Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

21:30 Polsat News Korwin Mikke vs Ikonowicz ze specjalnego studia przed Sejmem. Zapraszam wszystkich serdecznie do oglądania.

Chciałbym tutaj nawiązać jakąś dyskusję na temat tych całych strajków. Co sądzicie o sensowności tych strajków i tych absurdalnych postulatach?

P.S Wiedzieliście, że pracodwaca finansuje związek zawodowy, a nie jest on opłacany z dobrowolnych składek?

Link to post
Share on other sites

Czemu? Przydatna rzecz. Jakoś pracownicy muszą się zrzeszać, aby dochodzić swoich praw. Każdy z osobna sobie rady nie da, a związki zawodowe z własnym funduszem i strukturą mają większe możliwości. Problem jest , gdy otrzymują za dużo praw i wg nich jedyną formą dyskusji z pracodawcą jest "zrób jak chcemy albo strajk". W sumie mnie to trochę dziwi - jak 5 osób nie pracuje, to się ich zwalnia i  każdy zgodnie potwierdzi, że to pewnie jakieś lenie i chcą kase za nicnieróbstwo. Ale jak 500 osób nagle przestaje pracować, to wszyscy się rzucają jak psy na biednego pracodawcę. Wg mnie, jak komuś się nie podoba na danym stanowiski/w danej firmie - niech idzie w cholerę. Takim nic nie robieniem szkodzi pracodawcy i innym ludziom, bo blokuje stanowisko, które mógłby ktoś inny (np. bezrobotny) objąć, mimo, że na ową pracę psioczy i deklamuje, jak to mu ciężko i źle. No panie - wolny rynek, nie podoba się, szukaj czego innego.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

Se7, oglądnę pewnie jeszcze dziś na YT, bo telewizji nie włączam.

 

@up

 

Czemu? Przydatna rzecz. Jakoś pracownicy muszą się zrzeszać
Wg mnie, jak komuś się nie podoba na danym stanowiski/w danej firmie - niech idzie w cholerę.

 

:co:

Właśnie stanąłeś po dwóch stronach barykady...

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

No fakt, dziwnie to wygląda :D. Chodzi mi o raczej mniejsze prawa - nie wiem, dłuższe przerwy, jakiś wpływ na politykę firmy, dyskusje o inwestycjach. Wiadomo, że jak ja sam szaraczek pójdę do pana prezesa i powiem, że np. przydałby się parking, to mogłoby to nie podziałać. Ale jesli taka prośba zostanie wystosowana przez związek - wtedy lepiej to wygląda. Chodzi mi o to, że związki zbyt często traktują firmę jak swoją. One są pracownikami, nie prezesami. Można wystosować jakieś prośby czy dyskutować o losie przedsiębiorstwa - tutaj przyda się założenie związku i wyłonienie przedstawicieli. Ale jesli ów związek zaczyna szantażować firmę i próbować zmieniać ją pod siebie - to jest złe.

 

Podsumuję mój zawiły tok rozumowania - małe sprawy, racjonalna dyskusja=związek ok | mieszanie w firmach, strajki, szantaże = związek be. Dla mnie związek to tylko struktura, która ma przedstawiać rację pracowników, i nic ponadto. Jeśli zaś zaczyna tworzyć się z niego taki twór, z którym trzeba się liczyć podczas planowania, a który potrafi wstrzymać produkcję i narobić strat, wtedy jest nie tak, jak być powinno.

Nie wiem, czy dobrze to objaśniłem :D.

 

Może jakaś przenośnia - to tak jak samorząd uczniowski w szkole. Ot taka sobie organizacja, która przedstawia racje uczniów. Może czasem poprosić o salę na imprezę, dodatkowe ławki w ogrodzie, jakiś nowy komp do świetlicy. Ale jesli taki samorząd mógłby np. wymuszać na dyrektorze zmiany (przykładowo - zmniejszenie ilości lekcji o połowę) poprzez podjudzanie wszystkich uczniów do nie chodzenia na lekcje, okupowanie budynku itp. - wtedy jest to sytuacja niebezpieczna, grożąca losom szkoły.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

 

 

P.S Wiedzieliście, że pracodwaca finansuje związek zawodowy, a nie jest on opłacany z dobrowolnych składek?

Naprawdę tak jest?

Przypomina mi to trochę sytuację w branży spożywczej, gdzie producent opłaca sanepid, który go kontroluje. Wtedy w interesie kontrolera leży, aby nie wykrył żadnych nieprawidłowości, ponieważ inaczej podcina gałąź na której siedzi %-)

Link to post
Share on other sites

 

 

Naprawdę tak jest?

