Skocz do zawartości

GTA V - PC - PREMIERA - WYMAGANIA - TEST


Recommended Posts

Witam, widze że powstaje dużo tematów typu czy pójdzie mi GTA V ? na jakich detalach mam grać, ile macie FPS  itp itp.

Otóż tak w tym temacie wypisujcie swoje konfiguracje sprzętowe i ilość FPS jaką macie. Proszę o wypisywanie informacji wg poniższego wzoru.

 

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - np Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4gb vRam, Driver 350.12 WHQL

2. [Procesor(model/taktowanie)] - np Intel Core 2 Quad Q8300 @ 3,03Ghz

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - np 4Gb DDR2 800mhz DUAL CHANNEL

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - np 1920x1080, 60hz, ASUS 27" Pg278Q Rog Led Tn

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - np SSD, Kingston SSDNow v300 120Gb

6. [Wersja gry] - np. v1.00 steam, box, etc.

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - np stałe 60 spadki do 50

8. [Ustawienia graficzne gry] - np wszystko ultra, high

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - np 3658/4096mb(informacja o tym widoczna jest w opcjach gry)

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - np gra sie super miodzio chodzi genialnie

11. [System operacyjny] - np Windows 8.1 PRO x64 PL

 

Pozdrawiam i myśle że to bedzie świetny poglądowy temat dla ludzi który zamierzają kupić i  pograć w GTA lecz chcą sie dowiedzieć jak ich sprzęt sie na to zapatruje.

 

W tym temacie prosze nie zadawać pytań "czy pójdzie mi GTA V na moim komputerze" a moderatorów i administratorów prosze o usuwanie tego typu treści z tego tematu oraz podpięcie go na stałe.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna] - MSI Radeon R9 270X @ stock

2. [Procesor(model/taktowanie)- AMD Athlon X4 860K @ 4,3 GHz

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - HyperX SAVAGE 2 x 4GB 2133 MHz

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - ACER 21,5'' 1920x1080 60Hz

5. [Wersja gry] - box

6. [Ilość FPS] - 

7. [Ustawienia graficzne gry] - 

8. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 

9. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - 

 

Jak dziś do Salonu EMPIK mój preorder dojedzie to po 18 wrzucam info jak będzie działało na mojej konfiguracji :)

Edytowane przez fifek19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Śmiga bez zarzutu spadki maks do 55 fps na nakładce steam Konfig jest w sygnaturce. A gierka to niebo a ziemia miedzy X360 - przeszedłem całą. ps4 pograłem. Na pececie zamiata konsole pod dywan :) wszystkiego jest więcej, wszystko wykonane jest lepiej, nic się nie doczytuje full wypas normalnie !!! Tylko czekać na mody ( te które zmiękczą troszkę auta. (w sensie zniszczeń i będzie ekstra) Modów na konsolach nie będzie :P

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - ZOTAC GeForce GTX 570

2. [Procesor(model/taktowanie)] -  Intel Core 2 Duo E7300 @ 3,82Ghz

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] -  4Gb DDR3 1066mhz DUAL CHANNEL

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] -  Phillips 1600 x 900

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - np SSD, Kingston 60GB

6. [Wersja gry] - steam

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - spadki do 16 fps ale nie często, maks widziałem 48fps a średnio 34.

8. [Ustawienia graficzne gry] - High poza cieniami i teksturami, zasięg rysowania 20%

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 1200MB

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - Gra się ok, grałem 20 minut by sprawdzić ustawienia.

11. [System operacyjny] -  Windows 8.1 PRO x64 PL

 

Gra wygląda rewelacyjnie, jak dla mnie ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - MSI GTX 970 Gaming 4gb vRam, Driver 350.12

2. [Procesor(model/taktowanie)] - Intel Core i5-4690K - nie kręcony

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - 1920x1200, 60hz, Jakis ACER pożyczony 24 cale

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - SSD, Crucial MX100 256GB

6. [Wersja gry] - No najnowsza 323, online 1,24 - wersja pudełkowa.

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - Tu to zależy jak wezmę wszystko na maxa łącznie z MSAAx8 to od 30 do 50. Jak wyłącze wogóle MSAA to 70+ przy nocnej jeździe po mieście.

8. [Ustawienia graficzne gry] - wszystko na bardzo wysokie

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 3300 z hakiem według MSI Afterburner

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - Gra wygląda świetnie, na razie przeszedłem prolog i pierwszą misję z odstawieniem samochodu. Wszystko płynnie.

11. [System operacyjny] -Win 7 Ultimate SP1 x64 PL

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja dla odmiany na laptopie MSI GE70 2PC - gratulacje za optymalizacje


 


1. [Karta Graficzna/sterowniki] - GTX 850M


2. [Procesor(model/taktowanie)- i5-4200H


3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 8GB


4. [Model Laptopa] - MSI GE70 2PC Apache


5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - HDD 1TB


6. [Wersja gry] - 323, online 1,24 - wersja pudełkowa.


