Skocz do zawartości

GTX 970 - czy nVidia naprawiła problem w konstrukcji kart?


Recommended Posts

@dam

 

dziewczyna nie zając tu się ważą losy świata :rotfl:

 

No właśnie takich wiarygodnych dowodów na to że 970 wyciąga 4GB vramu jest bardzo mału, stąd ta prośba :> Zastanów się możesz stać się ostrzem kończącym tą batalie :D

970 ma 3,5GB vram i na tym kropka. nawet nvidia sterownikami próbuje jak może blokować karcie przydział większej ilości vram w grach

 

A tak na poważnie już albo mi dasz jakiś dowód że 970 nie ma problemu z alokacją większej ilości vram bez utraty wydajności, albo uznam Cię za Trolla i tyle. Takie dyskusje jak z tobą bez argumentów po 1 stronie mam na codzień z żoną. 8-)

Edytowane przez phx1990
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytam to, czytam i mam mentlik w głowie soł macz ;/ właśnie miałem kupować 970 a tu BAM! Czytam takie coś... Kupować czy nie? Nie ma szans na kupienie 980 bo 2500 na karte to dla mnie MASAKRA... A może jednak 280X? Niestety mam złe doświadczenia z radeonami... Paski itp? Podsumowując - brać 970 czy nie?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Jeśli nie zależy ci na maksymalnych ustawieniach, oraz nie widzisz problemu kupować co rok kartę za 1500zł - jak najbardziej brak. Obecnie karta daje radę.

 

Nie słuchaj jednak głupot jakoby 970 była o +10% lepsza od 290X. Zależy od gry.

Przykładowo w Tomb Raider 290X jest o 10% lepsza od 970 (fps jak u 980)

(jakkolwiek na rynku więcej jest gier sprzyjających 970)

 

Kupując 'długodystansowo' według mnie 290x wypada korzystniej. Sam jednak poczekam na premierę AMD'ekowego konkurenta, w nadziei na spadek cen 980.

 

Edit on

premiera 980Ti - maj

premiera 390x - czerwiec

premiera nowych procesorów intela - połowa sierpnia

edit off

 

sadys

Coś ci dolega jednak

 

No jakos mi sie nie che bo zaraz do dziewczyny lece . Mało tego na necie masz ?

 

Łatwo jest gadać, bojkotujac poważny problem, ale trudniej udowodnić - prawda ?

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

970 do 2K czy 4K i tak się nie nadaje z uwagi na za niską wydajność. 980 także jest za słaba do grania w 4K a do 2K ledwo co, więc tym bym się nie sugerował. W 1080p jest tylko kilka sztucznych sytuacji w których karta się zdusi. Przykład BF 4 i zmiana scale na 200% - owszem coś sie działo, ale sam FPS i tak spadał do 30FPS co wyklucza tak 970'tkę jak i R9 do grania w tych ustawieniach. Shadow of Mordor, karta alokuje 3,5 GB ale przy tych samych ustawieniach na Radku FPS jest niższy więc na obydwóch trzeba zjechać z detalami aby cieszyć się 60 FPS bez tearingu, a wówczas wystarczy 3-3,2 GB Vram. Przy tym wszystkim 970'tka pobiera znacząco mniej prądu przez co jest chłodniejsza i cichsza. Jedyne co mnie boli w tych 3,5 GB to wykluczenie sensu SLI tak długo, jak w pamięciach obu kart mamy te same dane - może DX12 to zmieni z tego co zapowiadają. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Łatwo jest gadać, bojkotujac poważny problem, ale trudniej udowodnić - prawda ?

