Skocz do zawartości

Radeony 6xxx - rozmowy, opinie,..., 6xxx na tle konkurencji.


Gość DANNY_79

Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?

    • Tak
      99
    • Nie
      33
    • Nie mam zdania
      16


Recommended Posts

nono jak 600zl za 460 1gb to juz hit sie robi, Co ciekawe zauwazylem ze 470 tez lekko w dol zaczyna schodzic do okolic 1k.

6850 MSI na gralu wyglada bardzo fajnie :D, a pomyslec ze jeszcze pod koniec tamtego tygodnia chcialem wydac 850zl za "JASTRZEBIA"

W sumie dla kogos kto nie chce eyefinity, to PANY maja troszke lepsza oferte - takie moje zdanie

Link to post
Share on other sites

@CougarV6, spoko podkreca sie 900 wyciaga, czemu nie ale 460 768 @900 jest juz baaaardzo blisko 6850, a roznica w w cenie i kulturze pracy(cyclone) nie porownywalna raczej. Chyba ze dla kogos 100zl to splunac to ok. :)

Po części masz rację, ale podam ci przykład z mojego życia.

90% moich kolegów (i parę koleżanek) to gracze.

50% z nich to gracze pasjonaci

Tylko jedna osoba (Ja) bawiła się kiedyś w podkręcanie karty grafiki.

Generalnie bardzo wiele osób nawet o tym nie myśli przy zakupie karty. Kupują to co da im jak największą wydajność za sumę jaką dysponują.

Link to post
Share on other sites

dla niektórych juz jest, a dopiero kilka miech panowania ATI(AMD)

@CougarV6, wiem jak jest, u mnie w okolicy to samo, z kolegów to moze we 3-4 krecimy, reszta dala sobie spokój bo juz ich to nie "kreci" :D , np u nas taki koles kupil sobie i7 920 i uwaga 9600 bo na cos lepszego braklo kasy, i siedzi tak juz 2 rok chyba :P(miech po premierze i7 kupil)

Ja uwazam sie za dosc swiadomego nabywce, i staram sie wszystko kalkulowac kupujac, teraz mial byc HAWK, ale siedze na 8600 i w sumie moze tak zostac do swiat bo nie ma w co grac to po co kupowac karte, a moze mi sie odmieni i kupie radka :) , ja czekam na jakies fajniejsze modele. Moze cyclone?

Link to post
Share on other sites

Zwykłe CCC + sterownik OpenCL. Uczą się marketingu od nVidii i idiotycznego nazewnictwa :) Mogli sobie to darować.

Za rok to AMD będzie tym złym, a Nvidia tym dobrym :P.

 

Taki to rynek, raz na wozie a raz pod nim :D

A jeśli chodzi tu o kręcenie kart czy też proców to fakt mało osób się tym puki co zajmuje, może z dwóch moich kolegów z pracy a reszta, co producent im zanuci to oni zaśpiewają.

Link to post
Share on other sites

Cyclone jest brzydki. Nieważne czy Radeon czy GeForce czy S3 :) Najgorsze jest to, że najlepiej by mi podchodziły te referenty jakieś, nawet Fermiaka. Mówię o widoku z boku, z obudowy. Kieruję się wyglądem (jak lełon :P ), bo czym innym? :) Że ma być ciche i wydajne, to przecież oczywiste.

 

Co do dostępności, jak na razie dwie sztuki HD6850 w esc.pl (Szafir i Gigabajt ~700zł). To samo z HD6870, tyko tutaj karty referencyjne (850zł). W gral.pl jest 5 różnych HD6850 - w tym chyba najciekawszy Gigabyte za 650zł. Także 5 sztuk HD6870, ale same referenty. Najtaniej Gigabyte - 800zł. Parę sztuk widać też w x-kom.pl. Ciekawe, że HD6870 jest tylko w wersji referencyjnej - pewnie ma to pomóc w pozbyciu się HD5800. A ta stoją w miejscu, 5850 za 850zł, 5870 za 1200zł.

 

Jak ten Gigabyte HD6850 WindForce ma kosztować tyle co ten sam model tylko GTX460 768MB, no to myślę, że cena ok. Chociaż ten to już spadł poniżej 600zł. Ładnie się biją cenami :D

Link to post
Share on other sites

Probował ktos z was konwertowac przy pomocy karty z dx 11 i windowsa 7 filmy na urzedzenia przenosne? Niby te karty to wspieraja, ale czy to faktycznie dziala to nie widzialem nigdzie. zadnego urzadzenia przenosnego nie mam aby to sprawdzic

http://img841.imageshack.us/img841/1118/przechwytywanieer.jpg

jaka roznica w porownaniu do samego procka?

Link to post
Share on other sites

A potrzebne jest do czegoś te OpenCL? Chodzi mi o to czy instalować z OpenCL czy bez?

Ogólnie chodzi tu o to że jest współpraca między CPU a GPU przy poważnych obliczeniach tak to bym ubrał w słowa, zresztą łap linka http://nt.interia.pl/news/opencl-rewolucja-w-pracy-komputera,1392907

 

A że tak spytam. 6870 jest szybszy od GTX 480? Jeśli teraz mam 480 nie musze na nic zmieniać?

CHyba ,że w SLI dokupić? Tak to nie ma sensu zmiana na inny model?

A w życiu :) to nie ten segment radeony 68xx zastępują edycję 57xx. To nie są konkurenci dla GTX 480 z całą pewnością co innego modele 69xx które niebawem się pojawią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...