Skocz do zawartości

GTX 970 - czy nVidia naprawiła problem w konstrukcji kart?


Recommended Posts

dajcie spokoj, zawsze Wam zle :D seria 7xx - maly skok wydajnosci, seria 9xx fajny skok wydajnosci, maly kruczek ale chcac drozsza 980 1000zl doplaty za zblizona wydajnosc. Fakt chcialoby sie idealnie ale patrzac wstecz to jednak ciagle takie sytuacje mialy miejsce a to wydanosc malo a to to a to tamto, dla zastanawiajacych sie - sam zamowilem GTX 970 MSI 100ME wczoraj bo dostalem GTA5 w prezencie mam znajomych z 970 i bardzo chwala :) czekac na nowe uklady, procki itp mozna w nieskonczonosc sam pamietam jak mialem z haswellem, wzialbym ivy tez byloby ok. Jest teraz wiedzmin gratis w wiekszosci 970, wiec mysle dodatkowo warto bo zal nie zagrac. Z reszta lepiej przeczekac na takiej 970 gdzie super sa detale w gta5 i zmienic za rok dwa niz pchac sie w 980 dla spokoju.

Link to post
Share on other sites

970GTX nie jest złym jak nie używasz tych ostatnich 0.5GB na textury, czyli wcale nie trudno utrzymać ten poziom.

Zgoda, jednak zwyczajny zjadacz chleba nie kupi karty za 1500zł, aby obniżać detale.

Z tego samego względu nie każdy ma chęć wydawać co rok/dwa* kolejne 1500zł.

 

Nie znalazłem informacji na temat pojawienia się kolejnej generacji GeForców. Z uwagi na wiedzę jaką posiadłem, oraz wasze trafne komentarze, kupując grafikę na 5 lat wybrałem pełną, niekastrowaną nieudolnie kartę.

Wszystkim chętnym, tak jak i ja, złożyć kompa na kilka lat polecam przyjrzeć się bliżej 290X. Patrząc przyszłościowo będzie sprawować się lepiej, od konkurencji. W tym momencie machinacje nVidii są dla mnie aż nadto widoczne. Karta jaka wypuścili zacznie sprawiać znacznie więcej problemu, gdy po premierze kolejnej generacji, porzucą poprawianie sterowników pod poszczególne gry. Zwyczajne zagranie marketingowe, "zachęcające" do kupowania kompa co dwa lata*.

 

*karta miała swoją premierę ubiegłego roku

Edytowane przez Wyrwinóg
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zgoda, jednak zwyczajny zjadacz chleba nie kupi karty za 1500zł, aby obniżać detale. Z tego samego względu nie każdy ma chęć wydawać co rok/dwa* kolejne 1500zł.

Dlatego jest coś takiego jak R9 290 i zwykł zjadacz chleba nie będzie marudził na pobór prądu z gniazdka a też o chłodzenie zadba.

 

 

Przede wszystkim tutaj jest głównie gadanie dam1!!11111!!! o to jak to te 0,5GB nie robi problemu na 970.

 

 

A temat w sumie wyczerpany.

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Ogólnie powiem Wam tak. Odpaliłem CoD: Advanced Warfare, tam na maks ustawieniach (poza jakimś mapowaniem cieniowania, jest dopisek, że gra potrzebuje do tego minimum 4GB vram) mam 90 klatek na sekundę i gra pożera mi ponad 1600mb vram. Nie zauważyłem żadnych ścinek poniżej 60 klatek które zaburzałyby grę i frustrowały tym problemem. W momencie kiedy odpaliłem tą opcję, gra zabierała ponad 2GB vram i wtedy były już widoczne aż nadto te micro przycięcia, które doświadczam grając w Grand Theft Auto V. Stwierdzam, że to jednak wina GTA 5 a nie przekroczenia ileś tam vramu. 


W takim bądź razie jest to błąd w grze w trakcie wyświetlania zużycia ilości pamięci VRAM albo w programie MSI Afterburner. Wczoraj ustawiłem w GTA 5 wszystko na najniższe (czyt. średnie, off) i MSI pokazywało nawet 1470MB pamięci VRAM pobieranej (suwak na zielono w grze (1000 coś na 2047), klatki trzymały się w grze na 80/90fpsów rzadko kiedy spadło do 70 = brak micro przycięć. Ustawiam w grze ustawienia pół na pół (czyt. wysokie, b. wysokie) i MSI pokazuje zużycie VRAM około 1500MB, ponad 1500MB nie przekraczając więcej niż 1600MB (jak to miało miejsce w przypadku COD: AW gdzie i tak nie było micro przycięć) zaś w grze suwak jest w kolorze żółtym (1970 na 2047MB) i po jakimś czasie zaczynają się micro przycięcia. Kiedy w grze ustawię wszystko na b. wysokie i suwak jest w kolorze czerwonym gdzie pokazuje ilość przekroczenia pamięci VRAM to wtedy micro przycięcia w grze są od samego początku.

 

Tak więc jak byście się odnieśli do tego co teraz napisałem? Co może źle wyświetlać przez co jestem jawnie oszukiwany? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...