Skocz do zawartości

Problem z GTX 970


Recommended Posts

Witajcie, od 2 miesięcy ledwo ciągnę na karcie Intel HD 4600 i z tego względu poszukuję nowej karty do 1800zł +/-50zł.Procesor Intel 4790k 4.5Ghz oraz obudowa Corsair 450D z pełnym wyposażeniem Be Quiet Silent Wings 2.W tej chwili mam na oku dwie wersję kart:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-970-dc2-oc-black-4gb-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx970-dc2oc-4gd5-bl-limitowana-seria-690992/

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ftw-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-04g-p4-3978-kr-715041/

Która z nich będzie lepszym wyborem?

Link to post
Share on other sites

Brał bym EVGA, masz większy zapas mocy dual bios, i podniesiony power limit wiec dalsze OC powinno też być spoko, do tego wersji z chłodzeniem ACX 2.0+ mają poprawione chłodzenie względem poprzedniej edycji oraz przeprojektowana płytkę pcb, co podobno według pana z support EVGA i ludzi z forum skutkuje mniejszym prawdopodobństwem ze cewki zagrają ci marsza :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przegięcie z tą ceną za EVGA. Wywalać  200 zł. w błoto?Każdą jedną 970-tkę kupisz 200 zł. taniej!Ja wiem że każdy chwali to co ma więc ja polecę ci Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.Dlaczego?Nie dlatego że ją mam tylko dlatego że jest równie wydajna jak ta EVGA, właśnie 200 zł. tańsza,bardzo o chłodna,i podatna na podkręcanie.Wkleję z innego tematu moje pomiary na tej karcie a zdecydujesz sam.

 

I5 4670K podkręcony na 4,4GHz,Gigabyte GTX 970 G1 Gaming 1328/1903 i napięcie +87mV w MSI Afterburner,w 3DMark Firestrike 10518 punktów,w trakcie testu rdzeń karty pracuje z częstotliwością 1542MHz,a pamięć 3806MHz. Najwyższa temperatura karty to 62 stopnie.

Te same ustawienia co wyżej tylko napięcie karty standardowe w tym samym teście 10412 punktów,rdzeń karty pracuje z częstotliwością 1517 MHz, a pamięć jak wyżej.Jak widać chyba nie ma co podnosić napięcia bo mimo wszystko że rdzeń pracuje z większymi częstotliwościami to przyrost wydajności jest znikomy.


Nie no nie rozumiem tej ceny za tą wersję EVGA...co ona ma takiego czego inne karty nie mają?Oczywiście Gigabyte nie ma pasywnego chłodzenia.Niektórzy uważają  to za  minus,ale ja ciągle powtarzam że albo cisza albo wydajność.Poza tym chyba nie ma bezgłośnych wiatraków w obudowie lub na procesorze... 


Dodam jeszcze że w Gigabyte można zmniejszyć obroty wiatraków w spoczynku z 1600 do 950 obrotów wgrywając odpowiedni bios.Próbowałem to zrobić jednak coś po drodze źle robię i mi to nie wychodzi aż w końcu stwierdziłem że przecież 6 wiatraków w obudowie i jeden na procesorze robią swoje więc dodatkowe 3 na karcie nie mają większego znaczenia.


Jeszcze jedno.W specyfikacji EVGA masz podane że  karta ta pracuje z częstotliwością rdzenia 1216 MHz a w booście 1367MHz,natomiast Gigabyte G1, mimo że  ma niższe taktowania bo 1178MHz to w booście pracuje dokładnie taką samą częstotliwością co moja.A po podkręceniu pracuje tak jak opisałem wyżej.Te zaoszczędzone 200 zł. możesz dołożyć do dysku SSD.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Z tym akurat musze się zgodzić, miałem g1 gaming, zmieniłem bios i było spoko, świetnie się podkręca to tez nie zaprzeczał fakt moja sztuka w trybie boost robiła 1550 MHz... Prawda taka ze EVGA najlepiej się opłaca kupować jak chcesz wodowac kartę bo oni nie robią problemów ze zdejmowaniem chłodzenia i późniejsza gwarancja, no i ich support miażdży z niczym nie ma żadnego problemu, a z gigabyte miałem już przejścia gdzie czekałem na wymianę karty ponad miesiąc...

Link to post
Share on other sites

Pir4nia o tym właśnie pisałem wyżej.Jeżeli człowiekowi chodzi o to aby wiatraki wogóle się nie kręciły  podczas spoczynku to w porządku niech bierze kartę z pasywnym chłodzeniem jeżeli nie pasuje mu Gigabyte G1, ale 1800 zł. za GTX 970 to koszmar.Możesz obudzić się z ręką w nocniku jak wyjdą nowe Radki a twoja karta z 1800 spadnie nagle do 1500!

