Skocz do zawartości

Jak flaszowac karty Maxwell gtx 970/980 – poradnik.


Recommended Posts

Ale no najlepsze jest to że kur... nie wiem co. Na początku co ustawialiśmy bios z Badzio93 było prawie ok poza tym zbijaniem taktów w Wiedźminie , po przełożeniu karty do praktycznie nowego kompa hu.. w bombki strzelił i praktycznie każdy zabieg teraz kończy się zonkiem. Przeryje jeszcze bios zaraz bo mnie już nosi z tym . 

Link to post
Share on other sites

Czy Ty widzisz co piszesz? Znasz zaleznosci napiec i taktowan, wiesz jakie jest maksymalne bezpieczne napiecie na chlodzeniu powietrzem? I czy wiesz do ilu obrotów rozkrecaja sie wiatraki od gigabyte? Bo mam wrazenie, ze na kazde z tych pytań odpowiedz brzmi "nie". Chetnie zobacze bios od Ciebie.

 

Aktualnie siedze na napieciu 1.275 na msi 970 i jakos do smietnika jej daleko. A niestety ale asic 66% robi swoje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

damianek1 - fajnie jak byś przeczytał całość i oczywiście każda uwaga wnosząca coś do tematu jest napewno mile widziana jednak teraz wprowadzasz jedynie zbędne zamieszanie. Plik z orginalnym biosem jest w postach jeżeli potrafisz go ustawić tak żeby działał to chętnie sprawdzę.

 

@ Badzio93 ; broodeeck - jak zwykle dzięki za pomoc , mam nadzieje że uda się coś wkurać. Spadam spać bo przegnę kolejny dzień. Jak dam rade jutro to będę się odzywał i będę jak zwykle wdzięczny jak coś pomyślicie jeszcze nad tym. 

Link to post
Share on other sites

Jezeli drastyczne zbijanie taktowan pojawilo sie tak jak mowisz po zmianie kompa, to jak dla mnie kwestia jest prosta. Problem nie tkwi w biosie, tylko sprzecie.

 

Krecilem dwie karty 970 od msi, jedna 980ti od msi i jedna od gigabyte. Wszystkie modyfikujac bios. W zadnej nie mialem problemu takiego jak w Twoim przypadku. Jasne, zbijalo mi na gigabyte o te 10-20mhz przez vrel tak jak u Ciebie na samym poczatku zabawy, ale zmiana biosu na 36 i ustawienie suwakow na sztywno pomoglo. Natomiast nie bylo opcji, ze karta nawet nie wskakuje na zblizone taktowania do ustawionych tak jak masz to teraz.

Link to post
Share on other sites

Damianek1 - jak wchodzisz w dyskusje, wypadaloby zapoznac sie z wczesniejszymi postami to nie zadawalbys glupich pytan. Odnosze jednak podobne wrazenie jak Badzio93, ze zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz.

 

ROBGA - no cos ruszylo wreszcie. Popracujemy jeszcze nad Twoim Biosem. Wydaje mi sie, ze niepotrzebnie od razu wskoczylismy na wysoki pulap zegara pamieci. Twoj ASIC jest bardzo maly, wiec najpierw zajmiemy sie rdzeniem a pozniej podkrecimy pamieci. 

Potestuj to tylko w Benchmarku i daj znac czy przechodzi test czy nie i jak sa artefakty to jak czesto je wywala. Masz Firestrike Extreme?

Link to post
Share on other sites

broodeeck -mam Extreme tez, byc moze faktycznie cos z tymi pamieciami. Standardowo wieczorem do tego usiade. Badzio93 - pierwsze co przyszlo mi do glowy to ze cos sie skopalo ale kurde na standardowym biosie dziala bez zajakniecia. Wczoraj zmienilem wejscia w ktore mam wlaczone kable do zasilacza od pci , wyjalem tez przedluzki i podpialem bezposrednio. Nic to nie przynioslo. Teraz dopiero drgnelo przy tym ostatnim biosie od broodeecka. Nie sprawdzalem w sumie napiecia miernikiem na zasilaczu ale nie przypuszczam ze mialo by z nim byc cos nie tak.

