Skocz do zawartości

Zawieszający się komputer - proszę o pomoc.


Recommended Posts

Witam!

 

Zwracam się do Was z prośbą o porady i rozwiązanie mojego problemu z komputerem stacjonarnym. Po wymianie karty graficznej z Gigabyte GTX 660 OC 

 

2GB na ASUS GTX 970 OC miałem problem z jej podłączeniem. Z uwagi na to, że mój zasilacz nie posiadał kabli na podłączenie karty 8 pinowej 

 

kupiłem przejściówkę do zasilacza. Podczas pracy biurowej na komputerze wszystko jest wporządku. W przypadku gdy gram w wymagające tytuły GTA V, 

 

Wiedźmin 3 Dziki Gon zaczęło dziać się coś niepokojącego. Podczas grania bywają momenty, że gra się zatnie, słychać ze słuchawek zgrzyt 

 

(zacięcie dźwięku) i monitor robi się czarny (chociaż dioda zasilająca wskazuje na jego włączenie). Nie można nic wtedy zrobić na komputerze. 

 

Wtedy jedynie wyłączam komputer dłuższym przytrzymaniem powera (nie mam resetu na obudowie). Wcześniej gdy miałem GTX 660 nie było takich 

 

sytuacji. Myślałem, że to kwestia dysku twardego. Po zrobieniu testów programem Crystal Disk Info wykazał komunikaty ostrzegawcze. Pomyślałem, 

 

że to wina dysku twardego - więc go wymieniłem. Po wymianie problem się powtórzył. Czy winą jest obarczony zasilacz (brak odpowiedniej mocy), 

 

czy może brak oryginalnego okablowania na 8 pin z zasilacza, a może problem leży gdzie indziej? Kable są dobrze spięte. Poniżej przedstawiam 

 

moją obecną konfigurację sprzętową po wymianie dysku twardego. 

 

Pełna specyfikacja PC:

1) Obudowa MiniTower Enlight PM231711 white mATX w/o PS

2) Zasilacz OCZ CoreXStream 500 W

3) Płyta główna Asus P8H61-M LX2/SI, 1.01, H61, LGA1155, uATX

4) Procesor Intel Core i5-2300, 2,80GHz, 6MB, BOX, LGA1155

5) Karta graficzna Asus GTX 970 OC

6) Moduł pamięci DDRAM 3 4096MB 1600 MHz (dwie kości, łącznie 8 GB RAM)

7) czytnik kart pamięci Enlight All-In-One white

8) Dysk twadry 3,5" WB Blue 1TB, SATA600, 7200 RPM, 64 MB cache

9) Napęd DVD+/-RW Sony AD-5260S-0B, SATA, black

10) Windows 8.1 64-bit

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie zasilacz nie wyrabia. Twoja karta potrzebuje w porywach ponad 18 amperowego prądu, a karta podpięta jest pod linię 300W co daje 25 amper. W takim układzie na tej lini pozostaje do dyspozycji 60W mocy zasilacza, a taka wartość praktycznie jest na styk. 

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie zasilacz nie wyrabia. Twoja karta potrzebuje w porywach ponad 18 amperowego prądu, a karta podpięta jest pod linię 300W co daje 25 amper. W takim układzie na tej lini pozostaje do dyspozycji 60W mocy zasilacza, a taka wartość praktycznie jest na styk. 

Dziękuję za poradę. Rozpatruję ewentualnie dwa zasilacze. Chciałbym zasięgnąć języka co o nich myślisz.

1) Pro Series TS550 W 120 mm 80+ (P1-550S-XXB9)

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

2) BeQuiet! Pure Power L8 700W 80+ Bronze BN225

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l8-700w-80plus-bronze-bn225-585608/

Zasilacz, który zamierzam kupić, w przyszłym roku wraz z kartą graficzną, dźwiękową i RAM ma być złożony z nową resztą podzespołów w nowej obudowie, większej oczywiście od aktualnej, także też będę miał więcej miejsca.

Link to post
Share on other sites

Tu masz wybór zasilaczy http://forum.benchmark.pl/topic/110507-polecane-zasilacze-w-r%C3%B3%C5%BCnych-przedzia%C5%82ach-cenowych/, a od siebie mogę polecić Sea Sonic G 550. Chociaż miałem dłuższy czas Corsaira CX, który do tej pory pracuje u kolegi bezproblemowo. Przy wyborze kieruj się tym, aby zasilacz miał mocną pojedynczą linię 12V, a także zwracaj uwagę na sprawność zasilacza. 

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...