Skocz do zawartości

Jaka płyta do Phenoma II 955 i pamięci?


Recommended Posts

calkiem przyzwoity patent Andrzej :ugeek:

ale mysle ze nie bedzie on potrzebny.otoz znalazlem na inny forum kolesia ktory posiada troszkę słabszą wersje tej płyty:GA-MA790XT-UD4P.ma zainstalowane KINGSTON DDR3 2x1GB 1333MHz w 3 i 4 kanale i twierdzi ze nie ma z tym zadnego problemu.

a oto wypowiedzi jeszcze kilku osob na ten temat:

na 100 % zadziałają w dual. nie masz sie co martwić.

co prawda nie mam tej płyty, ale i tak się wetnę w temat. więc mam przed oczami manuala do tej płyty i z tabelki z układem pamięci ram wynika, że można włożyć pamięć do 3 i 4 banku pamięci i powinno chodzić. producent jedynie rekomenduje, żeby włożyć pamięci do 1 i 2 slotu, ale nie zabrania. więc no problem.

mam nadzieje ze bedzie tak jak pisza a jesli nie to jest plan awaryjny :) podniesienie nieco wiatraka na radiatorze.pozdrawiam
Potwierdzam, sam mam teraz założone dwa kostki pamięci w 3 i 4 kanale i działają tak samo jakby byli w 1 i 2.

Przynajmniej teraz nie wadzą o Noctue, więc ten problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

Płytę dostałem na testy od firmy MSI :) Teraz przynajmniej Phenom 955 rozwinął skrzydła (na starej mobo działał u mnie na 1600 MHz - pisałem o tym w innym temacie).

Ale mam pewien 'problem' nie mogę wejść w biosie do sekcji "Cell Menu", gdy tylko kliknę enter to bios zawiesza sie, nic nie idzie zrobić, tylko reset. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :)

Link to post
Share on other sites

Ale mam pewien 'problem' nie mogę wejść w biosie do sekcji "Cell Menu", gdy tylko kliknę enter to bios zawiesza sie, nic nie idzie zrobić, tylko reset. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :)

Wczesna wersja BIOSu albo beta BIOS?

W moim Gigabyte'e w BIOSie F1 (pierszy, teoretycznie stabilny) też nie mogłem wejść zakładki odpowiedzialnej za OC (M.I.T.).

Proponuje update BIOSu o ile jest nowszy.

Link to post
Share on other sites

Ale mam pewien 'problem' nie mogę wejść w biosie do sekcji "Cell Menu", gdy tylko kliknę enter to bios zawiesza sie, nic nie idzie zrobić, tylko reset. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :)

Problemem okazały się pamięci, wymieniłem na inne i teraz jest ok. trochę dziwne, że nie działała tylko sekcja 'Cell Menu' :)
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, zwracam sie do Was z takim problemem mam płytę MA790XT-UD4P i do tego PATRIOT PDC34G1600LLK (7-7-7-20) i mam taki problem ze system jest nie stabilny, testowałem pamięci pojedynczo bez żadnego błędu jak włożę obie sztuki to wyskakują błędy, co chodzi o timingi to ustawiałem na auto i manualnie według SPD bez skutku. Czy możecie mi pomoc rozwiązać ten problem ?

Link to post
Share on other sites

A zmieniałeś napiecie pamięci na rekomendowane przez producenta?

Tak, nawet próbowałem na wyższych napięciach ale to samo się dzieje

 

 

Mam jeszcze pytanie do Andrzej Michalski czy z pamięciami OCZ nie masz jakiś problemów ze system jest niestabilny i jak wykrywa je bios tzn. 1066, 1333 czy 1600 bo w moim wypadku muszę zmienić mnożnik na x8 aby pracowały jako 1600 bo bios wykrywa je jako 1066.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie do Andrzej Michalski czy z pamięciami OCZ nie masz jakiś problemów ze system jest niestabilny i jak wykrywa je bios tzn. 1066, 1333 czy 1600 bo w moim wypadku muszę zmienić mnożnik na x8 aby pracowały jako 1600 bo bios wykrywa je jako 1066.

U mnie standardowo bios wykrywał tak samo. Przy 1600 system jest stabilny i wszystkie testy przechodziły ok, lecz przy jednej grze czasami, nie zawsze, gra potrafiła się zawiesić lub wyskoczył blue screen (nie wiem czy to może od pamięci, czy może od windows 7). Na innych grach jeszcze nie sprawdzałem. Jak obniżylem do 1333 to na razie jest oki.

W ogóle potrzebuje więcej czasu, aby to wszystko posprawdzać i optymalnie poustawiać, póki co nie mogę się za to wziąć, właśnie z powodu braku czasu.

Link to post
Share on other sites

A testowałeś może komputer AOD mi w tym teście wysypuje się po kilkudziesięciu minutach (10-20) jak mam ustawione na 1600MHz jak ustawie na 1333 jakoś działa błędów nie stwierdza ale czasami (bardzo rzadko) pokaże się bluescreen.

 

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy płyt głównych gigabyte AM3 czy ktoś już testował nowe pamięci OCZ dedykowane dla procesorów AMD z podstawka AM3 ?

Link to post
Share on other sites

A testowałeś może komputer AOD mi w tym teście wysypuje się po kilkudziesięciu minutach (10-20) jak mam ustawione na 1600MHz jak ustawie na 1333 jakoś działa błędów nie stwierdza ale czasami (bardzo rzadko) pokaże się bluescreen.

 

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy płyt głównych gigabyte AM3 czy ktoś już testował nowe pamięci OCZ dedykowane dla procesorów AMD z podstawka AM3 ?

Więc tak, napięcie nieco podwyższyłem na 2.0V (z 1.95V) i teraz ta sama gierka co się zawieszała lub wyskakiwał BSOD, teraz chodzi bez żadnej zwiechy, widocznie pomogło.

Moje ustawienia teraz są takie 1600 MHz, 7-7-7-24 T2, później jeszcze spróbuje przestawić na T1, ale myślę, że będzie git.

Jeżeli wyskakuje Ci bluescreen to spróbuj jeszcze podwyższyć napięcie na NB, czytałem że przy 1600 powinno być 1.3V na NB (standardowo 1.1V)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ok, jestem już po zmianie biosu :sciana:

Z nowych opcji co doszło, to tak na szybko zauważyłem:

Hardware Thermal Control - która ma za zadanie obniżyć napięcie i mnożnik procka, wtedy kiedy by była zbyt duża temperatura

AMD C1E Support - nie mam pojęcia do czego to może służyć?

 

i jeszcze pewnie coś by się znalazło w M.I.D.

 

I przy okazji zapytam się do czego jest - Virtualization?

Link to post
Share on other sites

C1E - mam to u siebie i sam byłem ciekaw. Z tego co wyczytałem jest to któraś z funkcji C&Q. Nie pamiętam co robi, ale chyba obniża mnożnik(!?).

 

Co do wirtualizacji to pewnie daje "boost" gdy takową sztukę uprawiamy na naszym sprzęcie. Ale dlaczego jest to do wyłączenia?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...