 

 

EDIT

 

Dobra , teraz  działa :)  wychodzi na to że tak jak broodeeck napisał  za małą wagę przywiązaliśmy do taktowania pamięci. Próbowałem taktowanie na rdzenia na 1531 tylko zwiększyłem napięcie na 1268.8 i bez problemu Fire Ultra zaliczył kilka prób bez artefaktów. Można w końcu dopracować temat. Jak to wygląda według was teraz ? 

 

http://images70.fotosik.pl/1260/a2e3392c09a473ce.png

 

http://chomikuj.pl/BOBOSLAW/1531+1268,5023738717.rom

 

Aha tylko log wygląda tak więc nie trzyma tego taktowania.

 

http://chomikuj.pl/BOBOSLAW/Log+1531+1268,5023747023.txt

 

 
Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

Sorry RoBGA ale dzis pracowalem 12h i jutro tez tyle (nadgodziny) wiec dopiero teraz moge odpisac. 

 

Zobacz sobie na max napiecie. Mowisz ze podniosles do 1.268 a max napiecie pokazuje 1.274 wniosek z tego taki, ze do tego taktowania podnosi sobie napiecie bo zwyczajnie potrzebuje wiecej. Zreszta wydaje mi sie, ze nie ma powodu bys az tak skoczyl z zegarem rdzenia. Lepiej jest zbalansowac z pamieciami, wiec wedlug mnie obniz troche rdzen np, do 1500mhz a podnos powoli taktowanie pamieci, na poczatek o 50mhz-100mhz i testuj. 

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na luźno będziesz miał chwile to wtedy ja mam wieczny problem z czasem, możecie mi to jeszcze jakoś wyjaśnić żebym się sam nauczył. Czytałem co broodeeck pisał na ten temat ale i tak jeszcze nie łapie.


EDIT

 

broodeeck jaki bios Ty modyfikowałeś ?  Się zastanawiam z czego wynikają różnice np w Voltage Table w tym co ty mi wysłałeś od samej góry są 3 wiersze a w tym co ja mam jest tylko 1 wiersz i w zakładce Common mam zablokowany pasek  do ustawień Boost Limit . Dodatkowo na biosie który Ty przesłałeś znika mi w oc guru możliwość zmiany podświetlenia WINDFORCE . Z czego wynikają te różnice ? 

Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

Modyfikowalem orginalny bios innej karty G1 gtx 980ti na wejscie DP. Wszystkie karty jakie widzialem maja 3 paski a nie jeden i zakladalem ze to moze byc przyczyna. Mozliwe, ze przez to nie masz mozliwosci ustawic podswietlenia Windforce. Mozesz przepisac te dane na Twoj bios z jednym paskiem i zobaczyc co pokaze test.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Robga, jaką wersję biosu masz? Ja na swojej 980ti g1 też miałem różnicę w voltage. Zaktualizowałem bios do najnowszego, ustawiłem sztywne napięcie, nawet na tych dodatkowych suwakach i problem vrel zniknął.

 

Tdp jeszcze nie sprawdzałem, przepraszam Cię. Ostatnio wracam po północy do domu. Ale dzisiaj powinienem być o względnie przyzwoitej godzinie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko. Mam w tej chwili ten z linka ktory mi podales, zakladam ze najnowszy ogolnie nie chcial sie zaktualizowac tym programem od GB wyswietlal sie komunikat ze juz taki mam zmienilem mu rozszerzenie na. rom i wgralem przez nv ale numer ma ten sam co tamten wiec mialem aktualny. Posprawdzam to jeszcze jak wroce pewnie w nocy albo juz jutro bo narazie tez jestem poza domem.

EDIT

 

        Yoo , też miałem mało czasu na działanie ale udało mi się ustalić tyle że na biosie z jednym wierszem do góry  w voltage,  ustawienia broodeecka są niestabilna znowu pojawia się niebieski pasek w gpu-z . Na biosie z 3 wierszami  u góry jest lepiej ale dalej nie tak  jednak TDP jest powyżej 100 może dlatego ale  nie mogę tego ogarnąć. Z tego co udało mi się wywnioskować wpływ na opcję podświetlenia w Oc GURU  ma napięcie w drugim wierszu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...