Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

Martwi się, że ktoś może wpaść w kompleksy? Trololo.

Zaczynałem w 2012 roku w UK od pracy przy ciuchach przez owoce, wysypiska śmieci itd 6.50-6.70 f/h. Aktualnie asystent przy maszynie, która wycina i robi nadruk w firmie produkującej karton. Obecnie 8f/h co przy 37h tygodniowo (4x8 i 5h w piatek) daje 1150f miesięcznie. Nie jest to góra złota, ale starcza puki co. Nadgodziny robię tylko w sobotę jak są, gdyż nie chce mi się robić od 2 w nocy, bądź do 2 (gdy mam na 14 do pracy). Ogólnie rzecz biorąc zarabiam dość słabo biorąc pod uwagę ostatnia podwyżkę płacy minimalnej dla osób powyżej 25 roku życia (bodajże 7.20f/h).

 

 

@UP To raczej była luźna propozycja. Pozwoli to się rozeznac na rynku. Tyle. Pisane z tel więc pewnie z błędami mam.

Edytowane przez zielone_ciastko
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie rozumiem skad ta moda na niepodawanie zarobkow,

 

Widzisz, to jest już tradycja tej części EU. Powiesz, że zarabiasz dużo - jesteś zaraz złodziejem, oszustem, zostaniesz posądzony o kolesiostwo itp, powiesz, że zarabiasz mało - zostaniesz wyśmiany, wyzwany od nieudaczników i niedojd życiowych, nikt nie będzie się z tobą liczył. Tak to jest, więc lepiej nie podawać w ogóle.

 

Ja dodatkowo nie podaję nawet czym się zajmuję i jakie mam wykształcenie - bo też zaraz byłbym czarną owcą na forum.

 

Parę lat temu spędziłem (zawodowo) jakiś czas w Japonii, troszeczkę próbowałem nauczyć się ich sposobu myślenia i poznać ich kulturę (właściwie, to różnice są na tyle spore, że mało mi to wyszło), ale wracając do sedna - tam np mówienie o zarobkach jest czymś zupełnie normalnym, normalnie rozumianym i postrzeganym.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A ja obecnie zarządzam małą firmą handlową z branży armatury i pomp.

Głównie bazujemy na klientach firmowych, a nie indywidualnych, choć i tacy się zdarzają. Z tego powodu asortyment jest ukierunkowany głównie na przemysł, elektrownie, ciepłownie, zakłady wodociągowe itp.

A historycznie zajmowałem się (część etatowo, część własna działalność gospodarcza):
- sprzedażą hamburgerów i prowadzeniem zmiany (i nie był to Mac, tylko Burger King, kiedy po raz pierwszy wchodzili do Polski - bardzo dobrze to wspominam, bo byliśmy pierwszą załogą po otwarciu w Kielcach  :cry:),
- kontrolą jakości narzędzi produkowanych przez wydział narzędziowni oraz kontrolą urządzeń pomiarowych w państwowej firmie,
- kierowaniem laboratorium pomiarowym w tej firmie,
- kontrolowaniem pracy oddziałów firmy dystrybuującej prasę w całym kraju,
- sprzedażą elementów sieci teleinformatycznych,
- wdrażaniem, szkoleniami i audytami systemów jakości dla wielu firm,
- szkoleniami z zakresu obsługi klienta w serwisach pewnej dużej marki samochodowej,
- audytami standardów marki dla tejże samej firmy samochodowej,
- wdrożeniem systemu jakości, środowiska i bhp (tzw. system zintegrowany) w dwu drukarniach dużej amerykańskiej drukarni w Polsce,
- kierowaniem zmianą drukarni + maszynami szyjącymi na introligatorni w tej drukarni,
...
to tak pokrótce :D

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

U mnie to różnie z pensją jest ale bywają miesiące gdzie spokojnie przekroczę czwórkę z trzema zerami na rękę zaś z samego autobusiarstwa tylko u jednego ale solidnego przewoźnika będzie coś koło 2800 netto (pomijając skromne premie) +/- 165 godzin w robocie. Dupska nie urywa a zwłaszcza w mojej sytuacji dlatego łapię się różnych dodatków.

 

@dodo może Cię to bawi, nie wiem ale proszę Cię nie rób sobie żartów z bezrobocia. Wegetowałem kiedyś pół roku a urząd pracy traktował mnie jak ostatniego śmiecia, nikomu nie polecam.

Link to post
Share on other sites
@dodo może Cię to bawi

 

Nope.

 

 

 

urząd pracy traktował mnie jak ostatniego śmiecia

 

Nie bywam, przypuszczam, że właśnie tak byłoby i ze mną.