7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - 40-50


8. [Ustawienia graficzne gry] - 1920x1080 Większość wysokie/ Bardzo wysokie tylko jakość tekstur średnia i AA x8


9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 1782


10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - Gra się świetnie, chodzi według mnie nawet płynniej od GTA 4


11. [System operacyjny-Win 7 Ultimate SP1 x64 PL


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - MSI Radeon R9 270X 2GB @ 1120MHz

2. [Procesor(model/taktowanie)- AMD Athlon 860K @ 4,3GHz

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - HyperX SAVAGE 2133MHz 2 x 4 GB

4. [Monitor] - Acer 21,5'' 1920x1080 60Hz

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - HDD 1TB WD Blue

6. [Wersja gry] - 323, online 1,24 - wersja pudełkowa.

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - 25-59, średnio trzyma 29-33, poza miastem powyżej 40, w nocy lepiej niż w dzień

8. [Ustawienia graficzne gry] - 1920x1080, Zagęszczenie ludności 100% / Zróżnicowanie przechodniów 80% / Skalowanie dystansu 100% / Jakość tekstur B.W. / Jakość cieniowania powierzchni B.W. / Jakość cieni Ś. / Jakość odbić B.W / MSAA x8, Jakość wody B.W. / Jakość cząstek B.W. / Jakość trawy B.W. / Miękkie cienie Miękkie / Post FX W. / Filtrowanie Anizotropowe x 16 / Ambient Occlusion W. / Teselacja W.

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 2521 MB / 2048 MB - część w RAMie przechowuje

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - Oprawa dźwiękowa i graficzna na najwyższym poziomie. Długo czekałem na tę grę i nie zawiodłem się. Gram po raz pierwszy w GTA V. 

11. [System operacyjny-Win 7 Ultimate SP1 x64 PL

 

 

Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - MSI RADEON 260X 2GB DDR5 sterowniki najnowsze AMD.


2. [Procesor(model/taktowanie)- Pentium G3258 [email protected]


3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 12GB 1333mhz DDR3


4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - np 1920x1080, 60hz, Panasonic 39 Cali.


5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - WD RED 1TB


6. [Wersja gry] - Najnowsza, box.


7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - 45 FPS, spadki do 30.


8. [Ustawienia graficzne gry] - high wszystko filtrowanie 8x. 


9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 2100/2050)


10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - gra się fajnie, czasami są spadki, ale to wina procesora bo dwurdzeniowy, zamowiony już i5 4460


11. [System operacyjny- Win 7 64bit ultimate.


Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - HD 7850 1 GB@1090MHz stery 15.4 beta

2. [Procesor(model/taktowanie)- PhenomIIx4 [email protected]

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - np 8Gb DDR2 1066mhz DUAL CHANNEL

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - np 1680x1050, 60hz, NEC 22" 

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - SSD Crucial MX100 256GB

6. [Wersja gry] - box

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - 30-50

8. [Ustawienia graficzne gry] - wszystko wysokie oprócz tekstur, MSAA: wył, FXAA: wł., suwaki (zagęszczenie ludności, zróżnicowanie przechodniów i skalowanie dystansu) ok. 75%, miękkie cienie dla kart AMD, filtrowanie anizotropowe x 16, refleksy MSAA x 4, Post FX i Ambient Occlusion: średnie, teselacja: wył.

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - ok 1200 mb

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - śmiga wystarczająco płynnie ze sporadycznymi przycinkami ale grając z włączonym frapsem nie zauważyłem spadków poniżej 30 fps.

11. [System operacyjny- Windows 8.1 x64 

Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - MSI GeForce GTX 970 (4GD5T OC - nie Gaming), sterowniki te pod GTA V ;)


2. [Procesor(model/taktowanie)- Intel Core i5 2400


3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - HyperX 2x4GB 1600 Dual


4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - 1920x1080, 60hz, ViewSonic VX2363Smhl-W 23


5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - HDD WD Caviar 250 GB (8-letni :( )


6. [Wersja gry] - BOX, szczegółów nie pamiętam...


7. [Ilość FPS(klatki na sekundę)] - 60 - spadki nawet do 45, raz na jakiś czas


8. [Ustawienia graficzne gry] - zdecydowana większość na Bardzo Wysokie (tekstury, cienie, woda) trawa na Wysokie, MSAA x2 + TXAA. Jak nie zapomnę, to wrzucę screeny z ustawień.


9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - ponad 2900


10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - Gra się komfortowo, spadki FPS czuć bardziej jak się spojrzy na licznik Afterburnera, więc nie jest tak źle, takie podejście... psychologiczne. Niestety mam dwa słabe ogniwa - dysk i procesor. Zużycie procesora w grze sięga nawet 100% na chwilę, z kolei karty graficznej 60% (co mnie w sumie zdziwiło). Można to dostrzec po ciszy w obudowie. W AC Unity karta wydawała delikatny szum. Przy starcie gry zużywa ona około 4 GB RAM. Po około pół godzinki jest to już ponad 5,5 GB. W grę mam przegranych jakieś 4 godzinki dopiero, skupiając się głównie na misjach fabularnych. Nie eksplorowałem jeszcze za bardzo terenów poza miejskich, a tam podobno najbardziej kompy dostają wycisk ;)


11. [System operacyjny- Win 7 Pro x64


Edytowane przez Makkk
Link to post
Share on other sites

 

 

a czy ktos probowal z was grac w gta 5 na karcie graficznej 512mb?

