Skocz do zawartości

Zwieszanie się komputera


Recommended Posts

Witam, niedawno złożyłem kompa i mam z nim problem. Nie ważne czy w grze czy na pulpicie zwiesza się tak, że trzeba go resetować. Na początku myśłałem że to wina beta sterowników do karty graficznej więc zainstalowałem te zwykłe - to samo. Komputer po prostu zawiesza się, tylko z tym że na beta raz wywaliło blue screena, a za prawie każdym razem zwieszał się po komunikacie ,,sterownik odzyskał sprawność". Temperatury są ok, proc miał max 53 stopnie a karta 61[przy grze]

 

 

Spec

 

I5 2300 @ 3,3 Ghz

MSI r9 270 

MSI Z77MA S01

Antec vp500

Link to post
Share on other sites

Health dysku ok, nie ma bad sektorów. Wyczyszczenie Ccleanerem wystarczyło, czy może trzeba czymś innym i dopiero wtedy zainstalować stery ?

 

Odszedłem na chwilę od kompa.. przychodzę a tu BSOD

http://przeklej.org/file/zvbJIo/061215-21730-01.dmp


Wyczyscilem,odinstalowalem i zainstalowalem to samo. Choc nie, teraz wylacza sie bez zwiech temperatury podobne, cpu ok 50 a grafika ok 62 Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

Aktulizowalem bios z poziomu windowsa, przy writing flash byla zwiecha, poczkalem 30 min wylaczylem komputer, teraz jest brak sygnalu. Da sie cos zroboic czy pozostaje programowanie kosci biosu ?

Nie chcialo mi sie po pendrive'a isc to mam... Pamietam,ze przed aktualizacja biosu mialem 2 zolte paski w hd tune, ale nie pamietam dokladnie jakie. Zignorowalem to bo nie bylo bad sektorow- moj blad. Aha zorientowałem się że włożyłem kosci w 1 i 3 slot zamiast 2 i 4. Nie sprawdze czy to w tym byl problem

Dopoki plyty nie naprawia.

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

To nie zasiłka, zawiesza się w stanie bezczynności. W podgladzie zdarzen bylo napisane ze bsody byly wywolane przez pliki (chyba od sterownikow graficznych) ale czyscilem ddu w t. awaryjnym te bety.

Wiec

- jeszcze raz sprawdze dysk

- wloze ram w 2 i 4 slot

- strzele formata

- wloze karte w inny slot pci

- Sprawdze kabel zasilajacy i sata od dysku.

 

Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly co w tej sprawie mozna zrobic to prosze podac.

Link to post
Share on other sites

Wyczyść sterowniki driver sweeperem. Najpierw je odinstaluj potem wyłącz kompa i uruchom w trybie awaryjnym. Uruchom driver sweepera i wywal pozostałości po sterownikach. Pobierasz sterowniki Omega z strony AMD i instalujesz.Daj znać co pomogło w Twoim wypadku jeśli już do czegoś dojdziesz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy mogę o to tutaj zapytać. ale ile wynosi ,,normalna"  cena programowania kości biosu ? Jeden serwis zaproponował 250, drugi 50 - ale niestety mieli za stary programator i nie mogli naprawić, a w jeszcze innym powiedzieli że zależy, strasznie namącili, powiedzieli że jesli trzeba bedzie wylutowac i wlutowac kosc to 100-200, ale jesli nie bedzie trzeba to juz nie powiedzieli.

Link to post
Share on other sites

Przełącz na drugi bios, ta płyta powinna mieć DUAL BIOS, co do freezów, sprawdź może ustawienie pamięci ram czy są poprawne, bo wywalanie sterownika grafiki nie musi oznaczać wcale że to grafika jest temu winna czy sterownik.

Link to post
Share on other sites

Powinna mieć, ale chyba nie ma. Nie wiem do czego służą te przyciski, może to to ?  w internetach nie ma nic o tym.

http://s16.postimg.org/hayxqhrtd/usr_local_www_raptor_rwd_eu_cache_559c5c2cf3ac1.jpg

 

jeśli chodzi o ramy to dopiero później zorientowałem się, że włożyłem je w złe sloty. Na razie płyta w serwisie, mają zadzwonić jakie będą koszty.

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Płyta od jakiegoś czasu była u mnie, ale niestety musiałem kupić nowy cooler bo poprzedni mi spadł..  

Teraz ramy są dobrze ustawione, ale problem nadal występuje. Jedyne co zdołałem zainstalować bez zwiechy to minecraft często wywala mnie w nim do menu pauzy, aczkolwiek wątpie żeby miało to coś ze sobą wspólnego.

Za co odpowiada parametr b8 ? http://s14.postimg.org/iw2tcpmlt/Przechwytywanie.png

właśnie zrobiłem normalny skan - nie ma badów. Ale dziwi mnie to, że komputer ani razu się nie zwiesił a zostawiłem go na prawie 2h, gdzie w większości przypadków wyłączał się 2-5 minutach bezczynności.[i to takiej niepełnej, bo zawsze coś tam cpu robiło raz na pare sekund]
 

Zaobserwowałem pewną rzecz, a mianowicie po freezie gdy odłączę klawe lub mysz, to po ponownym podłaczeniu do portu usb już się nie świecą.

