Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

A to niby dlaczego?

Bo szydło wychodzi z worka - prędzej czy później.

Kobieta pisze jak kobieta. Facet podający się za kobietę w końcu się kiedyś pomyli - ty zrobiłeś to właśnie w jednym z postów.

Pozdrawiam Pana

Link to post
Share on other sites

Jak to moja 3,5 roczna córka określiła, jestem "naprawiaczem"

Od ok 12 lat pracuje w serwisie AGD.

Początkowo zajmowałem się tylko kontaktem z klientem, papierami (wszelkie rozliczenia, zamówienia, ZUS, US) i utrzymaniem całego sprzętu komputerowego.

A od ok 5 lat dodatkowo zająłem się naprawianiem sprzętu AGD.

Na co dzień naprawiam wszelakie urządzenia drobne tj. odkurzacze, mikrofale, piekarniki itp. Dodatkowo elektroniki w dużych AGD.

Obecnie uczę się napraw chłodnictwa (a dokładniej pracy z czynnikami chłodniczymi -napełnianie, lutowanie), oraz zmywarek.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

A dodam jeszcze że szewcami byli : mój Dziadek, Ojciec - Mistrzowie, Wujek, Stryjek - Czeladnicy a pozostałem ja i mój rodzony Brat [ pracuje w Teatrze Wielkim jako szewc oczywiście ]  Mieliśmy swój warsztat w śródmieściu Warszawy, wszystko czyli naprawy, produkcja hurtowa i buty na zamówienie Pozdrawiam wszystkich użytkowników Benchmarka

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Od kilku miesięcy roznoszę żarcie po Manhattanie mając na celu zebranie kapitału na coś co zaraz pokrótce opiszę. Praca banalna, spakować się i zanieść pod wyznaczony adres. Zazwyczaj trzeba wchodzić przez, jak ja to nazywam, kanał dla szczurów. Czyli przez jakieś boczne wejście gdzie jest to całe security, cykają foty, sprawdzają ID, trzeba dostać "pass" którego i tak nikt nie sprawdza. Na "freight elevator " czeka się kilka minut a jak już się zaniesie to można zjechać normalną windą którą wszyscy jeżdżą. Gdzie tu logika, sens tego całego security? Nie jest tak w każdym budynku, są budynki gdzie wchodzi się jak człowiek, załatwia wszystko w 5 minut , ale niektóre są pochrzanione i schodzi 30-40min! Ostatnio rozbroił mnie budynek w którym są 2  okienka obok siebie, w pierwszym sprawdzają ID a w drugim dają pass do wejścia :rotfl: Zarobek to tipy wliczone w rachunek zamówienia + $5.65 na godzinę. Minimum 7% od wartości zamówienia. Klient może dopisać extra tip, czasami dają gotówką. Na czeku podają tylko połowę tipów które zarobiliśmy dzięki czemu jest mniejszy podatek. Restauracja prowadzona przez polaków. Pracuję z meksykami, murzynami i polakami. Szef kuchni to gej, tak mówią i moje nagrania wideo to potwierdzają. Jeden z właścicieli to też gej, menadżer również.  Ludzie śpią gdzieś po kątach, na pułkach gdzie kładzie się pudełka z kanapkami. Ciągle jest wojna między nami a karłami meksykami. Małe ale waleczne są. Odkąd tam pracuję to do sklepu nie muszę chodzić  :menda: W ciągu kilku miesięcy się wypracowałem sobie pozycję, przeżyłem kilkanaście osób, które w tym czasie zostały zwolnione lub same odeszły a ja nadał utrzymuję się na powierzchni bo taki już jestem. Jak pracuję to tak że nikt nie narzeka  8-)  Ogólnie jest duża swoboda :D Ale już starczy o tym dziwnym miejscu.

