Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Wciąż brzmi to dla mnie abstrakcyjnie... :)

Blat mi się nei zniszczył przez x lat. Na poslizg nie narzekam.... na precyzję też nie ( zastosowania biurowo domowe + czasem gry)

Nie ogarniam ludzi jarających się rodzajami gripów w myszkach etc etc no ale każdemu wg potrzeb :P

Link to post
Share on other sites

Najwidoczniej nie miałeś gryzonia z bardzo dobrym sensorem ani odpowiedniego padu pod niego :) Różnica jest kolosalna. Do Call of duty czy cs lub titanfalla używam goliathusa speed pod myszkę z ustawieniami na 700 i 4500, przy 4,5k biegam normalnie (biodro) co pozwala mi na tym padzie baaardzo szybko się obracać i strzelać w mgnieniu oka jak tylko pojawi się cel. Natomiast jak tylko przechodzę do karabinów wyborowych lub optyki na dowolnej broni, z automatu przełączam tryb myszy na 700 dpi i mam wielka precyzje z racji "spowolnienia" ruchu myszy i tu wchodzą właściwości podkładki speed nie muszę przy tak niskim dpi machać dużo myszą bo na ślizgach przy tej podkładce ruch jest płynny i szybki co z "powolniejsza" reakcja na ekranie przekłada się na wielka precyzję.

Odmiennie się to ma w takim World of Tanks czy Ground Forces, gdzie używam goliathusa control, tam nie muszę szybko machać myszką, potrzebuje za to przy dużej czułości, bardzo dobrze odwzorowanej precyzji moich ruchów myszką (celowanie w moduły, załogantów, gąsienice, przedział amunicyjny lub silnik itd ) na większych odległościach przy zoom'ie trzeba dokładnie wymierzyć w jakiś punkt, na to potrzeba czasu ale tez szybkiej reakcji bo za długo nie można się wychylać i takie zestawienie: control plus wysokie dpi jest do tego dla mnie idealne. 
Wszystko to przekłada się na satysfakcje ze statystyk, wyników i szybkiego awansu w grach.

Grip myszy tez jest ważny. Jak siedzę kilka godzin przed komputerem przy montowaniu sobie filmików, przeglądaniu internetów , kilku godzinach w wot lub ps'ie to nie bede tego robił na claw gripie i takim g500s, tylko wezmę ss rivala i położę na nim całą dłoń (by się nie męczyła), natomiast 2 godziny z cod spędzę właśnie z tym claw gripem (na 500s czy recon'ie) gdyż przy takim ułożeniu dłoni nasze palce mają szybsza reakcję i większą siłę nacisku na przyciski myszki co przekłada się na szybkość strzelania w trakcie gry, nawet tapowanie polega głównie na claw gripie, na innych chwytach bardzo ciężko było by to zrobić, można ale ostatecznie bardzo szybko zacznie nas boleć dłoń.


Poza pracą i dużą ilością czasu na treningi czy hobby w terenie spędzam spor czasu przy graniu, a to zaledwie ułamek tego co np. na IEM'ie opowiadali mi zawodowi gracze. Myszki, cięzarki, pełno podkładek, manipulacja ślizgami (twardsze, miększe, grubsze itd). Jak się wciągniesz i przyłożysz to zaczniesz zwracać uwagę że zmienia to bardzo dużo. 

Do grania "sporadycznie" to jak najbardziej masz rację, myszka do 80-100 zł (nawet taka do 50) , zwykła podkładka (żeby ślizgi się nie ścierały i blat nie niszczył) i koniec - wystarczy :P , różnicy i tak z lepszym sprzętem się nie zauważy, bo trzeba troche czasu w to włożyć i pracy.

Edytowane przez sajmon154
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sam nigdy żadnej nie używałem

 

Dlatego nie rozumiesz, jak bardzo dobrą rzeczą jest dobra podkładka. Tak samo, jak niektórzy uważają Fatal1ty za najlepsze słuchawki do grania, bo nie mieli okazji używać porządnego sprzętu.

 

 

przy 4,5k biegam normalnie (biodro) co pozwala mi na tym padzie baaardzo szybko się obracać i strzelać w mgnieniu oka jak tylko pojawi się cel. 

 

Przy 4500 DPI i materiałowej podkładce trudno mówić o precyzji.

Link to post
Share on other sites

Przy 4500 DPI i materiałowej podkładce trudno mówić o precyzji.

Tak, już raz wspominałeś prawie słowo w słowo to samo,a ja Ci odpowiem to samo : może dla Ciebie "trudno". Ja z tym nie mam problemów. Trudno mówić o precyzji strzałów z biodra w CoD lub AA a jednak jak się wyćwiczysz to celność na poziomie 70% da rade utrzymać. Mało pudłuje a wyczucie i obcowanie z takimi lub wyższymi ustawieniami mam już na tyle samemu wpojone że nie mam z tym problemu i osiągam taką precyzję jaką chce w zależności od chęci grania i zmęczenia organizmu (np. po 10 h w pracy).  Znajomy który gra od "wieków" w CoD2, ma w windzie ustawione maks, myszkę na 6k i potrafi wydziwiać cuda ze "snajperką" a gra na używanym R sense. Tyle grzecznie w temacie.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o samo celowanie i czułość, tylko o wady występujące przy tak wysokim DPI, np. jitter.


 Znajomy który gra od "wieków" w CoD2, ma w windzie ustawione maks, myszkę na 6k i potrafi wydziwiać cuda ze "snajperką" a gra na używanym R sense. 

 

"Cuda" to pojęcie względne w tym przypadku. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomarzyć zawsze można... Co generacja to za każdym razem piękniejsza .

Przy okazji- pytanie w 2 częściach: powiedz proszę, jaki był Twój pierwszy samochód; uważasz, że pierwsze auto koniecznie musi być "pszczółką" typu corsa czy polo?

Link to post
Share on other sites

jaki był Twój pierwszy samochód

Aż wstyd się przyznać, kupiony zaraz po zdaniu prawka:

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_skoda-favorit-l-10816362.jpg

Zdjęcie podglądowe, wygrzebane w sieci.

 

 

uważasz, że pierwsze auto koniecznie musi być "pszczółką" typu corsa czy polo?

Uważam, że na początek nie ma co szaleć z lepszymi wozami. Możesz mieć wtedy jakieś 'szkody parkingowe', wtedy szkoda lepszego auta.

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym ale jak wiesz najprawdopodobniej jeszcze jakiś czas spędzę w de z druga połówką więc pakowniejsze, mocniejsze (bezpieczniejsze) auto będzie lepszym wyborem. Wychodze tez z założenia,że jak powiedzmy od razu bym postawił na coś większego to wtedy do jakiego bym nie wsiadł to bym ogarnął natomiast jakbym "długo" jeździł czymś malutkim to przejście na lepszy model byłoby "szokiem".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...