Skocz do zawartości

Laptop jako zewnętrzny napęd DVD do kompa?


Recommended Posts

Witajcie,

 

Nie posiadam stacji DVD (archaizm), a nowe GTA w wersji pudełkowej jest tańsze o 80 zł od wersji cyfrowej... 

Chciałbym użyć napędu DVD laptopa do instalacji gry na komputerze stacjonarnym. Jak tego dokonać?

Czy jedyną opcją jest nagranie obrazu ze wszystkich 7 płyt DVD i przeniesienie ich na pc'ta?

Link to post
Share on other sites

GTA 5 na pc w wersji pudełkowej jest tańsze  od wersji cyfrowej ? Chyba tylko na Steam (jeżeli chodzi o wersje cyfrową), bo normalnie to cyfrowa  kosztuje ok 150 zł (czyli mniej niż pudełkowa).

 

Można zgrać zawartość jednej/dwóch płyty i przenieść na komputer - i tak 7 razy (zakładając,że masz odpowiednio duży pendrive).

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Napęd laptopowy dvd, mam nadzieje że już sata, posiada mniejszą wtyczkę Slim Sata:

http://www.emarket.pl/pic/partspics/C0191931.JPG

W Komputroniku koszt 7,90zł http://www.komputronik.pl/product/137657/Akcesoria/Kable_i_adaptery/ADAPTER_SATA_SLIMLINE_SATA_MOLEX_M_2PIN_Gembird.html

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

LOL, jakie śmieszne metody wymyślacie. :facepalm: :facepalm: :facepalm::hahaha:

Wystarczy spiąć karty sieciowe w desktopie o laptopie, a na konieć udostępnić napęd optyczny w sieci. Tak samo jak dzieli sie pliki w grupie domowej lub roboczej. Bezpośrednie połączenie kablem sieciowym jest o tyle dobrze, że masz transfery na poziomie 60-90MB/s. Przez router i WiFi jest sporo wolniej.


http://public.prima-materia.com/img/share_drive.jpg

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

Wystarczy spiąć karty sieciowe w desktopie o laptopie, a na konieć udostępnić napęd optyczny w sieci. Tak samo jak dzieli sie pliki w grupie domowej lub roboczej. Bezpośrednie połączenie kablem sieciowym jest o tyle dobrze, że masz transfery na poziomie 60-90MB/s. Przez router i WiFi jest sporo wolniej.

Dokładnie tak. Też tak kiedyś robiłem.

Link to post
Share on other sites
LOL, jakie śmieszne metody wymyślacie. :facepalm: :facepalm: :facepalm::hahaha:

 

Zamiast się nabijać, pokaż kulturę osobistą.. ;) Nie każdy ma takie doświadczenie jak Ty.

Ale pewnie byłeś najmądrzejszy od małego, nie popełniałeś błędów i nie musiałeś się uczyć. Najłatwiej krytykować. Gdzie się podziała tolerancja? Szkoda słów..

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

To świadczy tylko o Tobie.

 

.

 

Jak ktoś się nie zna i spamuje bez sensu, to raczej zgubił się w internetach.

 

Wszystkie rozwiązania są dobre. Spamu nie zauważyłem..


 

 

To jest forum komputerowe, a nie kółko wsparcia emocjonalnego i pocieszenia.

 

Ale szacunek powinniśmy sobie okazywać.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem spokojny. Zwróciłem tylko uwagę. Denerwuje mnie takie zachowanie. Każdy popełnia błędy i każdy nabiera doświadczenia.

Najłatwiej śmiać się z innych.. A wystarczyło napisać że lepiej zrobić to i to.

 

Ostatnio administrator domagał się, aby jego nick pisano z wielkiej litery.. Władza uderza do głowy..

Link to post
Share on other sites

Następny wielbiciel głaskania po główce za głupie pomysły i marnowanie czasu oraz zwolennik nagradzania już za samo uczestnictwo ?

 

 

 

Denerwuje mnie takie zachowanie.

 

A mnie denerwuje podejście "nie znam się - to się wypowiem".

 

 

 

Nie każdy ma takie doświadczenie jak Ty.

 

Owszem. Dlatego nie każdy powinien zabierać głos w takich dyskusjach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Akurat nie miałem na myśli Ciebie..

 

Ja się nie czepiam, ale pomyśl.. czy warto domagać się wielkiej litery?


Nie znam się? Akurat na tym się znam...

 

Jeżeli wyższa ranga upoważnia do takiego zachowania wobec innych użytkowników, to gratuluje.

Posiadacie naprawdę fajne forum, ale sami je niszczycie, jeżeli szacunek tutaj zanika...

 

Myślicie że tylko ja tak uważam? Jest wiele takich osób..