To bez sensu, może odpalisz grę, ale oprawa graficzna będzie biedna a płynność animacji marna. Już lepiej odpal San Andreas albo Vice City. 

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko pogram na tym?

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - Nvidia Geforce GT 740m

2. [Procesor(model/taktowanie)] -Intel core i5 3120m

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 4 Gb 1600

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)]

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)-

6. [Wersja gry] -.

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - .

8. [Ustawienia graficzne gry] -

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] -

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry].

11. [System operacyjny] -Windows 8.1   

Edytowane przez GoGa4
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko pogram na tym?

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - Nvidia Geforce GT 740m

2. [Procesor(model/taktowanie)] -Intel core i5 3120m

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 4 Gb 1600

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)]

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)-

6. [Wersja gry] -.

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - .

8. [Ustawienia graficzne gry] -

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] -

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry].

11. [System operacyjny] -Windows 8.1   

są w neie testy na dokłądnie tym gpu i na średnich wygląda na to, że chodzi adnie

http://www.notebookcheck.pl/Testy-GTA-V.140810.0.html

Link to post
Share on other sites

 

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - MSI RADEON 260X 2GB DDR5 sterowniki najnowsze AMD.

2. [Procesor(model/taktowanie)- Pentium G3258 [email protected]

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 12GB 1333mhz DDR3

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - np 1920x1080, 60hz, Panasonic 39 Cali.

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - WD RED 1TB

6. [Wersja gry] - Najnowsza, box.

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - 45 FPS, spadki do 30.

8. [Ustawienia graficzne gry] - high wszystko filtrowanie 8x. 

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 2100/2050)

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - gra się fajnie, czasami są spadki, ale to wina procesora bo dwurdzeniowy, zamowiony już i5 4460

11. [System operacyjny- Win 7 64bit ultimate.

 

 

Po wymianie cpu na i5 4460, full hd, detale na high, niektóre efekty na very high, fxaa, filtrowanie 8x. Stały Fps od 50-60.

 

Zauważyłem że GTA V lubi dużo ramu, jak się gra to potrafi buforować całe 12gb.

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] -  xfx radeon hd 7750 core edition 1gb ddr5 128BIT


2. [Procesor(model/taktowanie)- AMD phenom II x4 Quad Core 965 Blac Edition 3.4Ghz


3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 2x4gb 1333mhz DDR3


4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - 1440x900, 60hz, 19 Cali.


5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - WD green 500TB lub SAMSUNG SSD Evo 840 PRO 128GB 


11. [System operacyjny- Win 8.1 x64 


 


 


Gry jeszcze nie posiadam zastanawiam się nad zakupem. Czy na takim konfigu da rade pograć w miarę komfortowo ?


Link to post
Share on other sites

Naprawdę super optymalizacja, działa mi na Integrze nawet chociaż gram na gtx 680, niestety czasami występuje durny crash gry.

https://youtu.be/fouX9FwzlKMHD 4600

https://youtu.be/0mNJm3OJsjoGTX 680

niby dobra ale tez grafika wcale nie jest jakaś szałowa

ot, takie poprawione gta 4 z większą ilością refleksów i lepszymi shaderami ale z obciętą fizyką niestety

Link to post
Share on other sites

1. [Karta Graficzna/sterowniki] - Sapphire Radeon HD 6870 VaporX 1gb, Driver AMD Catalyst 14.12

2. [Procesor(model/taktowanie)] - Intel Celeron G1840 ; 2,80 Ghz

3. [Pamięć RAM(ilość/taktowanie)] - 8GB DDR3 1600mhz Single CHANNEL

4. [Monitor(rozdzielczość/odświeżanie/model)] - 1440x900, 60hz, Benq x900W

5. [Dysk twardy na którym zainstalowane jest GTA V(technologia/model)] - HDD Seagate Barracuda 1TB Sata II

6. [Wersja gry] - Pudełkowa

7. [Ilość FPS(klatki na sekunde)] - 30-35 - spadki do 24.8

8. [Ustawienia graficzne gry] - najniższe czyli średnie, rozdz. 1280x800

9. [Info ile pamięci vRam konsumuje gra] - 994/1024 MB

10. [Ogólne wrażenia i działanie gry] - ogólnie nie ma tragedii, i można pograć, a gra chodzi całkiem płynnie, czasem zdarzają się scinki podczas jazdy samochodem, natomiast niskie ustawienia graficzne wpływają negatywnie na frajdę z rozgrywki

11. [System operacyjny] - np Windows 7 64bit

Link to post
Share on other sites

 

 

Gry jeszcze nie posiadam zastanawiam się nad zakupem. Czy na takim konfigu da rade pograć w miarę komfortowo ?

Niestety grafika nie pozwoli na nic oprócz najniższych ustawień, ale pograć można. Zastanów się na przesiadką na HD 7870 2gb, niewiele dołożysz po sprzedaży swojej grafy a gra będzie płynnie chodzić na wysokich ustawieniach (czyli de facto średnich) oprócz MSAA. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...