Skocz do zawartości

Karta tylko do PhysX


Recommended Posts

@up Tak to by miało sens, dlatego to tutaj wkleiłem. Natomiast mój zmysł informatyczny podpowiada mi że taka 650/750 nawet bez TI dawałaby radę. Jednak nie mam tego jak przetestować, więc jeśli ktoś dysponowałby jakąś mocną kartą pokroju 970/980, wypróbował coś słabszego do PhysX, potestował i podzielił się wnioskami to byłbym niezmiernie wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

650 teraz są dość tanie (pojęcie względne bym powiedział) ok 300zł używka ale ja bym szedł w 750 też maxwell jak 970 ale to już koszt rzędu 400-500zł 

Edytowane przez TqubiksPL
Link to post
Share on other sites

To zabawa totalnie nieopłacalna. To mając GTX 970 wolałbym już dorzucić te kilka grosza do GTX 980 i bym miał gwarantowany wzrost wydajności.

 

A jak to się odbywa w przypadku Radeonów ?

Przecież to dwa oddzielne światy, a da się zainstalować starsze karty NV z serii 9xxx.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
To zabawa totalnie nieopłacalna. To mając GTX 970 wolałbym już dorzucić te kilka grosza do GTX 980 i bym miał gwarantowany wzrost wydajności.

 Pisałem o tym, że to zabawa dla entuzjastów i przyrost jaki uzyskujemy jest zgoła inny niż ten który uzyskasz poprzez wymianę karty na model wyżej. Paradoksalnie taka GTX980 nie jest samowystarczalną alfą i omegą i nawet gdybyś do takiej karty dołożył odpowiednią kartę dedykowaną physx'owi to otrzymałbyś wzrost wydajności w tytule mocno opartym o tą technologię. 

 

Taka mała dygresja, osobiście uważam za nierozsądne kupować do grania w FHD GTX980 - kiepski stosunek cena/jakość w porównaniu do choćby takiej GTX970 gaming od gigabyte, którą i tak jeszcze udało mi się podkręcić. Zwyczajnie nie opłaca się dokładać 1000pln dla kilku klatek różnicy. Myślę, że znacznie lepszym posunięciem będzie poczekać na 980Ti, sprzedać tą 970  i wtedy dołożyć. Strzelam, że GTX970 vs 980Ti to będzie różnica na poziomie kilkunastu co najmniej klatek.

 

 

 

A jak to się odbywa w przypadku Radeonów ? Przecież to dwa oddzielne światy, a da się zainstalować starsze karty NV z serii 9xxx.

Tutaj trzeba troszkę pokombinować i dlatego to działa. Ja pisałem o jednolitym sterowniku od NV (najlepiej najnowszym) obsługującym obie karty od NV i dlatego doszedłem do wniosku, że najlepsza będzie 650 lub 750.

 

Jako ciekawostkę dodam iż nawet ludzie posiadający dobre karty w SLI notowali wzrost FPS z użyciem dedykowanej karty do physx, oczywiście w odpowiednich tytułach/warunkach. Można o tym przeczytać w temacie, który zalinkowałem na początku dyskusji.

 

EDIT:

 

Za 2200 zł idzie znaleźć okazję, używkę za 2000 zł. Więc rozważając czy kupić kartę do Physx za 500 zł czy dołożyć jeszcze 200 zł czyli łącznie 700 zł do GTX 980 to wybieram tą drugą opcję.

 

 

Pisałem o tym, że w mojej ocenie ta karta nie jest opłacalna. A karta do physX mi zostanie kiedy będę wymieniał 970 na 980Ti. Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia i swoje planowanie więc nie ma co się sprzeczać które rozwiązanie jest lepsze. :) 

Edytowane przez Pawlus
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

@up zakładam, że po wakacjach wyjdzie 980Ti, wtedy swoją 970 sprzedam bez problemu za 1400, co do ceny 980Ti zgodzę się że będzie kosztowała prawdopodobnie ok. 3k pln choć chodzą słuchy że może ok. 700$.

Edytowane przez Pawlus
Link to post
Share on other sites

Nie pójdzie za 1400 skoro ceny chodzą po 1500 - 1600 za lepsze modele. Już teraz można zauważyć znaczny spadek cen. Takiego niereferyncyjnego Zotaca można kupić za 1380 zł, nówka sztuka.