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Wy macie z tą głośnością kart od Gigabyte , ja mam 980 Gigabyte Gaming G1 i w IDLE w ogóle jej nie slychać no chyba że nadstawie ucho do samej karty a przy obciążeniu jak wentyle chodzą na 40% to coś tam slychać a temperatury w granicy 62s ...Jak 60/70 i w góre to suszara jest ale która karta nie będzie jak wentyle będą chodzily praktycznie na max swoich możliwości :roll: ?

 

I tak jak piszą inni 1800 zł za EVGE ? Dobry żart , wolał bym tak jak ktoś pisał dorzucić do SSD albo kupić 2x4 GB Ramu który napewno się przyda ...


P.S Zobacz sobie tą aukcje , gościu ma 3 miesięczną EVGE do sprzedania , może uda Ci sie wyrwać za fajną kase to wtedy warto kupić ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=5250401483&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

Link to post
Share on other sites

Tyle że do komputera już nic nie dołożę, mój aktualny piecyk

CPU - i7 4790k 4.5Ghz

COOLER - Be Quiet Dark Rock 3

GPU - Szukam,,,

RAM - G.Skill TridentX 2x8 2400Mhz 10CL

MOBO - MSI Z97 Gaming 7

SSD - Samsung 850 PRO 128GB + Samsung 850 PRO 512GB

PSU - Corsair RM750

FANS - 6x Be Quiet Silent Wings 120/140

CASE - Corsair Obsidian 450D 

jeżeli mówicie że ta EVGA jest przepłacona, to brać tego Asusa czy może coś innego bo już sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

 

 

jak dla mnie EVGA będzie najlepsza

Bzdura ;) Jak EVGA to tylko za dobrą kase , tak jak podałem wyżej w aukcji ...


Ciekawą opcją oprócz asusa jest też PALIT / GIGABYTE ;)

W Asusie często piszczą cewki , kolega oddał swoją na gwarancje i dostał nową w której też piszczą :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz aby wiatraczki na karcie  nie obracały się w spoczynku to weź kartę z chłodzeniem pasywnym ale powtarzam tylko po to żeby wiatraczki ci się nie obracały bo i tak będziesz słyszał szum wiatraków zamontowanych w obudowie i na chłodzeniu procesora a w trakcie gry i tak na karcie ci się włączą.Tak więc jeżeli tego chcesz to weź chłodzenie pasywne ale nie przepłacaj bo wydajnościowo ta EVGA jest równa Asusowi który proponujesz w pierwszym poście.Natomiast jeżeli wydajność jest ważniejsza niż nie obracanie się wiatraków w trakcie spoczynku to weź Gigabyte G1 Gaming bo w tej kwestii ta jest lepsza od tych dwóch pozostałych.Tu masz test z tym że nie ma w nim EVGA: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980.html

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Najcichsza na rynku jest msi i zotac 3 wentylatorowy . ta evga tez bedzie bardzo dobra masz np na morele ver ftw za 1619zł . Asus black równiez jest cichy choć nie ma trybu połpasywnego i startuje od 900rpm ale ma duzy i gesty radiator

 

Tak więc jeżeli tego chcesz to weź chłodzenie pasywne ale nie przepłacaj bo wydajnościowo ta EVGA jest równa Asusowi który proponujesz w pierwszym poście.Natomiast jeżeli wydajność jest ważniejsza niż nie obracanie się wiatraków w trakcie spoczynku to weź Gigabyte G1 Gaming bo w tej kwestii ta jest lepsza od tych dwóch pozostałych

 

Nie opowiadaj głupot .Raz asus black nie jest połpasywny dwa ftw najwyzej boostuje bo do 1400+


http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ftw-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2978-kr-667984/

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Nie przyjrzałem się,chodziło mi o Asusa strixa.


 

 

Najcichsza na rynku jest msi i zotac 3 wentylatorowy . ta evga tez bedzie bardzo dobra masz np na morele ver ftw za 1619zł . Asus black równiez jest cichy choć nie ma trybu połpasywnego i startuje od 900rpm ale ma duzy i gesty radiator

 

 

Nie opowiadaj głupot .Raz asus black nie jest połpasywny dwa ftw najwyzej boostuje bo do 1400+


http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ftw-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-04g-p4-2978-kr-667984/

Dam111111 gdzie ty widzisz w specyfikacji że EVGA FTW boostuje do 1400?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...