Skocz do zawartości

Jaką masz kartę graficzną w swoim komputerze?


Jaką kartę graficzną masz w swoim komputerze?  

1274 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką kartę graficzną masz w swoim komputerze?

    • AMD Radeon Fury/Fury X
      5
    • AMD Radeon R9/R7 3xx
      48
    • AMD Radeon R9/R7 2xx
      125
    • AMD Radeon 7xxx
      89
    • AMD Radeon 6xxx
      34
    • Nvidia Geforce Titan/Tinax X/Z
      11
    • Nvidia GeForce 9xx
      303
    • Nvidia GeForce 7xx
      105
    • Nvidia GeForce 6xx
      63
    • Nvidia GeForce 5xx
      28
    • Inny/starszy model AMD
      28
    • Inny/starszy model NVIDIA
      58
    • Nvidia GeForce 10xx
      233
    • AMD Radeon RX
      87
    • Nvidia GeForce 20xx
      57


Recommended Posts

R9 290 XFX double dissipation, znakomita karta jeśli chodzi o jakość wykonania/design, wydajność, możliwości OC, kupiona 1,5 roku temu a nadal jej moc mnie zadowala (wciąż można na tym grać w 60 fps w nowe gry nie schodząc niżej high), z perspektywy tego czasu uważam ją za udany zakup (1150 zł nówka ze sklepu it-promo). Jednak fatalna optymalizacja sterowników AMD w DX11 daje się nadal we znaki w wielu tytułach, także nawykłem do wnerwiających dropów fps w procesorowych miejscach mimo dość żwawego CPU. Powoli jednak myślę nad złożeniem kompletnie nowego komputera opartego na skylake i raczej nie kupię karty AMD, zbyt długo czekałem na dobre sterowniki i się nie doczekałem, był co prawda solidny boost przy okazji catalystów 15.7 ale nadal czuć ten softowy kaganiec

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że to karta z najgorzej chłodzoną sekcją zasilania ze wszystkich niereferencyjnych 290 dodatkowo najczęściej padająca 290 za oceanem. Życzę szczęścia w dalszym użytkowaniu ;)

Hehe również moje mobo ponoć jest awaryjne bardzo, ale u mnie od 2013 roku śmiga jak igiełka. Zresztą skoro ten radeusz przepracował 1,5 roku na dość sporym OC i ani się nie zjarał ani nigdy się nie przegrzał, nie zrzucał zegara ani nie robił scen to jeszcze z rok podziała, bo mniej więcej jeszcze tyle go będę potrzebował

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Szkoda, że to karta z najgorzej chłodzoną sekcją zasilania ze wszystkich niereferencyjnych 290 dodatkowo najczęściej padająca 290 za oceanem. Życzę szczęścia w dalszym użytkowaniu

 

Z tego co pamietam to ta nalepiej wygladajaca karta ze wszystkich R9 290 i dla mnie najladniejsza karta kiedykolwiek wypuszczona miala poprostu w biosie za niskie obroty wentylatorow. Chcieli ja zrobic bardzo cicha. Byla jakas nowa rewizja biosu i wszystko bylo ok.

 

Tu jest cos na ten temat:

http://www.legitreviews.com/xfx-radeon-r9-290-double-dissipation-video-card-review_138612/12

 

Po ustawieniu wentylatorow na 100% temreratury sekcji VRM spadly z ponad 120 stopni do ~65. Chlodzenie daje rade. Potem po rewizji biosu  z wyzsza predkoscia wentylatorow nie bylo juz takich problemow. W artykule tez wyciagaja takie wnioski. To wczesny test przed nowym biosem. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Od paru godzin GTX-a 950 i powiem szczerze że jestem trochę zaskoczony.

Po sprzedaży za dobrą cenę GTX-a 770 miałem kupić coś lepszego z nie dużą dopłatą,myślałem o 960 4GB lub r9 380  ale i tak czekam na "nowe"

Pascale i Polarisy,to kupiłem coś tańszego czyli za 670zł owego GTX 950 i się okazuje że ma prawie te same osiągi co była moja 770.

Gorzej wypada w 3dmark,ale to są testy,numerki itd. natomiast w graniu prawie nie ma różnicy.

W testach jakie robiłem na W3 mają prawie identyczne osiągi,a w Mad Maxie nie zauważyłem bo w oby dwóch na max.szło/ idzie.

 

ps.porównywałem z filmikami które jeszcze nagrałem z 770 i teraz z obecną (tymczasową) 950.

Wniosek nasuwa mi się jeden,nvidia "olewa" starsze modele kart,a "nowsze" jadą na "sterydach" tzn.sterowniki tak dopracowane pod dane modele.

 

edit:a cha,na zmianie zyskałem 130zł+ i 3lata gw. no i chyba za te pół roku lepiej się odsprzeda tą z gw.

Edytowane przez wasyl1976
Link to post
Share on other sites

 

 

Wniosek nasuwa mi się jeden,nvidia "olewa" starsze modele kart,a "nowsze" jadą na "sterydach" tzn.sterowniki tak dopracowane pod dane modele.

Niestety, ale trafiłeś w sedno, a 770 to jedna z bardziej poszkodowanych tym procederem kart.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...