Skocz do zawartości

GTA V - PC - PREMIERA - WYMAGANIA - TEST


Recommended Posts

ciekawe iż ktoś wyżej napisał że 12Gb zjada ciekawe jak wyglądały by testy na identycznej platformie tylko jedna z 8gb ramu a druga z 12 gb ram lub 16

gra zjada przy integrze 6200 mb ramu u mnie a mam 8gb

Edytowane przez Viperus
Link to post
Share on other sites

 

 

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - HD 7850 1 GB@1090MHz stery 15.4 beta 2. [Procesor(model/taktowanie)] - PhenomIIx4 965@3.9 3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - np 8Gb DDR2 1066mhz DUAL CHANNEL 4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - np 1680x1050, 60hz, NEC 22"  5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - SSD Crucial MX100 256GB 6. [Wersja gry] - box 7. [ilość FPS(klatki na sekunde)] - 30-50 8. [ustawienia graficzne gry] - wszystko wysokie oprócz tekstur, MSAA: wył, FXAA: wł., suwaki (zagęszczenie ludności, zróżnicowanie przechodniów i skalowanie dystansu) ok. 75%, miękkie cienie dla kart AMD, filtrowanie anizotropowe x 16, refleksy MSAA x 4, Post FX i Ambient Occlusion: średnie, teselacja: wył. 9. [info ile pamięci vRam konsumuje gra] - ok 1200 mb 10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - śmiga wystarczająco płynnie ze sporadycznymi przycinkami ale grając z włączonym frapsem nie zauważyłem spadków poniżej 30 fps. 11. [system operacyjny] - Windows 8.1 x64 

Po przesiadce na HD 7950 3gb mam lepszą płynność (średnio 40 fps z hakiem) przy znacznie wyższych ustawieniach: większość b. wysokie (przede wszystkim jakość tekstur), MSAA: wył, suwaki na 100%, Post FX: b. wysokie, Ambient Occlusion: wysokie, teselacja: wł. Zużycie vRAMu ok 2,5 gb. Jeśli ktoś zastanawia się nad pakowaniem mocniejszej grafiki do słabego cpu, to w przypadku GTA 5 jest niezły skok wydajności.

Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - Gigabyte GeForce GTX 970 350.12 WHQL 4 gb


2. [Procesor(model/taktowanie)- Intel Core i7 4790K


3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 8 GB 2133 MHZ Corsair Veagance (2 x 4)


4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - np 1920x1080, 60hz, PHILIPS 22 cale


5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - np SSD, Kingston SSD 240 GB


6. [Wersja gry] - najnowsza wersja box


7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - między 50 a 60 w mieście (zazwyczaj 60), na wiosce w trawie spada nawet do 25 (??!!)


8. [Ustawienia graficzne gry] - wszystko ultra, high 1940 na 1052


9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - aktualnie 3189 na 4095 możliwych, czasem pod korek zalewam ustawienia, a nawet jest powyżej, nie wiem czemu.


10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - chodzić chodzi ale jestem zawiedziony. Specjalnie komputer składałem pod tą grę i pod Wiedźmina 3, mimo to 60 fps uzyskuje na domyślnych, tam trochę coś podwyższę. Z każdym podwyższeniem widać zmianę, szczególnie jak ustawię trawę na ultra, wtedy mam te 25 fps jak wjadę gdzieś na łąkę (jak wszystko jest na full spada nawet do 19 fps i mniej np 15)


11. [System operacyjny- Windows 7 Home Premium oryginał ze wszystkimi możliwymi uaktualniami.


 


I tu moje pytanie. Czemu dzieję się tak jak się dzieję? Na sprzęt wyłożyłem 5 klocków i mimo to gra nie chodzi płynnie. Nie wymagam tu 4K ale żeby przynajmniej na full poszło. Ogólnie zastanawiam się nad dokupieniem kolejnych 8 gb. Wykorzystanie procesora nie dochodzi nawet do 40%, karta też zbytnio się nie poci. Za to ramu jest nawet 70%, raz zaobserwowałem nawet coś około 80%. Co o tym myślicie? Wypowiadajcie się. Pozdrawiam.


