Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Pół roku dysk pracował bez problemów, był na nim system.

Teraz nie jest widziany w biosie. (System się nie włączył i wyskoczył komunikat ze nie widzi dysku)

Z innymi kablami sata-data oraz sata-power oraz wejściami na płycie próbowałem bez skutku.

Pod tym samym wejściem sata z tymi samymi kablami inny dysk HDD jest widziany bez problemu.

 

Nie mam pojęcia o co może chodzić. Pomocy

Link to post
Share on other sites

Problem jest znowu.

Dysk oddałem na gwarancje, system zainstalowałem na HDD. Dziś przyszedł nowy dysk SSD Crucial MX100 256, podłączyłem, włączyłem komputer. W biosie dysk SSD był normalnie był widoczny, wyszedłem z Biosu, komputer się zrestartował, załadował do Windowsa. Wyświetliła się informacja pomyślnie zainstalowano sterownik dla Crucial MX100. Po 10 min komputer się sam wyłączył, po włączeniu dysku SSD nie widać w Biosie ani w Windowsie.

Jest to nowy egzemplarz po wymianie gwarancyjnej. Próbowałem różne kombinacje kabli i HDD oraz nagrywarka są bez problemu widziane w Biosie a SSD nie jest. Więc nie jest to problem w podłączeniu kablami.

 

Zresetowałem Bios wyciągając bateryjkę ale nic to nie dało.

Sprzęt w sygnaturze.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

i własnie panowie mamy za******a "padakę", z crucialem, plextorem, samsungiem problemy to co kupić..................... jakość podzespołów za********e spada.

 

Jak Jarrino powiedział spróbuj zaktualizować bios płyty. 


ps. też rozglądam się za ssd 500 gb na instalki gierek, i widząc jak wielu użytkowników ma problemy z różnymi dyskami - chyba się wstrzymam z zakupem

Link to post
Share on other sites

Ja z tym dyskiem mam taki problem, że podczas pracy znika i z systemu, i z biosu przez co wywala bsod. Po zresetowaniu nie ma jak włączyć windowsa, bo dysku systemowego nie ma... Pomaga jedynie włączenie i wyłączenie zasilacza. Niedawno wgrałem ten firmware i testuje czy nadal będą jakieś problemy.

Link to post
Share on other sites

Zmiejsz wolumin w Windowsie na tyle by postawić czysty bez usuwania. Sformatuj dysk jako NTFS i postaw czystke. Spróbuj potem załadować tego windowsa. Jeżeli nadal występują problemy w postaci BSOD to prawdopodobnie dysk uszkodzony lub ma nawalone błędów logicznych (błędne sektory). Odpal HD TUNE lub Crysal disc info i podaj S.M.A.R.T

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie uszkodziłeś kolejny dysk, masz coś nie tak z pc lub po prostu pecha. Spróbuj odłączyć zasilanie tak, jak piszę diego.

@Diego575 sprawdź w biosie/UEFI, czy masz przy ustawieniach dysku ssd "hot plug" lub "hot swap". Pisałem juz o tym w dwóch tematach.

Link to post
Share on other sites

SSD sprawdziłem w laptopie i był nie widoczny. :(

 

Po wszystkich czynnościach dochodzę do wniosku że Crucial MX100 jest jakiś lipny...

 

Kupiłem go 17.09.2014 i działał po systemem

Jakiś miesiąc przed tym kiedy napisałem ten temat dość często komputer mi się resetował lub w grze zawieszał.

Pomyślałem że przed GTA 5 go sformatuje, ale jeszcze przed premiera 8.04 zniknął z Biosa.

 

Teraz nowy egzemplarz też jest nie widoczny - tak jak już pisałem

 

Chyba oddam go ze zwrotem gotówki i wezmę jakiegoś Plextora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...