 

 

Jak już wspomniałem zbieram kapitał na.... inwestowanie na giełdzie. Zaczęło się od zwykłego zaproszenia od znajomych ze strony męża matki. Okazał się to być inwestor który pracował dla banku i obracał grubymi milionami. Opowiadał o tym jak to się zaczęło i jak to wygląda dziś. Do tego momentu nie wiedziałem co chcę robić w życiu, jaki kierunek obrać, co zrobić aby się nie narobić a zarobić. Nagle mnie olśniło, to był strzał w dziesiątkę. Coś we mnie zaszczepił i zacząłem drążyć temat kawałek po kawałku, niedługo minie rok czasu odkąd zacząłem wgłębiać się w temat a dziś jedna z pierwszych, udanych transakcji. Inwestując $10.000 w ciągu 12 minut zarobiłem $1000 8-) I to wszystko na telefonie w pracy :D  Na porannej audycji prowadzonej przez mojego nauczyciela, jedna osoba z klasy podała stock AQXP, który według tej osoby był warty uwagi. Stock szedł sobie do góry. Gdybym był w domu, prawdopodobnie kupiłbym go za $3-4 i trzymał do końca dnia a niestety kupiłem za $10 i od tego momentu poszedł jedynie 1$ w górę. Także mogłem zarobić $6-8000... Ale to dopiero moje pierwsze kroki odkąd zainwestowałem sporo w naukę. Wcześniej też coś zarobiłem ale nie wiedziałem jak to dokładnie działa i poniosłem stratę chociażby inwestując w GoPRO. Teraz już wiem co i jak. Najważniejsza jest informacja, informacja i informacja. Dlatego warto być w grupach, mieć dostęp do nauczycieli. Tak to się prezentuje pokrótce. PS Zbieram na GTRa :D

11828565_877589192289162_742943946049339

 

11802602_877589955622419_290647594369422

 

Cel na najbliższe miesiące to:

1. Zwolnić się z pracy i nie pracować już nigdy więcej dla nikogo tak jak:

2. Zająć się zawodowo inwestowaniem 

3. Dopieścić stanowisko pracy, będzie inaczej, laptop wyleci, będzie komputer i kilka monitorów:

 

 

4 .Oddać się swojej pasji jaką jest

https://www.youtube.com/watch?v=70T_WkVb4XA

 

Odpowiedź na pytanie jak zarobić pracując w domu jest opisana powyżej. Nie klikanie w linki czy uploadowanie filmów/muzyki itd.

 

Peace!

Edytowane przez okar19
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

 

 

Sprzedaję akcje od ręki w momencie, który uznam za stosowny?

Dokładnie tak to działa :)

Inwestowanie na giełdzie wiąże się z dość dużym ryzykiem zawodowym. Czasami bardzo dużo zarabiasz a czasami bardzo dużo tracisz. Chociaż wystarczy robić to z głową, mieć "finansową poduszkę bezpieczeństwa" i nie działać impulsywnie.

Link to post
Share on other sites

bah

bez 'insider info' nie ma lukratywnych transakcji, kłopot w tym, że posiadanie 'insider info' i inwestowanie na giełdzie jest nielegalne

drugi sposób na generowanie zysku to tworzenie sytuacji, w której firma A będzie miała słabe notowania, wówczas kupujemy, po czym generujemy przeciwną sytuację i sprzedajemy, niestety wymaga to sporych nakładów finansowych, a i to o też jest w zasadzie nielegalne

na koniec zostaje 'buyout raid' w zasadzie legalny, ale tylko dla prawdziwych piratów finansowych

 

cała reszta zabawy w maklerkę to piaskownica z zyskiem pewnym niczym ruletka

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Są jakieś minimalne progi inwestycji?

Inwestujesz tyle ile chcesz.

 

 

 

Sprzedaję akcje od ręki w momencie, który uznam za stosowny?

Tak.

 

Gdyby to było takie proste to w Polszy same biznesmeny by chodziły;)

Nikt nie powiedzial ze to proste. Trzeba poswiecic czas i pieniadze na nauke. Tutaj jak roznosze jedzenie to wieksza polowa osob ktore zamawiaja to inwestorzy. Wszedzie milion stanowisk do handlowania. Duzo osob z tego zyje. Takze ja juz sobie obralem droge ktora bede podążał. Nie bede niewolnikiem zadnej firmy do konca zycia. Zamierzam korzystać z życia:)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...