Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie poszukiwań gtx 970, w przyszłości planuję LC(przełom 2015/2016) więc spojżałem w konfiguratorze EK jak wygląda sprawa z blokami fullcover. Jak patrzyłem to część kart ma kompatybilność VISUAL, to oznacza że nie ma 100% pewności że będzie pasował?

Znalazłem narazie dwie karty przy których pisze że kompatybilnośc PHYSICAL:

-http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx970-jetstream-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-minidp-box-ne5x970h14g2j-649213/

-http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

Jak wygląda ze zdjęciem chłodzenia? W zdecydowanej większości są plomby na śrubach, słyszałem że przy kartach EVGA można bez problemu zmienić chłodzenie. Co poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Zulugula11 ma rację Gigabyte nie umieszcza plomb na śrubach wiec tutaj jesteś względnie "bezpieczny" w razie ewentualnej gwarancji, co do Palita to niestety oni już umieszczają plomby na śrubach tych nazwijmy to "od rdzenia" więc tutaj tracisz gwarancję.
Co do tej kompatybilności VISUAL to w 99% przypadków powinno pasować na moim R9 290 też było VISUAL i nie miałem żadnego problemu, możesz ewentualnie na zagranicznych forach poszukać czy ktoś montowała na tą kartę co chcesz blok wtedy masz na 100% pewność/. 
 

Link to post
Share on other sites

Dobra, zdecydowałem się na EVGA, wklepałem 3 różne modele do konfiguratora EK i przy jednym było napisane, że jest fizyczna kompatybilność, porównywałem zdjęcia to PCB we wszystkich takie same. Wg morele długości PCB takie same więc różnią się taktowaniem.

Przy jednej zauważyłem takie coś:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/sa/3t/f4/m5clbb.jpg

 

Co może oznaczać że backplate jest zaznaczony na szaro? Może nie pasować jednak?
 

Link to post
Share on other sites

Asus nie daje plomb na kartach. Co do odklejania to raczej bez uszkodzenia się nie da, ale można śrubkę wykręcać kombinerkami z czubkiem i bez problemu odkręcić.

 

W strixach jest plomba, dodatkowo masz backplate którego nie zdejmiesz bez zdjęcia chłodzenia. Z backplatem nie złapiesz żadnymi kombinerkami tej śruby. Zostaję opcja podgrzania plomby suszarką i delikatne jej ściągnięcie jakimś nożykiem

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...