Skocz do zawartości

Jakie masz ISP ?


Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?  

589 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś zadowolony z posiadanego łącza?

    • Tak
      312
    • Nie
      264
    • Nie mam zdania
      14


Recommended Posts

Przedłużałem umowę na światłowód od t-mobile, wziąłem prędkość 900/900mb/s , 65zł/miesiąc :D Mam ten biały router standard ten, który wcześniej, zapomniałem zapytać czy mogę wymienić na router Premium, zadzwoniłbym żeby dopytać, tylko nie wiem czy będzie jakaś różnica w prędkości internetu. Ma ktoś router Premium od tmobile? Byłbym wdzięczny za opinię.

 

15075147438.png

Edytowane przez Tomi29
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, grzech1991 napisał:

wszyscy chwalą się łączami po 60 zł :mlotek:

Nikt ci za 25 zł nie da ani 300Mb/s, ani 600 czy 1Gb/s. Bo utrzymanie takie łącza kosztuje i za pół darmo nie opłąci się żadnemu operatorowi.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, grzech1991 napisał:

wszyscy chwalą się łączami

Akurat tutaj to wielu ma to co może mieć, a nie co by chciał*. Niekiedy nie ma wyboru.

*aczkolwiek dla mnie symetryk 1Gbps to zwykłe szpanerstwo i nic więcej :) - ale tu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Skoro ktoś potrzebuje i pracuje przy obróbce gigabajtów danych dziennie online to nie ma wyboru.

 

Sam mam 1000/40 w UPC, i czasami się zastanawiam po co mi taki DL?

Nie wiem. Dawali to brałem. Kiedyś wystarczało 300, i teraz by wystarczyło - byle pingi przy podłodze i stabilne.

Różnica jest jedna, skoro za 10 zeta więcej masz 2x tyle "głupi by nie wziął", a właśnie głupi weźmie i z 1Gbps wykorzysta 10%.

2 godziny temu, garos napisał:

Bo utrzymanie takie łącza kosztuje

gó**o prawda, bez urazy :D

"głupi weźmie i z 1Gbps wykorzysta 2-5%." - takie to jest "tyle kosztuje".

Myślisz że operator nie ma statystyk wykorzystania sieci?

 

Ludzie debile przygłupy biorą "światłowody 1 gbps bo ziemniak poleca" i oglądają netflixa i jutuba.

Biznes się kręci i operator ma kasę, a niektórych frajerów ciśnie po 250 zeta/mc za telewizje internet i kanalsrusy.

Tak ma być :) Cena do góry do góry bo nowe, a operator wmówi "bo ci to potrzebne" - jak teraz 5G.


A ja w Warszawie mam 2 kreski z 4 w mieszkaniu na LTE i jakieś nędzne transfery (15mbitów) porównywalne z HSPA+

I komu to przeszkadzało? I zasięg był lepszy i transfer DO WSZYSTKIEGO wystarczający.
Kiedyś w PLAY w tym samym miejscu na HSPA+ miałem większe transfery niż teraz w Orange na LTE - gnoje kaganiec założyli na 3G, no ale CCC - cena czyni cuda :D

 

Kiedyś człowiek kompa na nockę ustawiał z planowanym wyłączeniem w harmonogramie i żył.

Teraz jak ten debil patrzę się na wskaźnik % jak mi się gierka aktualizuje, bo kupy nie zdążę zrobić i już "mam co chce".

 

Stary i zrzędliwy, tak wiem :rotfl:

Edytowane przez wid3l3c
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
27 minut temu, wid3l3c napisał:

"głupi weźmie i z 1Gbps wykorzysta 2-5%." - takie to jest "tyle kosztuje".

Robiłem w lokalnym ISP, około 1000 klientów. Było kilku rekordzistów gdzie co miesiąc szło po parę TB, reszta jak piszesz. W niektórych przypadkach było dosłownie po parę GB albo nawet i nie, ot światłowód do sprawdzenia poczty i opłacenia rachunków. Obecnie mam 300/100 i nie czuję potrzeby zwiększania pakietu, najchętniej został bym przy tym co mam z upustem o 10zł ale to nierealne przy tej inflacji :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, marik81 napisał:


 


To ja spróbuję przebić. 300Mb za 35zł miesięcznie.9e9595d9a8362dee5beecd4a013b2b03.jpg

 

U którego operatora? z ciekawości pytam. W t-mobile dla klientów mających np. abonament komórkowy światłowód 300mb kosztuje 40/miesiąc, natomiast dla nowych 60zł. Generalnie cena 35zł za 300mb to dobra cena ;)

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, garos napisał:

Nikt ci za 25 zł nie da ani 300Mb/s, ani 600 czy 1Gb/s. Bo utrzymanie takie łącza kosztuje i za pół darmo nie opłąci się żadnemu operatorowi.

ja tego nie neguje nigdzie, ale jak działa tak samo to po co przepłacać?

 

 

12 godzin temu, wid3l3c napisał:

Kiedyś w PLAY w tym samym miejscu na HSPA+ miałem większe transfery niż teraz w Orange na LTE - gnoje kaganiec założyli na 3G

A to nie przeciążony BTS?

 

 

12 godzin temu, zbiku90 napisał:

Robiłem w lokalnym ISP, około 1000 klientów. Było kilku rekordzistów gdzie co miesiąc szło po parę TB, reszta jak piszesz.

u mnie jest średnio 4TB miesięcznie tak +/- na łączu 150mbps. To nie wiem po co szybsze

 

10 godzin temu, marik81 napisał:

To ja spróbuję przebić. 300Mb za 35zł miesięcznie.

nie w tą stronę przebiłeś, za drogo

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, grzech1991 napisał:

 

 

nie w tą stronę przebiłeś, za drogo

 

Nie powiedziałbym, że światłowód 300mb/s za 35 zł to za drogo ^^, może niech całkiem światłowody rozdają za darmo...:rotfl:

Edytowane przez Tomi29
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites



 
U którego operatora? z ciekawości pytam.

