glosnikow ^^

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...