Skocz do zawartości

Recommended Posts

Korzystam z internetu play na kartę (nie abonament). Za 45zł mam "nielimitowany" internet. W praktyce limit miesięczny wynosi około 200GB - na moje potrzeby wielkość akceptowalna. Może będzie pasować i Tobie.

 

W regulaminie Play jest podany dla tej usługi limit 100GB na miesiąc po którym transmisja zwalnia do 2 Mb/s - ale nie ma automatu -  operator zastrzega, że to zależy od ruchu w sieci w danym momencie.

Identyczne warunki są przy umowie abonamentowej bez sprzętu za 49,99 miesięcznie.

Oczywiście ten transfer bez limitu do 100GB jest tylko, gdy jesteśmy w zasięgu LTE - inaczej mamy tylko 30GB miesięcznie.

Plus też ma podobna ofertę, ale drożej niż Play.

 

Co do stabilności połączenia to mam Plusa i są problemy jak podepnę modem do routera, bo potrafi zrywać połączenie i nie widać z jakiego powodu, bo niby wszystko skonfigurowane jest ok.

Jak podpinam modem bezpośrednio do komputera to jest zdecydowanie lepiej i praktycznie działa bez problemów.

Realne prędkości LTE (testowałem w wielu miejscach w Polsce) są takie, że w większości miejsc neostrada nie ma szans z prędkością - ja osiągam realne 40-60 Mb/s (bywa oczywiście mniej gdy jestem daleko od nadajnika), a upload też dochodzi do 20-30 Mb/s, co przy stałym łączu często jest nierealne.

W domu i pracy mam neta z kablówki z prędkościami do 250 Mb/s, oczywiście bez limitów, ale jak bym nie miał kablówki, tylko możliwość założenia Neostrady, to bym sie poważnie zastanowił nad takim łączem od Playa, czy Plusa.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Podaj miejscowość, w której mieszkasz może znajdziemy jakiegoś dostawcę radiówki 

internetu bez limitu w mobilkach niema, zawsze jest jakiś limit więc i w cyfrowym polsacie też

antoninek nie daleko poznania, kablówki nie mam i nie wiem czy internet móglbym zabrać z netii lub neostrady

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy internet móglbym zabrać z netii lub neostrady

 

To rozejrzyj się po okolicy czy są słupki Orange/TPSA. Jak są to z pewnością mogą Ci podłączyć linię jeśli jej nei posiadasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...