Edytowane przez adrianoitaliano123456
Link to post
Share on other sites

 

 

szczególnie jak ustawię trawę na ultra, wtedy mam te 25 fps jak wjadę gdzieś na łąkę (jak wszystko jest na full spada nawet do 19 fps i mniej np 15)

No i masz odpowiedź na pytanie, dlaczego masz spadki. Na terenach pozamiejskich tej roślinności jest bardzo dużo i przy ustawieniach trawy na ultra nawet gtx 980 dostaje zadyszki. Zejdź z trawą do niższego poziomu i obniż MSAA i będzie znacznie lepiej pod względem płynności animacji przy minimalnie, jeśli w ogóle zauważalnie, słabszej grafice. 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

"Specjalnie komputer składałem pod tą grę i pod Wiedźmina 3, mimo to 60 fps uzyskuje na domyślnych, tam trochę coś podwyższę. Z każdym podwyższeniem widać zmianę, szczególnie jak ustawię trawę na ultra, wtedy mam te 25 fps jak wjadę gdzieś na łąkę (jak wszystko jest na full spada nawet do 19 fps i mniej np 15)"


No powiem Ci że od 970 GTX też wiecej oczekiwałem tym bardziej że nie jest to 4k.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

no może

a) nie masz wszystkiego na maxa w prawo(suwaki)

b) nie byleś na wsi xD(j.w. napisałeś)

 

 

Do wsi jeszcze nie doszedlem. A grafe mam wszystko na max. W prawo suwaki :)

Możliwe że to zasługa 16gb ram tridentx-2400 ale mogę się mylić. Oczywiście tylko fhd. Wygładzanie 16 anizo 4*msaa

Użycie vram na karcie 3650. Wiecej nie chce brać. Miasto -nie spotkałem żadnej sciny.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

@Up

Ciekawe ile będziesz miał tutaj bo moja 980@1540Mhz notuje 20kl/s :>

 

A w to, że masz 59-69kl/s w mieście w podanych przez Ciebie ustawieniach nie wierzę bo na 980@1540 potrafi spaść poniżej 50kl/s więc na 970 spadnie ci do 40kl/s!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Fakt . Nie wszystko miałem na ULTRA. Teraz mam, trawa nie była. Msaa i wszystkie wygładzania na x2 i na pustyni 32-40kl. moge filmik wrzucić tylko nigdy nie nagrywałem i nie bardzo wiem hak sie zabrać do tego.

Wygładzanie na pustyni musiałem zmniejszyć bo spadało do 20.

użycie vram miałem 4079mb

teraz po zmniejszeniu msaa 3790

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

Możliwe to jest że na takim sprzęcie jak: i5 2500K (bez OC), 8gb ram 1600Mhz + ostatnio dokupiona karta graficzna MSI GTX 970, po jakimś czasie gra zaczyna przecinać/tnąć? Szczególnie po jakiejś ucieczce z policją jak cała akcja zapiernicza, tak jak by się coś zapełniało, ram napewno nie bo sprawdzałem, procesor? czy jest możliwe żeby potrzebował podkręcenia? przecież w turbo ma 3,7GHz.

 

Zaznaczam że nie mam ustawień na ultra, mam takie ustawienie że frapsem pokazuje mi grubo ponad 100 FPS, na dodatek gram na 1650x1080 i sterowniki są aktualne.

 

Spotkaliście się z czymś takim?

Edytowane przez vortex82net
Link to post
Share on other sites

U mnie przycin nie ma.

Na pustyni misje z batyskafem potrafi spaść do 29 kl ale ścin widocznych nie ma

 

 

 

 

 

Mam problem z misją ZLIKWIDUJ ŁAWNIKÓW.

Załatwiłem dwóch a nie mogę znaleźć trzeciego. Gdzie go mam szukać?

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Moja konfiguracja w sygnaturce, sprzęt nie podkręcany, gra zainstalowana na SSD, najnowsze stery, 

rozdzielczośc FHD, prawie wszystkie ustawienia max, użycie vram ok 3gb i gra trzyma stabilne 60kl/s z pewnymi wyjątkami, gdyż zalicza dropy do 30kl/s i czuć to bardzo wyraźnie( i widać po odczycie z fraps), raz w środku miasta, raz poza miastem (najczęściej podczas dnia jest najwięcej spadków).

