Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam podaną niżej konfigurację. Problem polega na resetowaniu się komputera (błąd kernel 41) podczas obciążenia. Teraz podam kilka przykładów, mianowicie: Gdy klikam przycisk "GO" w FurMarku po pojawieniu się okienka komputer się resetuje nawet grafika benchmarka się nie pojawia; Podczas ładowania się na serwer w CS:GO komputer się restartuje; Po intrze w grze Wiedźmin 3 komputer się restartuje...

 

 

Intel i3 4160

Gigabyte B85M-D3H rev 2.0 BIOS FB

GOODRAM PLAY 4GB 1.5V

Asus Radeon R9 270X 2GB

CoolerMaster G550M

Catalisty testowane 15.7,14.12,13.12 na wszystkich występuje ten sam problem

 

Komputer nie przegrzewa się, wszystkie temperatury w normie. Ramy są uwalone wywala 4 błędy w teście Hammer(13). Nie jest to raczej powodem restartów. Na zintegrowanej grafice też występowały restarty, ale bardzo sporadycznie, podczas grania lub oglądania, ale z radeonem nie da się nic zrobić. Mam wrażenie, że gdy komputer potrzebuję dużo prądu zasilacz albo nie wyrabia albo jest gdzieś zwarcie. Możliwe, że gdy zainstaluje system na nowo problemy znikną, ale to dopiero w poniedziałek. Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ramy są uwalone wywala 4 błędy w teście Hammer(13).
 

Jeśli ramy są uwalone to je wywal albo chociaż podmień i zobacz jak komp będzie się zachowywał na innych.

 

Do tego ściągnij program BlueScreenViewer i sprawdź jakie masz błędy w dzienniku zdarzeń.

Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnych BSOD'ów.. udało mi się odpalić Wiedźmina 3 na 1024x768 i najniższych, pograłem pół godziny wszystko ok, ustawiłem na 1920x1080, wysokie i po 5 minutach komputer się zrestartował, w Risena grałem pół godziny wszystko ok tylko cewki piszczały w menu jak było 3500 fpsów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej napisał.Zajrzyj do podglądu zdarzeń i podaj jakie są błędy krytyczne....No i jeszcze jedno.Wiesz,że ramy dają błędy więc przed wymianą nie ma sensu szukać innej przyczyny.

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up dobrze powiedziane ma błedy w rami i On wie że napewno to nie przez błędy, ręce opadają jak się posłucha. Wymenić ramy i potem jak by co szukać dalej. Jak to nie pomoże to zasilacz i grafikaq do sprawdzenia.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem raczej, więc nie wiem. Również skłaniam się do tego, że to przez ramy, bo przed tym radeonem na zintegrowanej grafice też miałem restarty rzadko bo rzadko ale miałem. Pograłem chwile teraz w GTA V, grafika wydaje się być ok pracowała w 99% i dobiła jedynie do 64 stopni, grałem jakieś 10-15 min, po przekroczeniu 3400 MB ram restart xD Tylko dlaczego FurMark wywala komputer od razu z tym radeonem a nie robi tego wcale z zintegrowaną grafiką hmm

Link to post
Share on other sites

co do ramów...mnie ktoś kiedyś napisał że akurat Hammer test nie jest wiarygodny-w sensie że ma taki algorytm że po prostu zarzyna pamięci -podobne zarzynanie jest nieprawdopodobne w codziennym użytkowaniu i ten akurat test z tego wzgl jest średnio wiarygodny

Link to post
Share on other sites

A więc tak panowie udało mi się doprowadzić do tego żeby komputer się nie resetował. Zbiłem taktowanie karty do 800 MHz i pamięci do 1000 MHz więc to nie był problem RAM'u mimo błędów w Hammer teście, więc zasilacz będę reklamować no cóż jak pech to pech

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...