Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

Godzinę temu, wid3l3c napisał:

UPC - 1Gbps@GigaCB

No i trzyma te 950/40

 

Problem jest inny.

 

Wieki temu, jeszcze za czasów modemów CISCO, ping był nieporównywalnie lepszy.

Zawsze pinguję sobie na wp.pl i miałem ultrastabilne 9ms.

 

W momencie jak weszło "nowe", zabrali, dali gównianego connectboxa ping skakał 11+5 do nawet 25, teraz GCB jitter na pingu się zmniejszył, zdecydowanie.

Tam pingowaliście wyżej na 8.8.8.8 u mnie:

obraz.png.0ac949290ed10a8fdb32170c16900db8.png

 

Więc nawet nie jest zle. Nie mniej jednak, CB i jego problemy z Puma6 to już chyba legenda - poprawili to w ogóle w końcu?

Dlatego ja cenię sobie jak nic innego INEA za to, że światłowód wpięty w ONT Nokii i do tego mogę sobie podpiąć router jaki dusza zapragnie. Nie trzeba ustawiać nic na routerze tylko leci po Auto w WAN.

 

Dla przykładu na DNS INEA, który często nie działa, ale to inna sprawa ping jest 11-13, a na DNS Google 6-8 więc serwer DNS też swoje robi i to ustawiane na routerze, a nie w systemie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.09.2022 o 19:00, jutjub napisał:

 

Symetryczne łącze, 600/600 na umowie, 60 zł/msc

Płacisz za 600 Mb/s, a masz lekko ponad 550Mb/s. Troche nie bardzo jak dla mnie. Te 600-610Mbs powinno być, chyba, że jak robiłes speedtesta to inne urządzenia korzystały z internetu, ale wtedy wysyłanie powinno byc ciut ponad 600Mb/s. Wkoncu to światłowód więc nie powinien nic ograniczać, chyba, że operator robi w konia, a przy tej technologi o te 40-50Mb/s myśle, ze można się kłócic, że niezgodne z umowa.

Link to post
Share on other sites



Płacisz za 600 Mb/s, a masz lekko ponad 550Mb/s (...) myśle, ze można się kłócic, że niezgodne z umowa.

Tylko, że w umowie zapewne napisane jest, że prędkość DO xxx MB/s. Co innego gdyby operator gwarantował tą prędkość, ale tak dobrze nie jest i zapewne takiego zapisu w umowie nie ma.
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Arnold napisał:

Mi INEA nie napisała słowa "do" więc gwarantuje i tak jest na razie od roku.

 

2088189098_Zrzutekranu2022-09-21o20_11_57.thumb.png.0f423253a3b8d907a654911bc08e4b4f.png

Hej, to co tutaj wkleiłeś to tylko nazwa pakietu "Fiber 600 Mb", na pewno nie masz żadnych innych załączników do tej umowy? Zapewne w nich będzie to sławne "do".
Pozdrawiam,

 

Nawaliłem całe mnóstwo reklam dlatego mam bana i nikomu już nie odpisze na posty.
 

Link to post
Share on other sites

Każdy operator się musi zabezpieczyć zapisem bo inaczej by go zjedzono szybciej niz da sie o tym pomyslec. To tak jak w T-Mobile mamy internbet mobilny w telefonie za te około 90 zł nielimitowane dane i predkośc, ale w Regulaminie też jest stosowny zapis o przeciążaniu nadajników itp. Czy nielimitowane rozmowy i sms, też w regulaminach sa zapiski, że jakby ktoś zasypywał smsami tak, że siec moze paśc czy rozmowami to moga to i tamto. Bo muszą miec zapis dla wlasnego bezpieczenstwa.

 

Natomiast jeśli chodzi o światłowód i prędkośc to ja uwazam, ze róznica nie powinna byc rzędu =/- 10Mb/s większa od jakiegoś tam błędu pomiaru, przeciązenia operatora czy dalej od operatora bo jeżeli operator ma przeciążenie infrastruktury po światłowodzie to zaczął bym się zastanawiać nad operatorem, który nie potrafi chodzby z dobrych serweró∑ zapewnić tego 590-600, pozatym porzadny operator zawsze daje z zapasem jakimś, że robiąc speedtest wyjdzie jak u mnie 620-630, a nie równo 600. To świadczy o jakości łacza i o jakości świadczonej usługi. Chociaz lufdzie chcieliby jak najtaniej i porzadnie, a to nijak idzie w parze :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie :P

Wchodze na stronę FiberHost i sprawdź.... Wpisuje swój adres i pokazuje, ze u mnie moze świadczyć usługę: INEA, UPC, Vectra, T-Mobile, Netia, Plus i lokalni z Lublina jak NowaNet czy Fiber Media.

 

Lokalni jak wejdę na stronę i sprawdzanie czy się da pod moim adresem to pokazują, że się da i mozna zobaczyć za ile itp. Natomiast ci duzi operatorzy wszyscy twierdzą iż nie mam światłowodu. Nie rozumiem tego, czy to blokada jakaś dopóki nie zrezygnuje z INEA czy o co chodzi? Pytam bo może za rok bym rozwazał jakąś zmiane, ale wychodzi, że tylko u mnie mozna świadczyć światłowód TYLKO symetryczny od dużego operatora INEA i dwóch lokalnych, reszta nie da rady, a przeciez nie zrezygnuje z obecnego, zeby móc sprawdzić czy da T-Mobile, w którym obecnie mam komórki z rodziną? Do T-Mobile, UPC czy Netia pisałem i odpisali, ze to samo widza co ja na stronie czyli nie mam światłowodu. Gdzie to można ewentualnie zgłaszac?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
19 minut temu, BlackCoffe napisał:

Hmmm, chyba ten ze speedtest.net 

Spoko :) Ciekawe czy to %G w T-M lata na obecnych częstotliwościach LTE czy już coś z częstotliwości dla 5G odpalili lub testują? :) Ktoś coś wie jakaś szklana kula? :P 

@BlackCoffePrzypomniałem sobie bo to wyskakuje jak sie robi w tej apce Okna Speedtest.net. Sprawdzę dokładnie jutro, ale jak dobrze pamietam w zależności od serwera ping był 26-32 :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

To nie taki zły jak na mobilny net :D

Są jakieś maszty typowe pod 5G tylko się o nich nie wspomina by jakaś banda pomyleńców nie postanowiła go spalić :facepalm:

 

Ostatnio czytałem na jakiejś stronce, ze jakaś pomylona w Niemczech weszła na maszt 5G i się chciała powiesić na antenie, ale ją zdjęli w ostatniej chwili. Stwierdziłem wtedy „skąd się to bierze” :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...