W Vectrze, stara umowa jeszcze na czas nieokreślony, bez klauzul inflacyjnych.
nie w tą stronę przebiłeś, za drogo

Za drogo? 10zł więcej niż u Ciebie a prędkość dwa razy wyższa. Upload 40Mb.
Przy mojej cenie Twoje 150Mb powinno kosztować 17,50zł.
 
Nie powiedziałbym, że światłowód 300mb/s za 35 zł to za drogo

Tak dobrze nie jest, to po koncentryku jest.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie 54.94€. Jeśli chodzi o zarobki, to internet i tak w PL sporo tańszy. Nie wiem jak liczyć, w stosunku do najniższej krajowej? No to w IE za najniższą stawkę godzinową można kupić miej "internetów" niż za minimalną stawkę w PL. Polaków stać na ~2x więcej internetów. Z telefonami komórkowymi to samo. Co 28 dni (a nie co miesiąc) trzeba zapłacić 20€ za rozmowy i internet.

 

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, wodego napisał:

Co 28 dni (a nie co miesiąc) trzeba zapłacić 20€ za rozmowy i internet.

 

 

W sensie, że jest to jakiś podatek od tych usług niezależnie ile abonamentu za internet na przykład płacisz? 

 

3 godziny temu, marik81 napisał:



 


Prędkość jest dosyć stabilna, niekiedy lekko ponad 300, niekiedy troszkę mniej.
Tak na teraz:
cf2461e4be14207efa6f0c15d9d3c5a3.jpg

 

Ping masz lepszy od mojego, u mnie przeważnie 20ms.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites

W IE po prostu są takie ceny, bo w IE wszystko musi być najdroższe:) Vat jest 23% lecz ceny znacznie wyższe niż w PL. Sklep komputerowy? Do cen dolicz 30-50%.

 

Porównanie dwóch sklepów stacjonarnych (także sprzedaż online)

Samsung 870 Evo 1TB:

- x-kom - 309zł

- currys - 572zł (129€)

 

No dobra, skłamałem. Jest drożej o 85%;) To jest norma.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.08.2023 o 10:31, marik81 napisał:

Za drogo? 10zł więcej niż u Ciebie a prędkość dwa razy wyższa. Upload 40Mb.

no ale na co mi większa prędkość? Przepycham 4TB miesięcznie bez problemu i łącze jeszcze 3/4 miesiąca nic nie robi. A Ty ile przepychasz? Upload to samo, wyśle się coś 2 minuty dłużej.

 

21 godzin temu, wodego napisał:

No dobra, skłamałem. Jest drożej o 85%;) To jest norma.

 

serio w iralndi jest drożej niz w PL w elektronice? Ja myslałem, ze W UE jesteśmy w topie pod względem wysokości cen.

Link to post
Share on other sites



no ale na co mi większa prędkość? Przepycham 4TB miesięcznie bez problemu i łącze jeszcze 3/4 miesiąca nic nie robi. A Ty ile przepychasz?

Ale ja nie mam pojęcia ile miesięcznie zużywam.
Odniosłem się do tego, że napisałeś, że mam drogo, a tak naprawdę zapomniałeś, że przy mojej cenie Twój net powinien kosztować 17,50zł.
Ok, rozumiem, że nie potrzebujesz szybszego i jeśli dla Ciebie wyznacznikiem jest tylko cena a prędkość, którą za tą cenę dostajesz jest nieważna to spoko.
To tak jakby ktoś kupił dysk SSD za 300zł a ktoś inny za 100zł i napisał, że tamten drogo kupił, bo on ma za stówkę. Tylko że ten pierwszy ma 1TB a ten drugi ma 256GB.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
57 minut temu, grzech1991 napisał:

serio w iralndi jest drożej niz w PL w elektronice? Ja myslałem, ze W UE jesteśmy w topie pod względem wysokości cen

Byłeś w błędzie. W IE od zawsze ceny były ekstremalne. TV Samsunga parę lat temu - dokładnie ten sam model - 2600€, w PL 1700€. No dobra. Różnił się kablem sieciowym, więc nie był identyczny:D

 

Największą różnicę też parę lat temu zaobserwowałem w zestawie głośników - 400%. W PL 400€, w IE 1200€. Też różniły się kablem.

 

Pewnie jeszcze myślisz, że w UK taniej jest niż w PL? Nie, nie jest taniej. Oczywiście znajdzie się trochę produktów w tej samej cenie, a nawet tańszych, ale generalnie jest drożej, jednak bardziej normalnie, niż w IE. Zapytasz: panie, jak żyć? Odpowiedź prosta - kupowanie online z innych krajów. Kiedyś 95% zakupów z UK, teraz z DE. Z Polski nie kupuję, bo tam chyba jest zakaz sprzedawania za granicę. No nic, zyskują Niemcy.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2023 o 13:03, marik81 napisał:

To tak jakby ktoś kupił dysk SSD za 300zł a ktoś inny za 100zł i napisał, że tamten drogo kupił, bo on ma za stówkę. Tylko że ten pierwszy ma 1TB a ten drugi ma 256GB.

na 100mbps przepchasz miesięcznie 30TB, nie wierzę, że ktoś przepycha więcej. Tak, stosunek ceny za 1mbps masz rację, jest lepszy ale transfer jest bez limitu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...