Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

http://www.speedtest.net/result/1074692494.png

 

Tak to wygląda w teorii, ale niestety od niedawna download często spada poniżej 0.3Mb/s i do tego ping 800-1200ms :sciana:

 

EDIT

 

O proszę nawet udało mi się złapać jedną z tych sytuacji... (test zrobiony 5 minut po tym wyżej) download normalny za to ping jaki cudowny... :cenzura:

http://www.speedtest.net/result/1074700899.png

Link to post
Share on other sites

WaxYL - Miałeś te same problemy z Vectrą czy z innym operatorem??

Bo z tego co wyczytałem na ich stronie nie mam w ogóle możliwości/prawa do tego aby posądzać ich o niezgodność z umową...

 

"Czy prędkości usług internetowych w sieci Vecra są gwarantowane?

Nie. Sieć Vectra oferuje łącza umożliwiające osiąganie pewnych maksymalnych prędkości w zależności od wybranego pakietu internetowego. Łącza gwarantujące prędkość (tzw. łącza z CIR) są łączami przeznaczonymi do zastosowań profesjonalnych, a ich koszt jest kilkunastokrotnie wyższy niż łączy przeznaczonych do użytku domowego."

(cytat z ich strony)

 

Trochę mnie to dziwi, bo znaczyło by to, że pomimo iż ktoś płaci grubą kasę za powiedzmy 64Mb/s to oni bezkarnie mogą dawać mu 2Mb/s :cenzura: a taki "ktoś" nawet nie ma prawa zerwać umowy... Chyba że się mylę albo czegoś nie wiem?? :sciana:

Link to post
Share on other sites

Wiesz, najwyraźniej osoba do której dzwoniłem też nie znała regulaminu jak ja i była winna że moje łącze jest obciążone kimś innym. Poza tym jak zabrałem ze sobą 5 innych osób korzystających z Vectry(nie wszyscy mieli ten problem) to po prostu zmiękli.

Miałem te problemy z Vectra, wcześniej miałem MSI i było okej.

Gdybyś chciał zerwać umowę to czeka ciebie kara:)

Link to post
Share on other sites

Hmm tak sobie pomyślałem, że jeśli wina pingów i całej reszty wynika z problemów z łączem, to w nocy kiedy łącze jest ledwo obciążone nie powinno być takich cyrków...

I co?

http://www.pingtest.net/result/30412439.png

(3 w nocy :cenzura: )

 

Zawsze używałem avasta jako że nigdy nie dopuścił on do podobnych sytuacji od lat nie miałem żadnych wirusów(tak mi się przynajmniej zdawało), zapuściłem pełne skanowanie całego kompa, ku mojemu zdziwieniu nie znalazł żadnych zagrożeń. W necie znalazłem wiele niepochlebnych opinii na temat ww programu, postanowiłem więc spróbować czegoś innego. Zdecydowałem się na darmowego antywira M$, i tu również pełny skan... Tym razem dowiedziałem się że mój pecet został zainfekowany 3 różnymi Trojanami.

Już miałem nadzieję, że to koniec problemu ale pingi jak widać nadal straszne, zapuściłem więc online test Eseta, jak narazie znalazł "jedyne" 7 trojanów :sciana:

Może znacie jeszcze jakieś lepsze/dokładniejsze programy??

A no i jeszcze czy w ogóle podążam właściwym tropem, czy wirusy, robaki i inny badziew może powodować podobne problemy z pingiem, donwloadem i uploadem??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...