Skocz do zawartości

Jak flaszowac karty Maxwell gtx 970/980 – poradnik.


Recommended Posts

Ok,  fajnie mam nadzieje że uda się dopiąć temat  bo jeszcze czeka mnie kręcenie procesora.  Czasu nie wiele a tematów do ogrania mnóstwo i kiedy to wszystko robić kurde ? Przydało by się mieć znowu z 15 lat , tylko dodatkowo kasę na sprzęt :) W sobotę jak zwykle jestem na wyjeździe,  wolny weekend dopiero za tydzień ale w niedziele możemy działać. 

Link to post
Share on other sites

Cześć Panowie, wtrącę się do waszej dyskusji. Podkręcałem gtx 970 od evgi i karta nie daje rady powyżej taktowania 1430.5, ale napięcia nie potrafię zwiększyć na 1.25 np a  pokazuje mi cały czas 1.21 coś takiego i nie potrafię tego zmienić.

 

Może byście rzucili okiem czy jest prawidłowo wszystko?

 

http://www18.zippyshare.com/v/TUHCOnxD/file.html

Link to post
Share on other sites

NAwet powyżej 1.21 nie mogę, więc zapas jest jeszcze, a nie mogę go osiągnąć.

Zwyczajnie karta jest zablokowana. Niektore tak maja i nic z tym nie zrobisz. Musialbys kupic inna karte, z wiekszym potencjalem OC (wlasnie przez to, ze nie maja blokady ustawionej).

 

Mnie dzis chlopaki nie bedzie raczej ale jak przeczytam do czego doszliscie to moze pomoge pozniej. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1531 na 980ti to dużo, nawet bardzo. Sukces jeśli karta osiąga 1500 stabilne. Minimalnie zmieniłem napięcie. I zbiłem taktowania w boost states. Wiem, że niektórzy wszystko ustawiają tak jak GPC, ale może to prowadzić do niestabilności. W przypadku obciążenia powinno od razu podbić do 1.268 i 1506 na rdzeniu. Powiem szczerze. Nie powinno być takich kwiatków jak u Ciebie. Coś jest za przeproszeniem sp... i to nie w samym romie, ponieważ tutaj nie ma nic innego niż w innych. Natomiast TDP jest prawidłowo ustawione, także nie ruszałem nic Jedynie jest standardowo 300W i możesz w Afterburnerze podbić do 451W. Możliwe, że dlatego sypie Ci zielonym paskiem. 

 

Zainstaluj Afterburner i ustaw w nim tdp na 150%. Możesz to zrobić mając ten rom, który ostatnio zlinkowałeś, albo ten, który ja podesłałem Ci teraz. A najlepiej potestuj na jednym i drugim. Chyba, że pierwszy będzie się spisywał prawidłowo.

 

http://www.speedyshare.com/R7BpH/1506-1268.rom

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy Twoim ASIC nie powinienes sie wychylac ponad 1500mhz. Najpierw ustabilizuj karte na mniejszym OC rdzenia a potem probuj ewentualnie wyzej. Ponadto pamietaj, ze samo OC rdzenia nie jest tak istotne jezeli pamieci sa nieruszane. Generalnie lepszy efekt mozna uzyskac jak sie znajdzie odpowiedni balans OC pamieci i rdzenia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej , udało mi się myślę do czegoś dojść. Na GPU-Z wygląda to tak jak poniżej. Po godzinie gry w wiedźminie na 1080p nie zbijało taktów,  dopiero przy skalowaniu DSR do 4K zaczęło mi taktowanie skakać co widać w momencie pojawienia się zielonych kresek. Z tym że mam podbite dodatkowo w Afterburner power limit do 150%,   jak nie podbijam to taktowanie nie idzie do 1481. Testowane na ostatnim biosie od broodeecka. Jedno co widzę to napięcie mam ustawione w biosie na 1256 a podbija mi do 1261  co zresztą widać. Jak ustawiłem w biosie 1261 to podbijało mi do 1268. Pamięci ustawione na 3800,  artefaktami nie wali . Co o tym myślicie teraz ?  