Trudno udowadniać coś czego nie ma :D

Mamy 2015 rok jakby było to nvidia na zachodzie  była zjedzona ;)


 

 

Shadow of Mordor, karta alokuje 3,5 GB ale przy tych samych ustawieniach na Radku FPS jest niższy więc na obydwóch trzeba zjechać z detalami aby cieszyć się 60 FPS bez tearingu

ke? Ja mam 80-90 fps na najwyzszych w FHD i ok  3650mb vram co udowodnie jak bede w domu

Link to post
Share on other sites

Podsumowując jak chce teraz złożyć PC to najlepiej poczekać na premierę nowych kart i procków i wtedy coś myśleć? 3 czy 4 tysiące to jednak trochę kasy i chciał bym je dobrze zainwestować, a skoro piszecie, ze 970 jest dobre ale za rok wymiana, to chyba poczekam na te nowe. Dziękuje za szybką i rzetelną odpowiedź, jestem zwykłym graczem z podstawową wiedzą na temat bebechów PCta i na większości forach o tej tematyce odprawiają mnie z kwitkiem, a tu od razu odpowiedź :) 

Link to post
Share on other sites
@autor temat

Jesli masz robic upgrade calej platformy to w moim odczuciu warto sie wstrzymac chociazby do premiery intel skylake.

Co do ceny gtx980ti to na pewno nie bedzie ona wynosila 4k bo tyle kosztuje titan X :)

Raczej bardziej prawdopobne sa okolice 3k.

Swoją drogą 390X prezentuje się interesująco.

Ta strona wspomina o prowadzeniu przedsprzedaży karty w cenie ~4500 zł.

Jeśli testy zostaną potwierdzone będzie zabawne, bo wypada podobnie do 6GB Titana.

W takim razie sugerowane przez Ciebie 3k'oła są bardzo prawdopodobne, ale spadek cen obecnych już niekoniecznie.

 

Najlepiej poczekać jak to dobry miesiac . Jesli nic ciekawego sie nie pojawi to bierz gtx 970 a co do procesorów to dopiero pod koniec roku maja być całkiem nowe na nowa podstawke i ddr4

 

W linkach jakie przedstawiłem widnieje data 18 sierpnia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli autor ma zamiar grać w 1080p to brać gtx970, złożyłem komputer drugi do domu na gtx970 z msi z serii gaming i nic się tam złego nie dzieje, w dodatku twin frozr jest super, karta ma max 71 stopni, gdzie mój referent gtx780 ma 81-83 około. Karta ciągnie tam Dragon age inkwizycje na max detalach, więc raczej się nie nudzi.. Jak koledzy piszą wyżej, do wysokich rozdzielczości i tak ta karta jest za słaba, bo 30fps to nie granie..

Link to post
Share on other sites

Dobra, jeżeli rozmawiamy już tutaj o tym myku i oszustwie jakie Nvidia wykonała w swojej 970ce, że istotnie mamy dostępne 3,5gb vram zamiast 4gb na szybszej szynie itp to odniosę się do mojego posta który został założony w temacie z procesorami, a dokładniej: http://forum.benchmark.pl/topic/173313-i5-4430-prawie-100-procka-w-u%C5%BCyciu-pomoc/

 

Proszę sobie luknąć na temat, zdjęcia które są w postach wrzucone przeze mnie. Mam problem z GTA 5. Na początku po wejściu do gry jest ok, ustawienia wysokie/bardzo wysokie ale już po dłuższej chwili zaczynają się micro przycięcia a później takie mocne, że nim się to odbuguje na chwile to gra potrafi spaść do 1 klatki na sekundę. W tym temacie moim (patrz link wyżej) ktoś napisał, że Nvidia dopiero przyznała się iż w GTX 660ti zastosowali ten sam trik co w przypadku GTX 970. I moja grafika zamiast 2GB posiada istotne 1,5GB. Większość czasu w grze moja pamięć vram jest zapchana na 1,5gb i teraz jak sądzicie. Czy te przycięcia są spowodowane tym, że reszta ładowania gry spadła na te pozostałe 0,5gb pamięci która jest wiele, wiele wolniejsza niż podstawowa część? Wątpię, że w patchu zostanie to naprawione. Również maksymalnie osiągnąłem na razie ponad 7gb zabranej pamięci ram dla GTA 5. Czemu tak może się dziać? Mój pełen opis PCta w sygnaturze. 

Edytowane przez Quarantino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Quarantino > prowokator, troll, spamer, Dam. Cieszy go oszukiwanie, denerwowanie ludzi. Zrób tak jak ja, i ignoruj dziecinne wypowiedzi.

