Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Włączyłem sobie TVN24 i gadali o tym gościu z Warszawy z bety, był chyba jakiś prokurator, policjant i video rozmowa z Hołowczycem. Ta dziennikarka jak dla mnie poniżej krytyki, zamiast moderować rozmowę i zadawać pytania, ona sobie wygłasza swoje chore i spaczone pojęcie o świecie. Hołowczyc dobrze wskazał na potrzebę budowania torów wyścigowych gdzie będzie można się wyszaleć. 

Nie usprawiedliwiam tego gościa z bety, ale moim zdaniem karanie go za to co zrobił więzieniem (chcą mu dać do 3. lat) jest nie na miejscu. Nawet nie wiedzą kto tym jechał i zapewne ukażą właściciela. Ale jak można karać kogoś za coś czego nie zrobił? Rozumiem naliczenie punktów karnych za to co widoczne na filmie (choć ten nie do końca jest dowodem...), a nie straszenie więzieniem...

Link to post
Share on other sites

 

 

karanie go za to co zrobił więzieniem (chcą mu dać do 3. lat) jest nie na miejscu.

 

No jasne. Trzeba poczekać, aż kogoś zabije. 


 

 

a nie straszenie więzieniem...

 

Owszem. Nie należy straszyć. Należy takich bandytów i potencjalnych morderców bezwzględnie zamykać do pierdla. Co innego pusta droga w terenie niezabudowanym, co innego środek miasta. Odrobina wyobraźni...

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

 

 

Hołowczyc dobrze wskazał na potrzebę budowania torów wyścigowych gdzie będzie można się wyszaleć

Myślisz, że wtedy tacy idioci zapłacą za korzystanie z toru i będą tam się wykazywać ? Wątpię. Przecież to nie to samo co w mieście.

 

 

 

Nawet nie wiedzą kto tym jechał i zapewne ukażą właściciela.

Słusznie. Właściciel pojazdu, powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji pożyczania komuś swojego samochodu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Na to wychodzi. 

Ciebie nikt nie karze za używanie noża, a przecież możesz nim zabić kogoś z domowników.

Nie chce mi się wchodzić w takie dyskusję, bo to zawsze prowadzi do kłótni. Takie moje zdanie i tyle, a TVN schodzi na psy coraz bardziej...

 

No z tym pożyczaniem to dowaliłeś, że aż się dymi z pieca... Nawet nie zamierzam z tym dyskutować, bo to jest strasznie żałosne podejście do sprawy.

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ciebie nikt nie karze za używanie noża

Oczywiście że nie. Ale jak zacznę machać nożem w autobusie czy na ulicy, to już muszę się liczyć z pewnymi konsekwencjami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ciebie nikt nie karze za używanie noża, a przecież możesz nim zabić kogoś z domowników.

 

Gdybym chodził po ulicy i przykładał ludziom nóż do gardeł bardzo szybko wylądowałbym w odosobnieniu. Zapierdzielanie z taką prędkością przez miasto można do tego porównać. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie, jak ktoś wyrazi swoje zdanie to go jadą, a przejaw dojrzałości to wytknięcie wieku. Jakby Ci się chciało to byś otwarł mój profil, ale po co? Lepiej się głupio pytać.

 

Nawiasem mówiąc - cały czas gadają o tym gościu, bo jest młody? Bo ma BMW? Bo przeholował ostro, czego robić nie powinien? 

A to 70. latku, który zamordował dziecko to tylko wspomnieli... Zamordował, bo jak można przejechać przez przejście dla pieszych skoro inne auto/auta stoją?

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Porównanie potencjalnego spowodowania zagrożenia życia przez tego idiotę do używania noża w kuchni to przejaw dojrzałości? Masz Ci los. Zatem tak, jestem dziecinny, mam 7 lat bo nie chciałbym zginąć przez takiego debila.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko też nie chciałbym, ale są pewne granice, a nie od razu wsadzać do paki... Nikt go nie potrafi rozpoznać, bo nigdzie nie ma jego twarzy i kogo chcą nagle karać? Zrobili z tego aferę narodową, już mu chcą prawko odebrać, dać zakaz prowadzenia pojazdów, wsadzić do paki i co jeszcze? A codziennie na drogach giną ludzie przez idiotów po alkoholu, lub przez niesprawnych ludzi jak ten wspomniany 70. latek.