 

 

 

pół roku

 

 

Nie pracuje 1,5 miesiąca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Mimo, że sam często tak nie robię - warto zachować dystans do siebie, sytuacji. Wiem, że to bardziej po PL użalać się nad sobą na FB czy forach (znajomym face2face itp), na szczęście staram się zachować zimną krew (czasem jednak każdy na chwilę pęknie).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie rób sobie żartów z bezrobocia

 

Po studiach jako dumny mieszkaniec warmii i mazur pierwsze kroki skierowałem do UP. W UP skierowano mnie do pokoju "doradztwa personalnego" gdzie przyjęła mnie dziewczynka, której dwa lata wcześniej pomagałem w angielskim na licencjacie z pedagogiki (że ona nie ja) i jakby to delikatnie ująć..nie była orłem. Ładnych kilka lat później po powrocie z tułaczki po różnych krajach zarejestrowałem się w tym samym UP i skierowano mnie do pokoju doradztwa personalnego...tak dokładnie ta sama kobieta :D

 

 

Co do moich zajęć zawodowych....ujmę to tak, jeszcze nigdy nie robiłem nic co by powodowało, że miałem satysfakcje albo się wciągnąłem wiec uważam, że nie warto o tym pisać. Idę, robię, wypłata, powtórz. 

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites

IT - konkretnie narzędzia ITSM, developerka i ich integracje

Aktualnie wciąż ITSM a dodatkowo monitoring aplikacji i infrastruktury.

 

Zaczynałem od stażu za 1000 brutto, w tym momencie (po 6 latach) kilkukrotnie średnia krajowa.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie wciąż ITSM a dodatkowo monitoring aplikacji i infrastruktury.

 

Zaczynałem od stażu za 1000 brutto, w tym momencie (po 6 latach) kilkukrotnie średnia krajowa.

Orbik jeśli można wiedzieć jakie studia i gdzie kończyłeś? ps: rozumiem , że level był hard na uczelni ? 

Edytowane przez Piasek998
Link to post
Share on other sites

Średnia krajowa to 3500 PLN Brutto?

Wedle abc-podatki 4101 ale dla tego opisu co podałem nie ma znaczenia co przyjmiemy.

 

Kończyłem Politechnike Krakowską. Inżyniera dziennie na wydziale mechaniczntm (informatyka stosowana) następnie zaocznie magisterke na PK na wydziale fizyki, matematyki i indormatyki. Studia tak sobie ciężkie. Jak się płaci to idzie lżej. Kupa matematyki i fizyki, którą trzeba przeżyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajna jak fajna. Rynek jest w Polsce dosyć mały jeśli chodzi o ITSM, narzędzia są na tyle drogie, że tylko duże korporacje mogą sobie na to pozwolić (licencje warte kilka milionów rocznie). Teraz generalnie króluje ServiceNow i jeśli ktoś myśli o ITSM to proponuje się w tym kierunku rozwijać. Szkolenie dosyć tanie ~6500zł z certyfikacją. Z programowania w zasadzie to trzeba znać tylko JS i ogólnie orientować się w webowych technologiach (SOAP/RestApi).

Link to post
Share on other sites

@dodo

 

Dokladnie, to jest wrecz skandaliczne i potem sie dziwic, ze ktos wyjedzie za granice do pracy i robiac nawet najnizsza pensje go stac na co ma tylko ochote i nie chce wracac. 

 

Jeszcze jest spory szok jak sie konczy studia, 5 lat taki delikwent byl ksieciem akademika, a tu nagle koncza sie studia i zaczyna sie zycie. A jeszcze dzis widzialem statystyki, ze chyba az 43% osob do 30tego roku zycia w PL mieszka z rodzicami. 

Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach znaczna większość studentów, nawet dziennych, pracuje, więc argument inwalida, zwłaszcza ten z akademikiem, bo tam akurat najzamożniejsi raczej nie mieszkają.

 

 

 

az 43% osob do 30tego roku zycia w PL mieszka z rodzicami. 

 

Dla mnie, jako osoby, która mieszka sama od 19 roku życia, jest to nie do pomyślenia, ale na tle Europy nie jest to niczym odstającym. W porównaniu do Włoch, gdzie gość po 40-stce żyjący z matką, stanowi normę, nie wypadamy wcale tak słabo.

 

http://www.thelocal.it/20131114/more-than-half-of-italian-men-live-with-their-mums

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pracuje 6 miesięcy w roku i później mam 6 miesięcy wolnego. Jestem tak zwanym "Lagermedarbeider" czyli starszym magazynierem w malowniczym miasteczku na dalekiej północy Norwegii (za kołem podbiegunowym)

 

Zarobki brutto na miesiąc to 31000 nok (po obecnym kursie korony ~ 14759 zł) na 7,5 godziny pracy dziennie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...