Na twój problem odpowiedzieli już w tylu postach, więc pewnie poradzili ci uruchomić grę na odpowiednio niskich detalach - tak aby karta graficzna pożerała max 1,2GB pamięci <- w ten sposób sprawdzisz, czy to grafika generuje problem. Pojawianie się kłopotów z czasem może wskazywać również na temperatury. Myślę że te dwie możliwości sprawdziłbym jako pierwsze.
Ponoć pakowanie wolniejszych pamięci zatajano od GTX 5xx. Z tego powodu czuję się oszukany - w przeszłości GeForcy, pomimo ceny, stawiałem ponad karty ATI.

Niemniej twój problem może być prognozą przyszłych kłopotów dla wszystkich posiadaczy GTX 970. Jeśli rozwiązanie będzie właśnie takie koniecznie mnie poinformuj. Z czystym sumieniem będę odradzał zakup takich kart.

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

@Wyrwinóg podsyłam 2 zdjęcia jak wygląda z pamięcią vram kiedy wszystko jest na najniższych oraz off:

 

1.

http://i.imgur.com/VybCb54.jpg

 

2.

http://i.imgur.com/6qfn1xO.png

 

Gra w tym momencie zabierała prawie 1500mb vram!!! To jest jakieś chore. Fakt, że grając chwilę nie uświadczyłem żadnych przycięć itp (może musiałbym pograć ciut dłużej), ale kiedy wszystko miałem ustawione na wysokie/bardzo wysokie i nie przekraczałem suwaka w grze powyżej 2047 vram (mieściłem się wtedy w skali) to gra pobierała trochę ponad 1500mb i były te przycięcia prawie od samego początku. Więc może ja na dobrą sprawę przekraczam o wiele, wiele więcej ale tego mi program nie pokazuje i wtedy zaczynają się micro przycięcia. Parę dni temu wszystko czyszczone więc temperatura grafy jest ok, nie przekracza 70C w stresie. Na CPU to samo, nie ma więcej niż 60C. 

 

Co do gracza @dam111111 myślę, że sam jego nick jest już adekwatny do tego jaką inteligencją grzeszy oraz również to widać po jego wypowiedziach na forum. Również może na to wskazywać założenie konta rok po mnie i nabicie na tym forum aż 4600 postów. Myślę, że biedak nie ma nic innego do robienia w domu poza siedzeniem na forum. Biedne dziecko :(... 

Edytowane przez Quarantino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
w skrócie 970 to *****ista karta, która po podkręceniu dorównuje referentowi 980 ale jak widac na filmie, przy shadow of mordor który wyciągnął z 970 MAX vram czyli 3,5GB co jakis czas sa spadki do 20-30fps przez zapchany vram.

 

tak wiem ze sa filmiki na ktorych 970 alokuje 4GB ale nie bardzo wierze w te filmiki ;)

 

Sam sie ślinie na 970, bo mam aktualnie do nabycia EVGA SSC 2.0 za 1400zł, ale 3,5GB skutecznie mnie odstrasza i dalej czekam na amd ...

 

970 mógłbym porównać do mustanga z silnikiem 5.0l , ale z wyeksploatowanym 1 z wtrysków paliwa, przez co mimo dużej mocy silnik się dusi

Miałem 980, a teraz 970gtx. Owy bufor 512mb nie jest problemem ,nv tak ustawiła sterownik, że do wolniejszego "bufora" alokowane jest co najwyżej 100-150mb. 970gtx zapewnia dokładnie ten sam poziom płynności co 980gtx nawet w 4k.

W wyżej wymienionej grze nie ma żadnych problemów ze ścinkami na texturach na ultra , wystarczy po wbiciu się na level odczekać parę sekund, jak dysk dogra wszystko i od tego momentu mamy spokój i pełną płynność, jak gra siedzi na ssd dogranie trwa dużo krócej. Za duże użycie pamięci w owej grze odpowiada order independent transparency, po wyłączeniu od ręki mamy min 25% mniejsze użycie pamięci z karty i ok 10% kopa na wydajności. Jak ktoś ma ochotę na granie w 4k to zmniejsza jeszcze cienie na high i ambient occlusion,będzie miał ~45fps i to bez oc karty. Ustawiając wszystko na maxa w 4k to nawet titan x ledwo wypluwa 30-35fps tej grze. To powinno dać do myślenia niektórym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...