A potem media lansują stwierdzenie - młody=głupi, młodzi za kółkiem = wypadek.

 

Ja po prostu bronię swoich racji, nawet pomimo nikłego doświadczenia w jeździe po drogach publicznych czuję się tym strasznie urażony, bo to nie my młodzi stwarzamy zagrożenie, a zazwyczaj starsi ludzie (którzy mają oczywiście nielimitowane prawo jazdy) czy ludzie na siłę przepuszczeni przez egzamin...

Link to post
Share on other sites

 

 

a nie od razu wsadzać do paki

 

A na przykład co ? Osobiście w tego typu przypadkach byłbym za konfiskatą pojazdu, ale to niestety nie byłoby zgodne z konstytucją.

 

 

 

Ja po prostu bronię swoich racji

 

Również jesteś piratem drogowym ?

 

 

 

młody=głupi

 

Najczęściej to prawda.

 

 

 

na siłę przepuszczeni przez egzamin

 

Czyli najczęściej młodzi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nawiasem mówiąc - cały czas gadają o tym gościu, bo jest młody? Bo ma BMW? Bo przeholował ostro, czego robić nie powinien?

Bo jest (pewnie) bogaty i myśli, że pieniądze rodziców załatwią wszystko.

 

 

 

bronię swoich racji

Misiu (sorry za to określenie, ale wszakże jestem dziecinny), jakich racji? Zapier....nie po mieście z prędkościami dochodzącymi do 200km/h albo slalom miedzy jadącymi samochodami na zapałkę to normalne? Stary, pora zmienić dealera albo dawkę tego co bierzesz bo jest to za mocne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
A na przykład co ? Osobiście w tego typu przypadkach byłbym za konfiskatą pojazdu, ale to niestety nie byłoby zgodne z konstytucją.

No ciekawe co byś powiedział jakby ktoś Ci coś odebrał, pamiętaj, że w Polsce możesz oberwać za coś czego nie zrobiłeś, albo przez tak zwaną pomyłkę. Dlatego radzę nie mówić hop, bo jeszcze każdy z nas może wylądować w jakiejś "Sprawie dla reportera", bo ktoś nas bezprawnie z czegoś okradnie... Pojazd jest moją własnością, mogę nie mieć prawa jazdy, a auto posiadać mogę.

 

 

 

Również jesteś piratem drogowym ?

Nie jestem w stanie na to odpowiedzieć, ale raczej jeżdżę normalnie. Gdzie się da to jadę, a jak nie ma warunków, albo jestem w jakimś mieście to jadę przepisowo, góra 10km/h więcej ;)

 

 

 

Najczęściej to prawda.

Może i najczęściej, ale jak ktoś ma zdrowy rozsądek to potrafi ocenić co można, a co nie. Większe zagrożenie powodują niedzielni kierowcy. Widzisz auto pokroju Tico/Matiza na czarnych blachach? Trzeba uciekać w 90% przypadków. 

 

 

 

Czyli najczęściej młodzi.

Że tak powiem G. prawda ;) I tego mi za nic nie wmówisz. Teraz jest tak, że jak nie potrafisz jeździć to nie zdasz i tyle. Nie wspomnę o tym, że wśród ludzi, których znam najwięcej rzucali się o nowe egzaminy ludzie 25+ 

 

 

 

Misiu (sorry za to określenie, ale wszakże jestem dziecinny), jakich racji? Zapier....nie po mieście z prędkościami dochodzącymi do 200km/h albo slalom miedzy jadącymi samochodami na zapałkę to normalne? Stary, pora zmienić dealera albo dawkę tego co bierzesz bo jest to za mocne.

 

Napisałem, że go nie bronię - sam bym tak nie zrobił, ale cały czas piszę o bezprawności karania go więzieniem, chyba, że faktycznie ostro coś ponaciągają. Tym bardziej, że nie wiadomo kto kierował!!!