 

Bios : http://chomikuj.pl/BOBOSLAW/1481+broodeeck,5045149525.rom

http://images77.fotosik.pl/20/c1b20e5876b2cd6a.png

Link to post
Share on other sites

Fajnie że coś wyszło, czyli narazie tak zostawię poogrywam trochę tematów i zobaczę jak się będzie zachowywało wszystko. Temperatura max 80 stopni przez godzinę była to chyba nie tak źle co ?  Został tylko temat z tą opcją regulacji podświetlenia w oc Guru dziwne to jest jakieś  tylko jak przepiszę to w bios na którym działa to znowu ze stabilnością lipa więc po prostu to zleje na tą chwilę. 

Link to post
Share on other sites

No juz jakies konkrety widze. Potestuj dluzej bo godzina gry to za malo by cokolwiek stwierdzic na pewno. Jednak niezle to wyglada. Tym skalowaniem DSR bym sie zbytnio nie przejmowal, musialbys zrobic test na monitorze 4K by zobaczyc jak faktycznie sie karta sprawuje na tych ustawieniach. Co do temperatur to mozesz ustawic krzywa wiatrakow na bardziej agresywna (wiecej RPM przy nizszej temperaturze). Najwazniejsze,  ze nie sypie artefaktami. Pograj kilka dni i zobacz czy dziala stabilnie na 1080p.

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

            Powiem wam Panowie  że po kręceniu mam z 20 godzin grania za sobą i wszystko lata i śmiga na 1500 MHz rdzeń. Tyko  że 15MHz mam podbite w afterburnerze bo w biosie mogę ustawić do 1506 i jest już lipa wtedy.  Pamięci na 1900 i power limit na 150 w AF. Po 3 h grania w wieśka temperatura 83 stopnie. Jedne co mi się zdarza to np. gra mi się przywiesi na 10s i leci dalej. Ale nie zawsze i np. w Fifie 15 również. Tylko że jak wgrałem stockowy bios to miałem to samo i szukam problemu gdzieś indziej.  Wielkie dzięki za pomoc która super się przydała ale w najbliższym czasie jeszcze się zgłoszę bo składam sprzęt dla przyjaciela. Poprosiła mnie jego żona( prezent niespodzianka  na święta - heroiczny gest :) )  W każdym razie będzie do wykręcenia 970 G1 .  Pozdro.

Edytowane przez ROBGA
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie mam pytanie co do TDP i Power Target.

Nie do końca załapałem zależność miedzy nimi.

 

Obecnie w biosie 970 od MSI mam TDP 250W (def i max) ale power target def 200 a max 220w

 

Czy dobrze rozumiem że TDP określamy ile maxymalnie karta może dostać W?

Pytania:

Jaka jest zależność TDP i Power Target?

Czy max TDP powinien być ustawiony taki sam w Power target?

Chodzi mi o złapanie tego TDP na poziomie 80-100 procent

 

Power target - czy tutaj max powinien być na poziomie sumy PCI-E + 6pin + 8 pin po podniesieniu wartości?

Czy w max sumujemy pozycje max z PCI-E, 6-pin i 8pin?

a w Def odpowiednio pozycje z Def z PCI-E 6-pin 8 pin?

 

TDP - tutaj rozumiem że ustawiam ilość W jakie karta może maksymalnie pobrać?

 

Jak dobierać TDP i Power Target?

 

Obecnie problem mam tylko 3dMarkiem11 przez cały test mam pojedyncze artefakty i widze ze zmiana tych wartości daje róznice.

Mam zagwostkę również z podkręcaniem XBAR L2C i SYS jak dam takei same jak na GPC to w 3Dmarku 11 zdarzy się 3-4 arty na cały test.

 

Kolejnym tematem jest sprawa:

TURBO - czy korzystać z tego czy dawać sztywne wartości i już?

P00 i P02 - czemu te dwa stany powinny być takie same?

Edytowane przez mgtan
Link to post
Share on other sites

A złe OC kończy się stratą 1500zł.

Jaki jest sens flashowania dla wyniku 50MHz względem programu ?

Ja to widzę tak aby tylko power limit(i TDP) podnieść, bo to ogranicza najbardziej karty.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...