MSI GTX 970 Gaming G1 ostatnio stał na Morele po 1580 zł.

Swoją EVGA SSC+ kupiłem za 1580 zł jakieś 2 tygodnie temu.  Z tego co widziałem to inne modele też idą w dół.

Link to post
Share on other sites

pytanie laika-od wczoraj mam wolną kartę GTS 450 (właśnie wczoraj kupiłem Msi  GTX 970)-jakby miało wyglądać takie połączenie pod względem zasilania?Ta nowa karta wykorzystuje 8 i 6 pinowy wtyk-co z zasilaniem 450?Mam Corsaira TX650M-czy to wszystko uciągnie (+procek i5 4460 niekręcony) ?Bo pod wpływem tego wątku zastanawiam się czy opłaca się go sprzedawać za jakieś marne grosze....  

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

trzeba wiedzieć komu sprzedać ;p

 

@zwolay

Teoretycznie powinno wystarczyć, podepnij obie karty, jeśli brakuje Ci kabli to użyj przejściówki z molexa. Następnie czyścisz system ze starych sterowników i instalujesz sterownik v350. Pamiętaj tylko aby w ustawieniach obrazu nVidia przełączyć manualnie PhysX na GTS450. Później porób trochę benchmarków, obciąż system. 

Jeśli platforma nie wyrobi mocowo to raczej będziesz miał restarty lub wyłączenie sprzętu.

Edytowane przez Pawlus
Link to post
Share on other sites

@up zakładam, że po wakacjach wyjdzie 980Ti, wtedy swoją 970 sprzedam bez problemu za 1400, co do ceny 980Ti zgodzę się że będzie kosztowała prawdopodobnie ok. 3k pln choć chodzą słuchy że może ok. 700$.

700$ czyli ceny w Europie beda na poziomie 700+Euro, co za tym idzie w Polsce ok 3kzl. Tak czy siak na to samo wychodzi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Z góry przepraszam że odkopuję , lecz z ciekawości postanowiłem zrobić taki eksperyment. Do MSI GTX 970 ( 4GD5T ) dołożyłem MSI GT630 4Gb. Ustawiłem 630-tkę na procesor Physx. Na tą chwilę potestowałem w wiedźminie 3 . Jestem w trakcie ściągania Mafii 2 oraz czekam na premierę nowego Batmana. A więc do rzeczy. Wiedźmin ustawienia maksymalne ( oprócz Nvidia Hairworks ) . Na samej 970-tce fps'y oscylowały w granicach 50-60 czasem ze spadkami 40. Po dołożeniu drugiej karty i ustawieniu Physx'a można rzecz prawie stałe 60fps ( czasem spada na 55). Ustawienia te same. 

Mój komputer:

- i5 3470 4ghz

-asrock z77 pro3 

-6gb ram 1600mhz

Postaram się napisać więcej informacji o tego typu eksperymencie z mafią i najnowszym batmanem.

Jedank już przy samym wiedźminie widać lekką poprawę. Moja karta gt630 kosztuje mniej więcej 200zł na internecie więc osobiście uważam że jest sens dołożenia takiej karty za taką kwotę. 

Link to post
Share on other sites

GTX 970 + GT 630 z włączonym Nvidia Hariworks

średnio 45-55 fps ze spadkami do 35

GTX 970 z włączonym Nvidia Hairworks

średnio 40-50 czasem spadnie do 35.

Sprawdzałem to w okolicach małej wsi gdzie nie było dużo ludzi. Jestem ciekawy (więc sprawdze w najbliższym czasie) jak by to działało w większych miastach, gdzie będzie więcej osób.

Lecz ogólny komfort gry nadal pozostaje.

Na tą chwilę to tylko taki eksperyment, gdyż sprawdzam to na jednym tytule.

Wieczorem postaram się sprawdzić w Mafii 2. Na batmana niestety trzeba poczekać ;/ 

 

EDIT!

----------------------------

Różnice w Mafii 2 to średnio 20-30fps na ustawieniach najwyższych.

GTX 970 - średnio 135-160fps

GTX 970 + GT 630 (physx) - 150-190fps

 

Dwukrotnie robiłem testy na 3-ech pierwszych rozdziałach z i bez drugiej karty. 

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...