Czym to może być spowodowane? Faktycznie trzeba obciąć jakość trawy? Czy pokręcić sprzęt?

Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4gb vRam

2. [Procesor(model/taktowanie)] - i7 4970 4,4GHz turbo

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 16Gb DDR3 2133MHz quad channel Ripways CL9

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - 1920x1080, 59hz, TV LG

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - Samsung 500GB SSD EVO

6. [Wersja gry] - steam (podam później)

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - stałe 59 spadki do 50

8. [Ustawienia graficzne gry] - wszystko ultra, high z wykluczeniem trawy ta na min. i msaa wył.

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 3GB+ (dokładnie podam później)

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - np gra sie super miodzio chodzi genialnie

11. [System operacyjny] - Windows 8.1 x64 PL

 

Gra chodzi płynnie i spadki zdarzają się bardzo żadko, gdzie przez 90% czasu mam stałe 59 FPS. Niemniej irytuje mnie brak MSAA bo jest to jedyna opcja po za trawą która nie może być wł. Po wł msaa x2 płynność wacha się 47-59FPS. Czy dołożenie drugiego GTX 970 pozwoli na ustawienie MSAA x 4+TXAA?

Edytowane przez piccardo
Link to post
Share on other sites
Czy dołożenie drugiego GTX 970 pozwoli na ustawienie MSAA x 4+TXAA?

tego nie wie nikt :) no albo ten kto ma taką konfiguracje :) szukaj gdzies po jutubach moze ktos tam cos podobnego ma xD

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

#Komputer 1

 

[Procesor(model/taktowanie)] Intel Core i5 4690K @ 4,6GHz

[Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] 2x 4GB HyperX Savage DDR3 @ 2133MHz CL9

[Karta Graficzna/sterowniki] Asus Strix - Nvidia GeForce GTX 970 4GB @ 1505 / 8000 MHz (353.30 WHQL)

[Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] Crucial M500 240GB SSD

[Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] Hyundai ??? 1680x1050 60Hz

[Wersja gry] Pudełkowa

[Ilość FPS(klatki na sekunde)] Średnio 75-85fps, w miejscach gdzie jest bardzo dużo trawy klatki potrafią spaść nawet do 50

[Ustawienia graficzne gry] Wszystko na MAX oprócz: MSAA wyłączone, wszystko w zakładce Grafika zaawansowana jest na minimum z wyjątkiem wysokiej jakości podczas latania

[Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - Średnio 3,2GB

[Ogólne wrażenia i działanie gry] Gra działa bajecznie z wyjątkiem jak klatki spadają poniżej 60 (czuć to), aczkolwiek zdarza się to rzadko, jedynie w miejscach gdzie jest bardzo dużo trawy

[System operacyjnyWindows 7 Pro x64 PL

 

#Komputer 2

 

[Procesor(model/taktowanie)] Intel Core i7 3610QM @ 2,3GHz (3,3GHz Turbo)

[Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] 2x 4GB Kingston / Samsung DDR3 @ 1600MHz CL11

[Karta Graficzna/sterowniki] Nvidia GeForce GT 630M 2GB @ 800 / 1800 MHz (353.30 WHQL)

[Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] Hitachi 750GB 5,4k RPM HDD

[Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)1366x768 60Hz

[Wersja gry] Pudełkowa

[Ilość FPS(klatki na sekunde)] Średnio 35-45fps

[Ustawienia graficzne gry] Wszystko na minimalne a co się da to wyłączone (ale rozdzielczość maks. czyli HD)

[Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - Średnio 1,6GB

[Ogólne wrażenia i działanie gry] Dla mnie poniżej 50 klatek to już klatkowanie gry dlatego na tym sprzęcie mi nie gra się komfortowo, aczkolwiek na pewno są osoby, dla których 30 klatek to ultra płynna zabawa dlatego takim by wystarczyło

[System operacyjnyWindows 7 Pro x64 PL

 

 

Testowałem na trybie single player

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...