 

To co, moja mama zrobi to samo, a ja z tatą pójdę siedzieć, bo to my jesteśmy właścicielami auta?

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz jest tak, że jak nie potrafisz jeździć to nie zdasz i tyle.

Gdzie tak jest? W Polsce do zdania egzaminu na prawo jazdy nie potrzeba umieć jeździć, potrzeba potrafić zdać egzamin. Niestety te dwie rzeczy nie są równoważne.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile Ty masz lat, ale może było tak za Twoich czasów. Ci co zdają muszą mieć jakieś pojęcie o jeździe i nie powodowaniu zagrożenia na drodze. Teoria sprawdza twoje zachowanie na drodze, a nie wyuczone odpowiedzi na pytania. Praktyka to loteria, ale w moich rejonach egzaminatorzy są wymagający.

Link to post
Share on other sites

Gadają o tym bzdurnym BMW tylko z 1 powodu. Dziś czy tam wczoraj w sejmie przeszła ustawa o odszkodowaniach dla żydów poszkodowanych w Holocauście  i ZUS będzie miał dodatkowe 50 tyś gęb do spłacania z naszych podatków

MEdia reżimowe dwoją sie i troją by odwrócić uwagę ludzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam skończone 24 lata, prawko zrobione zaraz po osiemnastce w 2008 roku. Egzamin praktyczny od tego momentu nie zmienił się o jotę i uważam, że nie sprawdza on ŻADNYCH umiejętności kierowania pojazdem.

 

 

Teoria sprawdza twoje zachowanie na drodze, a nie wyuczone odpowiedzi na pytania.

Majn got :facepalm: Majn got...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Polska taka piękna... Nie jestem antysemitą, ale od nas im się nic nie należy. Jeszcze oni powinni płacić Polakom, którzy ryzykowali życie żeby ich ratować. A oni zamiast być wdzięczni to jadą Polaków na cały świat, jako głównych sprawców holocaustu. 

 

 

 

Mam skończone 24 lata, prawko zrobione zaraz po osiemnastce w 2008 roku. Egzamin praktyczny od tego momentu nie zmienił się o jotę i uważam, że nie sprawdza on ŻADNYCH umiejętności kierowania pojazdem.

 

 

Majn got  :facepalm: Majn got...

 

Widać, że jesteście mocni w gadce, ale powtarzacie tylko utarte stwierdzenia. Za waszych czasów praktykę zdawali wszyscy. To teraz zobaczcie zdawalność WORDów i porównajcie z "waszą" zdawalnością. To pokazuje co lepiej sprawdzało umiejętnosci.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

To co, moja mama zrobi to samo, a ja z tatą pójdę siedzieć, bo to my jesteśmy właścicielami auta?

Użyczasz auto każdemu z ulicy? Napisz mi gdzie mieszkasz, chętnie sobie pojeżdżę jak ten idiota.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

MEdia reżimowe dwoją sie i troją by odwrócić uwagę ludzi.

 

http://2.bp.blogspot.com/-x1PnxJxXiGs/UW29-db4tEI/AAAAAAAAAG4/fCsBxRgZvXQ/s1600/macierewicz_5-large.jpg


 

 

No ciekawe co byś powiedział jakby ktoś Ci coś odebrał, pamiętaj, że w Polsce możesz oberwać za coś czego nie zrobiłeś

 

Nie jeżdżę jak debil, jeśli robię coś głupiego nie nagrywam siebie telefonem. Każdy, kto chce, może sobie ten film obejrzeć, sugerujesz, że samochód był zdalnie sterowany ? 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

No z tym pożyczaniem to dowaliłeś, że aż się dymi z pieca... Nawet nie zamierzam z tym dyskutować, bo to jest strasznie żałosne podejście do sprawy.

Co jest w tym żałosnego ?  Pytasz się czy ktoś ma uprawnienia, wiesz jak jeździ lub najzwyczajniej nie boisz się że Ci ktoś zarysuje, czy po prostu dajesz kluczyki każdemu kto poprosi ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...