 

*pam pam pam czy jakoś tak hehe*

 

Hurra !! Problemem okazał się.. dysk. Po podłączeniu dysku  z mojego laptopa, szybkim wyczyszczeniu sterow nvidii i paru pie.rdolach komp sie nie zwiesil - no to daje dalej.. Odpalam gta v (w koncu me oczy widza 60 fps w tej grze) zdarzylem przejsc prolog i ..  i freez. Tyle, ze prad na usb byl nadal, a kompa dalo sie zresetowac normalnie przyciskiem reset. W sumie taki jest tam syf ze dopiero po formacie bede mogl okreslic calkowita wine dysku, ktory rzecz jasna wypadaloby zglosic jako nie zgodny z opisem - a i nie pamietam zeby na ss podczas zakupu widzialem  20k godzin..

 

A może jednak to nie dysk, na obu systemach w W. update system był pokazywany jako aktualny, no niestety - ten, ktory byl w lapku mial znacznie wiecej aktualizacji - moze to tez przez aktualizacje,albo ich brak ?

 

W pogladzie zdarzen widac bledy krytyczne kernel-power [41]  - wtedy kiedy zwiesil sie komp. 

Od razu mowie ze usypianie kompa nie pomaga.

 

Chciałem jeszcze wspomnieć że płyta była w serwisie na flashowaniu biosu i od tej pory wyświetla mi inną płyte w paru programach [jakąś h77-g43, a mam z77ma-s01] Możliwe że wgrali zły bios i płyta normalnie działa ? [chip wyświetla dobry]

 

To chyba wszystko co zdążyłem zauważyć. 

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

Z tymi aktualizacjami to różnie bywa i różne są na ten temat zdania.Moim skromnym zdaniem,opartym tylko i wyłącznie na własnym doświadczeniu,są one jednak przydatne,szczególnie w dość nowym sprzęcie.Ponad rok temu,nowa karta graficzna zaczęła się "źle" zachowywać.Już myślałem o gwarancji (miesiąc bez karty) a tu nagle kolejna aktualizacja win.8,1 i karta chodzi bez problemów do dziś.Aktualizacje niezbędne ustawiłem na automat a opcjonalne wolę podejrzeć po co i dlaczego....

Link to post
Share on other sites

Próbowałem wymusić stałe napięcie dla grafiki, nie wiem jak to się robi jeśli chodzi o cpu w mobo msi, choć wątpie aby to miało sens. Co ciekawe, w gta v gdy probowalem przejsc misje wywalało mnie w mnie więcej tych samych momnetach [+/- 30s]  [tak z 5 razy] ale po zmniejszeniu taktowania procesora pograłem z 5 min dłużej [ przedtem był na oc, ale jak na poczatku obnizalem takty to nie pomagalo wiec zostawilem 3,5 ghz] Zaraz dam znać jak jest na stocku, jeśli nic nie pomoże to spróbuje win 8.1, w prawdzie musialbym go spiracic. ale zawsze warto sprawdzic. Poza tym dosyć często wywala mnie do menu pauzy [nic nie naciskam] i miało to tez miejsce na poprzednim dysku przy MC. Mam nateca rx33. 

 

Mogę jeszcze dodać że mostek płn nie parzy, a temperatura płyty wg czujnika nie przekroczyła 40 C.

Gdy ją testowali w serwisie [ a oddawałem razem z cpu i ramem]  to płyta działała.. tylko ciekawe ile było tego ,,testowania". O tym, ze wczesniej komputer szwankował nie wspomniałem  ;)

 

Po wyłączeniu turbo, ustawieniu proca na stock nadal to samo, tyle ze pogralem z 2x dłużej. Spróbuje dovoltować o 0,6V bo tylę max mogę, a napięcia wydają mi się za niskie. Po 8 min był freez podczas testu power supply w OCCT - może uda mi się zrobić z 5-6.

 

Ogólnie przepraszam za to w jaki sposób piszę, ale boje się, że wystąpi freez i wszystko będe musiał pisać od nowa.

Niestety, w Windows 8.1 jest to samo. Na razie testuje na obniżonych taktach gpu i innym planie zasilania.

Podczas gdy jeszcze próbowałem zainstalować siódemkę [przed 8.1] był freez podczas aktualizacji, więc może jest cień szansy że będzie ok po zainstalowaniu wszystkich update'ów ? [w podglądzie zdarzeń błąd jest ten sam]

 

 

Mogę pokazać zdjęcie gniazda, ale ja nie widzę wykrzywionych pinów.

 

Mam 2 kości ram, na obu osobno freezuje, ale dla pewności odpalę memtesta..

Dysk jest ok, wszystko jest dobrze podpięte, płyta nie styka się z obudowa, temperatury są ok.. Macie jeszcze jakieś pomysły poza tymi, które podałem czy jestem zmuszony oddać do serwisu żeby ustalili przyczynę ?  


