Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Taa, dokładnie jak wyżej, dzisiaj mnie prawie babka na parkingu piętrowym w CH uszkodziła... 

Mam pierwszeństwo - wszędzie znaki widoczne, a ta się popatrzyła na mnie i pojechała dalej... Jak się nie ma oczu dookoła głowy to ciężko dzisiaj mieć bezwypadkowe albo bezstłuczkowe auto...

Tak samo nie cierpię jak ludzie nie potrafią zrozumieć działania ronda. Jestem na rondzie, na który wjeżdżają auta z 2. pasów ruchu. Jeden to jazdy na wprost, drugi zjazd na parking do supermarketu, który ma tylko 1. pas. Po co przepuszczać tych na rondzie, lepiej wjechać komuś w bok, bo ciężko wpaść na to, że ktoś może zjechać z ronda na parking... No i oczywiście potem jeszcze mieć pretensje do kierowcy, który ma pierwszeństwo...

Link to post
Share on other sites

worm

 

Tu jest rondo, o którym mówię.

Ja jestem niebieską linią i rozważamy przypadek kiedy to ja już jestem na rondzie. 

Czerwona linia to auto, które często doprowadziłoby do kolizji.

 

http://i60.tinypic.com/2ikbpdh.png

 

Czerwona linia, ma znak poziomy, ustąp pierwszeństwa i teraz nawet stoi chyba pionowy. No i to oznakowane rondo gwoli ścisłości.

Ja jadąc już po rondzie wrzucam kierunek w prawo mniej więcej za wylotem koło czerwonej linii. Jednak często te auta mają to gdzieś, bo uważają, że skoro mają kawałek linii ciągłej, to pomimo "ustąp" mogą sobie wjechać do sklepu, podczas gdy ja sygnalizuję zjazd z ronda do sklepu.

Już nie czepiałbym się gdyby tam były dwa pasy, a ja jechałbym wewnętrznym i nagle skręcił, ale jest jeden służący do jazdy na wprost i do skręcenia do sklepu.

Dlatego w tej sytuacji nie ma mowy nawet o tym, że czerwona linia może sugerować się brakiem kierunkowskazu.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

pomimo "ustąp" mogą sobie wjechać do sklepu

właśnie patrząc na to rondo, znak ustąp odnosi się do tych pojazdów które chcą zjechać z ronda (niebieska linia). Innej możliwości nie widzę.

Inaczej gdyby na rondo wjechało po niebieskiej linii powiedzmy 5 aut i po czerwonej 5, to jak prowadzące niebieskich chciałoby zjechać z ronda to musiałby przepuścić wszystkie 5 czerwonych, tym samym blokując rondo z oczekującymi na dalszą jazdę pozostałymi niebieskimi.

Link to post
Share on other sites

Ale gdzie niebieska linia ma niby ustąp?

 

Na tym rondzie niebieska linia ma pierwszeństwo przecież, z resztą, jak na rondo...

http://edroga.pl/images/stories/ir_projektowanie/ronda-wplyw-oznakowania-na-zachowania-kierowcow/cz-ii/285.jpg

...może wjechać auto nie patrząc na tego, który już na nim jest?

 

Wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy, bo wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, że myślisz, że wg mnie czerwone ma pierwszeństwo, a tak nie jest i to mnie boli, że miałbym ze 3 razy auto obite przez czerwonego.

 

Musisz wziąć całe zdanie pod uwagę ;)

 

 

Jednak często te auta (chodzi o czerwone) mają to gdzieś, bo uważają, że skoro mają kawałek linii ciągłej, to pomimo "ustąp" mogą sobie wjechać do sklepu,
  Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...