Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Może ktoś z forumowiczów przerabiał podobny problem

 

Aktualnie mam w komputerze dysk SSD Crucial 60GB i kilka dysków talerzowych 

W ręce wpadł mi po okazyjnej cenie Crucial BX100 ct250bx100SSD1 250GB

 

Dysk normalnie był widoczny w bios zainstalowałem a raczej sklonowałem system ze starego dysku

Komputer działał elegancko aż do wyłączenia zasilania po czym dysk przestał być wykrywany w bios.

Kilkukrotne wyłącz i włącz komputer powoduje że dysk znów jest rozpoznawany i działa poprawnie. Komputer można nawet restartować, nie można niestety wyłączyć całkiem zasilania.

 

Obecnie podłączyłem dysk pod kontroler USB 2.0 i dysk normalnie pracuje po restarcie komputera bios "wisi przy rozpoznawaniu sprzętu" gdy wypnę kabel USB od komputera idzie dalej do ładowania systemu, wpinam kabel USB z dyskiem i znów jest wszystko ok

 

Cóż może być przyczyną? uwalony dysk czy problem spowodowany przez płytę główną?

 

Zaraz przystąpię do testów na innym komputerze aby choć wykluczyć wadliwą płytę.

 

 

Link to post
Share on other sites

niestety u mnie jest czasami to samo nagle zawias komp sie sam restartuje i w biosie dysku nie widać dopiero po wyłączeniu komputera dysk się  pokazuje zdarza sie to bardzo rzadko ale zdarza 

 

W moim przypadku działa raz na 10 prób :(

 

Dodam że na starym dell optiplex 620 działa za każdym razem, dopiero sprawdziłem 

Wychodzi na to że dysk jest dobry, tylko czemu 60GB działa spoko za każdym razem?

Link to post
Share on other sites

po pierwsze świeża instalka windy na tym dysku, aktualizacja biosu płyty głównej i firmwere dysku, po trzecie podobny problem z znikaniem był przy mx100 - na tym forum jest jak to rozwiązać

 

Świerza instalka windy - wykonano nic nie dało

Bios najnowszy 

Aktualizacja firmware dysku próbowałem niestety ma najnowszy soft

 

Wydaje mi się że crucial zaczął wypuszczać gó.. nie dyski

 

No cóż poszukam tematu na forum 

Link to post
Share on other sites

Na forum Cruciala sporo jest wlasnie watkow ze znikajacymi dyskami tej firmy i zalecaja wlaczenie tej opcji :)

 

też właśnie widzę że sporo ludzi zaleca włączenie Hot plug'a

też właśnie widzę że sporo ludzi zaleca włączenie Hot plug'a

 

 

Nie mniej jednak jutro oddaje dyski i kupię innej firmy w przyszłości, straciłem tylko dwa dni na grzebanie i szukanie przyczyny i rozwiązania 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...