Został mi już tylko memtest  i zabawa ze slotami RAM, na zagranicznych forach nie wyczytałem nic, co przyniosłoby skutek, ale spróbuje jeszcze coś znaleźć i liczę na wasze pomysły.

 

http://s18.postimg.org/t2btru1a1/IMG_20150614_155224.jpg 

 

Niestety telefonem nie dałem rady zrobić lepszego zdjęcia, było ono robione gdy oddawałem płytę do serwisu na flashowanie biosu.

 

No to dooopa, ramy są sprawne, stery też raczej okej. Posprawdzałem temperatury płyty głównej hwmmonitorem, grałem aż do freeza. 

 

TMPIN0 64 C 

TMPIN1 60 C

TMPIN2 31 C 

 

Nie wiem za co odpowiadają, płyta,chipset, ale chyba są ok ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to włożenie karty do slotu 2.0 x16.

A właśnie, 2 razy mi się zdarzyło że nie było freeza tylko.. ekran po prostu zgasł i nie było sygnału. 


Komp chodził całą noc w trybie awaryjnym i ściągał far cry'a 4. 


Komp chodził przez 8 godzin i ściągał far cry'a 4. I .. nic się nie stało. Zawiesza się podczas formatu na aktualizacjach a w awaryjnym wszystko jest ok. Może spróbuje zainstalować Winde 10, a póżniej poszukam ,,czystą" 7 ?

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

Też kupowałem od tego sprzedawcy, akurat mnie trafiła się sprawna, ale szczerze nie wiem skąd są te płyty, może z jakiegoś demontażu. Zrób update biosu - o ile już nie robiłeś.

To jest bardziej prawdopodobne niż uszkodzenie jakiejkolwiek innej części komputera.

Ewentualnością są jeszcze pamięci ram, ale nic więcej.

Link to post
Share on other sites

@Rangar właśnie kiedy próbowałem to zrobić był freez, robiłem to pierwszy i ostatni raz pod Windowsem. Sprawdzę jaki dali w serwisie ,ale już wspomniałem że wyświetla mi inną płytę i nie wiem czy został wgrany dobry bios do tej płyty. Trochę boje się że może być zwiecha ale trudno..

 

@sid vicious

Mam radka 9600 pro na AGP. Znajomi mają lapy/konsole. W sumie miesiąc temu miałem dokładnie to samo, ale nie mogłem grać już w nowe gry z przyzwoitymi fps [min. stałe 24] Najwyżej oddam kompa do serwisu i powiem żeby sprawdzili kartę.

 

 

OMG, ten bios co mam jest pod jakąś płytkę na H77 a komputer jest ,,sprawny"


Gdy wlasnie odpalil mi sie bios i chcialem juz aktualizowac... Byl freez, pierwszy raz w biosie. Mysle sobie piernicze, niech oni wgraja prawidlowy i ewentualnie sprawdza co jet nie tak, komp lezy u nich od wczoraj


@Rangar właśnie kiedy próbowałem to zrobić był freez, robiłem to pierwszy i ostatni raz pod Windowsem. Sprawdzę jaki dali w serwisie ,ale już wspomniałem że wyświetla mi inną płytę i nie wiem czy został wgrany dobry bios do tej płyty. Trochę boje się że może być zwiecha ale trudno..

@sid vicious
Mam radka 9600 pro na AGP. Znajomi mają lapy/konsole. W sumie miesiąc temu miałem dokładnie to samo, ale nie mogłem grać już w nowe gry z przyzwoitymi fps [min. stałe 24] Najwyżej oddam kompa do serwisu i powiem żeby sprawdzili kartę.


OMG, ten bios co mam jest pod jakąś płytkę na H77 a komputer jest ,,sprawny"
Gdy wlasnie odpalil mi sie bios i chcialem juz aktualizowac... Byl freez, pierwszy raz w biosie. Mysle sobie piernicze, niech oni wgraja prawidlowy i ewentualnie sprawdza co jet nie tak, komp lezy u nich od wczoraj


Twierdza ze bios jest dobry ( co z tego ze nie mige miec od tego czasu 3,5 ghz stale na procu i wykrywa zla plyte) i z kompem okej, a nie sprawdzili nawet occt, to ich o to poprosilem..

Wina płyty, odsyłam ją.

Edytowane przez Elan.
Link to post
Share on other sites

No więc tak, kupiłem nową płytę i jest ok. Ale.. nie udało mi się zwrócić tamtej płyty, ponieważ miesiąc gwarancji minął i powinna ona wystarczyć w zupełności, ale to że w jednym serwisie trzymali płytę 2 tyg a potem cooler dochodził tydzień to ich nie obchodzi, w sumie nie powinno, ale jednak sprzedali mi padakę i powinni ją wymienić. Ogólnie - nie polecam ich [k-tech] btw ktoś wie co mogło się stać z płytą że robi takie jaja ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...