Jeżeli ktoś uważa, że tylko doświadczeni mają prawo się wypowiadać, dajcie wszystkim bana, i sami ciszcie się swoją wyższością nad innymi.


 

 

Następny wielbiciel głaskania po główce za głupie pomysły i marnowanie czasu oraz zwolennik nagradzania już za samo uczestnictwo ?

 

Musisz mnie obrażać? Inna forma wypowiedzi jest Ci obca?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli wyższa ranga upoważnia do takiego zachowania wobec innych użytkowników

Przepraszam, bo teraz szczerze nie rozumiem. Dał rzetelną odpowiedź? Dał. W czym więc problem? W formie wypowiedzi? Takowej nikt nikomu nie narzuca, pod warunkiem, że nie jest ona kloaką, i/lub której nie da się po ludzku odczytać.
Link to post
Share on other sites

 

 

LOL, jakie śmieszne metody wymyślacie. :facepalm: :facepalm: :facepalm::hahaha:

 

Nabijane się z innym użytkowników, brak szacunku..

 

Jak już pisałem, nie każdy ma tak wielkie doświadczenie, ale każda propozycja w tym temacie rozwiązałaby problem Autora. Nie widzę w nich nic śmiesznego.

 

Może Saddam ma specjalne uprawnienia, które pozwalają mu się tak zachowywać.. Wtedy uprzejmie przepraszam 'władzę' forum...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nabijane się z innym użytkowników, brak szacunku..

Masz za ciasne portki. Przyszedł, pomógł i jeszcze źle. Niczyjej niewiedzy Saddam tutaj nie wyszydzał, powiedział swoje, na dodatek zgodne z prawdą, dał odpowiedź i poszedł dalej. O co więc chodzi? Że jeszcze w rączkę nie ucałował?

Ekipa ludzi która tu pomaga (nie tylko rangowa), jest tutaj także z własnej nieprzymuszonej woli, chwała im za to że niosą pomoc w dowolnej formie. Jeśli muszą rzucić sobie pod nosem komentarzem odnośnie innych pomysłów... co w tym złego? Czymże jest to w porównaniu z galaktyką.

Suma sumarum, autor ma rzetelną odpowiedź i niczyj honor nie uległ splamieniu.
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Musisz mnie obrażać?

 

Ty tak na poważnie ? Które słowo w użytych przeze mnie określeniach uważasz za obraźliwe ?

 

 

 

Akurat na tym się znam...

 

 

No raczej tak średnio.

 

Po sposobie wypowiedzi wnioskuję, że nie liczysz sobie za dużo wiosen, strzelałbym 18-19, cierpisz natomiast na niesamowity przerost ego, który w przypadku osób starszych i bardziej doświadczonych nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie, ale w tak młodym wieku nie ma prawa być podpartym doświadczeniem, jest więc wart tyle, co Lukson sądzi o Siberiach. 

Link to post
Share on other sites

Chodzi tylko o zwykły, 'ludzki' szacunek.

 

Nie jestem zbyt wrażliwy, ale denerwuje mnie takie zachowanie.

 

Dla przykładu, twoje wypowiedzi nikogo nie obrażają..

 

Człowiek poświęca czas, stara się pomóc a potem zostaje wyśmiany.. Wiem że należny mieć luźne podejście udzielając się na forum, ale czasem jak widzę wypowiedzi wyższych rangą..

 

Wystarczyło napisać że istnieje prostszy sposób, a nie nabijać się z innych.

 

Może chciał odreagować nie udany dzień, bądź poczuć się po prostu lepszy od innych? Jeżeli osiągnął cel, gratuluję.


 

 

Po sposobie wypowiedzi wnioskuję, że nie liczysz sobie za dużo wiosen, strzelałbym 18-19, cierpisz natomiast na niesamowity przerost ego, który w przypadku osób starszych i bardziej doświadczonych nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie, ale w tak młodym wieku nie ma prawa być podpartym doświadczeniem, jest więc wart tyle, co Lukson sądzi o Siberiach.

 

Wystarczy wejść na profil i spr mój wek.. ;)

 

Może nie znam się na wszystkim, w 100 %, ale czy to zabrania udzielania mi się na forum? Ta wypowiedź zawiera obraźliwe słowa, ale swój broni swego.


Codziennie nabieram doświadczenia, a jeżeli kogoś wprowadzę w błąd, umiem przeprosić.


Nie wypowiadaj się na temat mojej osoby, jeżeli mnie nie znasz.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Oczekujesz medali za dobre chęci - owszem, brakuje mi na to argumentów, które można by zacytować przed 23, a szacunek za głupie pomysły to dla mnie kompletna abstrakcja. Roszczeniowość niektórych ludzi naprawdę mnie przeraża.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...