Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

To przecież bardzo proste...

 

Do testów wybierany jest serwer, który znajduje się najbliżej naszej lokalizacji i tym samym możemy cieszyć się naprawdę ładnym poziomem transferu oraz nieprawdopodobnie niskim pingiem. A próbowaliście wykonać bardziej miarodajny test wybierając serwer testowy np. w Londynie? Jestem niezmiernie ciekaw waszych wyników po zastosowaniu tej drobnej zmiany.
 

 

@Arnold@wodego@BlackCoffe :P


 U mnie prezentuje się to następująco...

13071221731.png


13071208628.png


Optymalne warunki, czyli serwer położony bardzo blisko mojej lokalizacji oraz pierwszy lepszy serwer w Londynie (Swish Fibre).

Edytowane przez Skaza
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

13071314188.png

Te testy to i tak o kant pupy potłuc bo zobaczcie np co pokazuje u mnie na pasku obok zegara netspeed monitor podczas testu, który jest wiarygodny bardzo - monitoruje użycie łącza w czasie rzeczywistym

1.png

 

  • Lubię to 2
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Skaza napisał:

Do testów wybierany jest serwer, który znajduje się najbliżej naszej lokalizacji

Logiczne, bo przez ten najbliższy serwer (węzeł) zapytania idą w świat. Im dalsza odległość tym więcej serwerów pośredniczących. Nikt chyba nie sądzi, że testuje sobie połączenie z serwerem wrocławskim, a ten wrocławski serwer ma bezpośrednie połączenie z Nowym Jorkiem.

14 minut temu, Szarik napisał:

Te testy to i tak o kant pupy potłuc

Nie. Mając dobry internet nie będziesz miał słabych wyników i odwrotnie: mając słaby internet nie będziesz miał dobrych wyników.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem Speedtest ustawiając Wiele połączeń, zrzut Pierwszy oraz zrzut Drugi Jedno połączenie. Na drugim z Jednym połączeniem Upload wyszedł mniejszy na Symetrycznym 600Mb. 

 

 

Wiele.png.4501375a1d33e55cbc7d6d9f35a57391.png

 

2021961017_Zrzutekranu2022-04-24o14_43_20.png.a922af2d2a3cbfb0cc1cd327f9eaea6a.png

 

 

 

 

 

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam INEA od sierpnia 2021 i nie wiem z jakim serwerem musiał bym robic speedtest bo INEA sie nigdzie nie da wybrać. Mają swoją strone INEA Speedtest z dwoma własnymi serwerami, ale i tam najmniejszy ping to 10ms. Nie wiem jak to mozliwe, że wy takie niskie pingi macie. To tak jak byscie pingowali router nawet po wi-fi będzie 1-3 ms.

 

Dla mnie nie realny taki wynik chyba, że byłbys w tej samej lokalizacji co serwery. Mi speedtest okla apka na macOS z automatu wybiera Orange Polska, ale oddalony od INEA bo widocznie nie ma w tej samej lokalizacji.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GreQonE napisał:

Wszystko zależy od backbone sieci, routerów brzegowych i innych takich, długo by gadać, niemniej FTTH ma najmniejszy overhead, stąd też takie wyniki

Ale odległości twojej od dostawcy chociażbyt nie przeskoczysz i do tego od serwera, z którym się łączysz.

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, GreQonE napisał:

No nie, niemniej możesz mieć serwer w promieniu 5KM i dalej mieć do niego latency rzędu 10-20ms

Czyli wnioskuje z twojej wypowiedzi, ze tak naprawde nie wiadomo od czego zależy to, ze jeden na światłwodzie ma 1-2ms, a inny 10 ms ping.

Link to post
Share on other sites
No dalej nie rozumiem czego większośc na światlowodach ma ping poniżej 10 ms, albo ponizej 5 ms, a ja nigdy? Nawt robiąc speedtest z serwerami dostawcy.

A w czym Ci to pomoże?
Wydaje mi się, że troszkę zafiksowałeś się na cyferki i tyle.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...