 

Tak, tylko, że związki działają głównie w państwowych firmach i za ciepłe posady ich liderów płacimy wszyscy.

 

Związek związkowi również nie jest równy. Pielęgniarki na przykład opłacają swoje działaczki w większości ze składek własnych, bo stwierdziły, że walczą one dla nich, a szpitale są i tak zadłużone. Wszystkie związkowe mietki z PKP są opłacane przez firmę, które nie dość, że ma olbrzymie zadłużenie to jeszcze likwiduje połączenia i co chwila podwyższa ceny biletów. Wczoraj był materiał o jakimś związkowym maszyniście, który wyciągał ponad 30k miesięcznie, głównie robiąc wałki.

 

Jak widzę zablokowaną po raz kolejny Warszawę to aż się we mnie gotuje, bo kiedyś zdarzy się sytuacja, że przez taką palącą opony hołotę ktoś zginie, bo karetka nie zdąży dojechać na czas.

 

Kierownicy i prowodyrzy takich burd doskonale zdają sobie sprawę, że ich postulaty są nierealne, ale czego się nie robi, by nic nie trzeba było robić...W większości państwowych zakładów jedynym zajęciem związkowców na wyższych stanowiskach jest...bycie związkowcami. "Szeregowcy" normalnie pracują, ale taki pan Duda, czy inny Śniadek to od ponad dekady zajmują się jedynie "związkowaniem".

 

Przykład na to, jak poradzić sobie ze związkami dała M. Thatcher, u nas powinno się zrobić podobnie.

Link to post
Share on other sites

@up & @Cacek93

 

 

 

Ke?

 

Nowaj 1. raz w offtopie napisał coś z sensem, tylko nijak ma się to do jego poparcia dla Palikota.

 

A zacytowałem siebie, bo te słowa, które napisałem wcześniej odnośnie wypowiedzi kogoś innego, również pasują do skomentowania wypowiedzi Nowaja.

 

Wam, to trzeba tłumaczyć...

 

 

@edit

 

 

 

A Palikot wielokrotnie występował przeciwko związkowym nierobom, co nie jest specjalnie dziwne, skoro przez większość życia był prywatnym przedsiębiorcą.

 

 

Taaaa, ale równocześnie chce dawać ludziom darmowe kondomy i talony na panienki.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Wierzysz w to? 

Jedno jest zaprzeczeniem drugiego, podwyższenie płacy minimalnej sprzyja większemu bezrobociu.

Co do Nowaja, ostatnio Palikot o jakimś liberalizmie gospodarczym zaczął mówić, pierwszy raz się cieszę, że podążasz za swoim ulubieńcem.

Link to post
Share on other sites

W dużym skrócie - doprowadziła do ich całkowitej marginalizacji, mimo protestów zamykała nierentowne kopalnie, pomniejsze strajki rozganiała, a największy, trwający rok, strajk górników spokojnie przeczekała, gromadząc wcześniej odpowiednią ilość surowców, by zapewnić ciągłość produkcji.

 

Nie jestem jej wielkim fanem, bo miała swoje za uszami, ale związkowców udupiła w przepiękny sposób.

Link to post
Share on other sites

Nie prawda, bo bez czerwonych --> mniej ludzi ---> mniejsze koszta utrzymania NFZtu i innych. Bez czerwonych nie masz przerośniętej administracji i zielonych (którzy są niedojrzałymi czerwonymi).

 

Pamiętam, że jak w liceum pani z historii się mnie zapytała "Co mi powiesz o Gomułce?" czy kimśtam innym, to powiedziałem "dobry czerwony, to martwy czerwony". Dziwnie się na mnie popatrzyła, ale co tam :D

 

Zbyt mocne twoje hasło

 

Żeby tylko moje. Podpiszę się również pod słowami pewnego podróżnika "Rusek do wróg i trzeba do niego strzelać!", bo nie będę się bratał ze skur... którzy wyrznęli mi część rodziny.

Edytowane przez sid vicious
cenzura, mowa nienawiści
Link to post
Share on other sites

Tak.

 

Dlaczego? Jest, a w każdym razie na YT było nagranie, gdzie dwóch skur... zakatowali na śmierć jakiegoś człowieka jakimiś narzędziami. M.in. dla takich gnoi powinna być kara śmierci. Powinna być ona jeszcze dla gwałcicieli i dla tych, co katują zwierzęta.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kara śmierci dla morderców, nie zabójców. Morderstwo jest planowane i tylko wtedy kiedy nie ma żadnych wątpliwości.

 

@edit

Dlaczego masz skreślonego posta, o ile druga część jest dosyć ostra to pierwsza jest niestety czystą prawdą.

Edytowane przez se7enfiy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...