Skocz do zawartości

zmiana pasty i wzrost temperatury


Recommended Posts

Słuchajcie kupiłem dzisiaj pastę Zalman ZM-STG1. Wyczyściłem ładnie radiator i procesor no i nałożyłem pastę. Po włączeniu komputera okazało się że temperatury wzrosły z 60 stopni nawet do ponad 80 :hahaha::hahaha: No i się trochę przestraszyłem. Wiem że pasta zacznie w pewnie działać minie trochę czasu ale czy normalny jest wzrost temperatury?

Możliwe jest przez to że źle nałożyłem pastę?

Link to post
Share on other sites

Musiałeś fenomenalnie spier***ić aplikację skoro temp. skoczyły aż tyle. Nałóż jeszcze raz, powoli, cieniutką warstwę na całej powierzchni procesora.

 

PS Trochę zwaliłeś sprawę kupując STG-1. Jest to słaba pasta, która wysycha :oops:

Link to post
Share on other sites

Musiałeś fenomenalnie spier***ić aplikację skoro temp. skoczyły aż tyle. Nałóż jeszcze raz, powoli, cieniutką warstwę na całej powierzchni procesora.

 

PS Trochę zwaliłeś sprawę kupując STG-1. Jest to słaba pasta, która wysycha :oops:

 

chyba u ciebie :hahaha: ja bardzo sobie cenie tę pastę i nie odstaje tak bardzo od innych drogich past

Link to post
Share on other sites

docisk radiatora do procka jest odpowiedni? moze jest za slaby poprostu. ew. masz bardzo nierownego procka z wybrzuszeniem i ta cienka warstwa stg 1 nie pomaga za bardzo, tak jak inne gestsze pasty ktore to niweluja w jakis sposob.

oczywiscie przed zmiana pasty, stara dokladnie usunalas, odtlusciles wszystko itd.?

Link to post
Share on other sites

jak to cienko pasty? ile ? tyle ze widac ze posmarowane ? zarty chyba

ma byc tyle zeby nie bylo powietrza pomiedzy radiatorem a procesorem - jakbys nie widzial to obudowa procesora jest w srodku zaglebina i ma byc tyle zeby po docisnieciu radiatora z kadej strony wycisnelo po troszeczku (nie lalo sie tylko minimalna ilosc, cwicz bez zapinania - w rekach, jesli nie mozesz dojsc ile to ma byc) - wowczas masz pewnosc ze pomiedzy nimi nie ma powietrza

 

stopke radiatora tez smarujesz np . paluchem ale to juz naprawde cienko ot zeby zasmarowac microszczeliny i dobrze sie polaczyly obie warstwy - rozsmarowujesz z naciskiem , wcierajac tak jakby

Link to post
Share on other sites

Chyba czas zmienić pastę skoro są takie kłopoty, sam po raz pierwszy nakładałem pastę rok temu na procesor do chłodziwa Noctuy oraz pod kartę graficzną pod Accerelo S1 i do dziś bez kłopotów, pasta która nie sprawiła kłopotów w aplikacji była to NT-H1 od Noctuy (możne osobno jest dość droga, ale naprawdę się cudnie rozsmarowywała za pomocą karty telefonicznej, i do tego nie przewodzi prądu bo HD 4850 nadal działa i się nie przegrzewa :hahaha:

Link to post
Share on other sites

najlepiej smarować przez folię, jeśli już koniecznie palcem

palec najlepiej wciera i nic go nie zastapi ani karta ani folia

Ja do tego celu uzylem starej karty od telefonu

Coś jeszcze? Ciekawe jak STG-1 rozsmarować w inny sposób niż pędzelkiem, który jest do tego dodany? :hahaha:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...